اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قالب پلاستیکی مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قالب پلاستیکی مدار

بچه ها این سوالی که میپرسم ربطی به اینجا نداره ولی تو فهرست نتونستم مسئله ی مرتبطم پیدا کنم با اجازتون همینجا بپرسم
    شما مدارهایی که میسازید و توی صنعت ازش استفاده میکنید نه بطور انبوه بلکه در حد 5 یا 6 تا مدار
    قالب پلاستیکیشو جایی سفارش میدید میسازن؟؟؟؟؟؟؟؟
    چطوری میشه قالب پلاستیکی طراحی کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟
    ببخشید این سوال رو زود "به نتیجه رسید" میزنم :smile: :smile:
    ولی خیلی ذهنمو درگیر کرده

پاسخ : قالب پلاستیکی مدار

نوشته اصلی توسط هادی کریمی
    بچه ها این سوالی که میپرسم ربطی به اینجا نداره ولی تو فهرست نتونستم مسئله ی مرتبطم پیدا کنم با اجازتون همینجا بپرسم
    شما مدارهایی که میسازید و توی صنعت ازش استفاده میکنید نه بطور انبوه بلکه در حد 5 یا 6 تا مدار
    قالب پلاستیکیشو جایی سفارش میدید میسازن؟؟؟؟؟؟؟؟
    چطوری میشه قالب پلاستیکی طراحی کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟
    ببخشید این سوال رو زود "به نتیجه رسید" میزنم :smile: :smile:
    ولی خیلی ذهنمو درگیر کرده
    سلام داداش @};-
    منکه مدارام رو طبق اندازه جعبه های (فلزی-پلاستیکی) موجود توی بازار میسازم
    قالب پلاستیک رو که کلا بیخیال بشین چون قالب واسه تیراژه میصرفه نه واسه 10 یا20 تا جعبه
    هزینه قالب پلاستیک واست چندمیلیون آب میخوره

دیدگاه

با سلام و درود

راه کارهای پیشنهادی:
      1- طراحی جعبه به صورت سه بعدی و چاپ آن با چاپگر سه بعدی.
      2- استفاده از تزریق پلاستیک.
      3- استفاده از جعبه های آماده و برش قسمت های مورد نیاز مثلا برای جای دکمه ها.
      4- درخواست از شرکت های تزریق پلاستیک برای ساخت جعبه در رنگ و ابعاد مورد نظر.
      5- برش ورق های پلکسی گلاس یا MDF و ساخت جعبه با آنها.
      این هم آموزس ساخت جعبه:
      eca.ir/forum2/index.php?topic=112921.0

دیدگاه

سلام
        تو چندتا تاپیک دیدم که با رزین و گرفتن قالب خودشون جعبه میساختن.
        فردا میخوام لوازم بخرم امتحان کنم ببینم میتونم یا نه. اگه تونستم چندتا نمونه میسازم و طرز ساختشو بهتون میگم حتما.
        نوشته اصلی توسط فکر
        4- درخواست از شرکت های تزریق پلاستیک برای ساخت جعبه در رنگ و ابعاد مورد نظر
        من چندبار خواستم با حرارت پلاستیک ذوب کنم ولی بعد از سرد شدن خشک و شکننده میشد.دستگاه تزریق پلاستیک یه شرکت سبدسازی رو دیدم اونم همین کارو میکرد ولی محصولی که اونا تولید میکردن خیلی خوب در میومد.
        لطفا اگه اطلاعاتی در این مورد دارید راهنمایی کنید. خیلی ممنون

دیدگاه

من چندبار خواستم با حرارت پلاستیک ذوب کنم ولی بعد از سرد شدن خشک و شکننده میشد.دستگاه تزریق پلاستیک یه شرکت سبدسازی رو دیدم اونم همین کارو میکرد ولی محصولی که اونا تولید میکردن خیلی خوب در میومد.
          لطفا اگه اطلاعاتی در این مورد دارید راهنمایی کنید. خیلی ممنون
          دستگاه تزریق پلاستیک همه مواد رو در یک درجه حرارتی نگه میداره، بعد با توجه به نوع مواد درجه کشش و میزان حرارت و .... را محاسبه شده قالب میزنه، ازون گذشته احتمالا شما یه پلاستیک دست چندم که خودش باعث افت کیفیت میشه
          از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

ممنون از همتون

دیدگاه

با پلکسی گلاس بده برات درست کنن. شیک و تمیز
              STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
                دستگاه تزریق پلاستیک همه مواد رو در یک درجه حرارتی نگه میداره، بعد با توجه به نوع مواد درجه کشش و میزان حرارت و .... را محاسبه شده قالب میزنه، ازون گذشته احتمالا شما یه پلاستیک دست چندم که خودش باعث افت کیفیت میشه
                منم به سبک دستگاه تزریق پلاستیک پیش رفتم البته با یه ذره مهندسی معکوس :rolleyes:
                دستگاه تزریق پلاستیکی که ازش صحبت کردم سبد میوه میساخت و جنس پلاستیکی که استفاده میکردن بازیافتی بود حتی چندین بار پلاستیک رو ذوب میکردن و دوباره بازیافت میکردن.
                فکر میکنم یه موادی بهش اضافه میکنن که خوب درمیاد.چند بار از سرکارگر شرکت سوال کردم جواب درستی نداد
                نوشته اصلی توسط Javad Moosavi
                با پلکسی گلاس بده برات درست کنن. شیک و تمیز
                داداش ماهی بهمون نده . ماهیگیری یادمون بده :read:
                اگه انقد خوب بلدی بهمون یاد بده دیگه.ثواب میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
                  منم به سبک دستگاه تزریق پلاستیک پیش رفتم البته با یه ذره مهندسی معکوس :rolleyes:
                  دستگاه تزریق پلاستیکی که ازش صحبت کردم سبد میوه میساخت و جنس پلاستیکی که استفاده میکردن بازیافتی بود حتی چندین بار پلاستیک رو ذوب میکردن و دوباره بازیافت میکردن.
                  فکر میکنم یه موادی بهش اضافه میکنن که خوب درمیاد.چند بار از سرکارگر شرکت سوال کردم جواب درستی ندادداداش ماهی بهمون نده . ماهیگیری یادمون بده :read:
                  اگه انقد خوب بلدی بهمون یاد بده دیگه.ثواب میکنی
                  اینم قلاب و لنسر خدمت شما
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=112921.0

دیدگاه

این اموزش نرم افزار بود.
                    اموزش عملی که بتونیم با قالب گرفتن و روشهای مشابه اون جعبه بسازیم مد نظرمون بود.خیلی از جعبه هایی که بهشون نیاز پیدا میکنیم شکل و فرم پیچیده تری دارن و با یک ساختار ساده و یکپارچه نمیشه درشون اورد.
                    مثلا به موس کامپیوترتون نگاه کنید.یه چیزی شبیه به بدنه موس کامپیوتر میخواییم بسازیم یا حداقل شبیه اون.
                    من چندتا از روشها رو امتحان کردم ولی نتیجه کاملا مثبت نبود.مشکل اصلی فعلا مواد اولیه برای ساخت هست که شدیدا پیگیرش هستم.
                    بخاطر لینکی که گذاشتید خیلی ممنون :applause:

دیدگاه

این اموزش نرم افزار بود.
                      اموزش عملی که بتونیم با قالب گرفتن و روشهای مشابه اون جعبه بسازیم مد نظرمون بود.خیلی از جعبه هایی که بهشون نیاز پیدا میکنیم شکل و فرم پیچیده تری دارن و با یک ساختار ساده و یکپارچه نمیشه درشون اورد.
                      مثلا به موس کامپیوترتون نگاه کنید.یه چیزی شبیه به بدنه موس کامپیوتر میخواییم بسازیم یا حداقل شبیه اون.
                      من چندتا از روشها رو امتحان کردم ولی نتیجه کاملا مثبت نبود.مشکل اصلی فعلا مواد اولیه برای ساخت هست که شدیدا پیگیرش هستم.
                      بخاطر لینکی که گذاشتید خیلی ممنون :applause:
                      برای قالب سازی سه بعدی دو راه داری یکیش نرم افزاری که با 3dMAX یا catia و یا Inventor میتونی کار کنی که مهارت گرافیک نرم افزاری میخواد

ساده ترین راه هم روش مجسمه سازی قالبی هست یه راه دیگه هم قالب شنی هست برای ریخته گری به کار میره

آموزش همه اینایی که گفتم با چند سرچ ساده حل میشه

و اما اصل موضوع : این چیزی که شما میخوای بیشتر مربوط به تیراز های بالا محصول های تجاری میشه که حاصل سرمایه و زمان و نیروی کار هست

شما اگه هدفت قاب سازی برای مدارات الکتریکی و الکترونیکی هست همین پلکسی صد در صد جوابگوت هست حتی در تیراز
                      همین پلکسی رو هم میشه فرم داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                        یکیش نرم افزاری که با 3dMAX یا catia و یا Inventor میتونی کار کنی

ساده ترین راه هم روش مجسمه سازی قالبی هست یه راه دیگه هم قالب شنی هست برای ریخته گری به کار میره

شما اگه هدفت قاب سازی برای مدارات الکتریکی و الکترونیکی هست همین پلکسی صد در صد جوابگوت هست حتی در تیراز
                        همین پلکسی رو هم میشه فرم داد
                        3DMAX بلدم ولی نمیخوام طراحی کنم یکی دیگه بسازه.میخوام خودم بسازم

قالب شنی رو امتحان کردم و یبار با سرب چندتا "چرخ دنده" برای نمونه ساختم ولی قاب پلاستیکی فکر نکنم بشه.هنوز امتحان نکردم

پلکسی همون "تلق شفاف" هست؟؟
                        با اتوی مو خمش کرد(توی عکس)؟؟

دیدگاه

3DMAX بلدم ولی نمیخوام طراحی کنم یکی دیگه بسازه.میخوام خودم بسازم

قالب شنی رو امتحان کردم و یبار با سرب چندتا "چرخ دنده" برای نمونه ساختم ولی قاب پلاستیکی فکر نکنم بشه.هنوز امتحان نکردم

پلکسی همون "تلق شفاف" هست؟؟
                          با اتوی مو خمش کرد(توی عکس)؟؟
                          بهترین روش میتونه روش قالب گیری مجسمه باشه یعنی شما اول طرحت رو روی فوم یا چوب ایجاد میکنی بعد با گچ ازش قالب مگیری و بعد با قالب گچی یه قالب فلزی میسازی

پلکسی رو نمیشه بهش تلق گقت چون تلق جنسش پلاستیکه و پلکسی جنسش تقریبا از رزین اپوکسی هست چون 80 درصد ماده اولیش رزین هست به همین خاطر مقاومتش 5 برابر شیشه هست و انعطاف پذیری بالایی هم داره و رنگ بندی متنوعی داره
                          پلکسی گلس هم یه نوعی از پلکسی هست
                          اونا هم اتو مو نیستن ، یه اتوی مخصوص با دمای بالا مخصوص پلکسی هستن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                            با قالب گچی یه قالب فلزی میسازی

پلکسی جنسش تقریبا از رزین اپوکسی هست چون 80 درصد ماده اولیش رزین
                            با قالب گچی چطوری قالب فلزی میسازن؟؟

من از یه رنگ فروشی سوال کردم گفت اگه رزین رو با هاردنر(اسید خشک کن) ترکیب کنم سفت میشه.هنوز امتحان نکردم ولی بنظر شما راست میگفت؟؟
                            این عکسی که گذاشتید همون شاسی روبات هست که تو فروشگاه سایت میفروشن؟؟

دیدگاه

با قالب گچی چطوری قالب فلزی میسازن؟؟

من از یه رنگ فروشی سوال کردم گفت اگه رزین رو با هاردنر(اسید خشک کن) ترکیب کنم سفت میشه.هنوز امتحان نکردم ولی بنظر شما راست میگفت؟؟
                              این عکسی که گذاشتید همون شاسی روبات هست که تو فروشگاه سایت میفروشن؟؟
                              بعد از اینکه قالب گچی اولیه درست شد یک قالب معکوس از روش ساخته میشه تا به همون طرح اولیه تبدیل بشه بع دوباره با فلز مذاب و با ریخته گری قالب فلزی بدست میاد

ترکیب رزین و هاردر میتونه مفید باشه ولی نه در قالب سازی چون هم گرون میشه و هم زمان بره ترکیب رزین با هاردر بعد از خشک شدن بقدری سفت میشه که باور نکردنیه میشه با سنگ مقایسش کرد من رو بعضی مدارا میریزم که هم ضد آب و ضد ضربه بشه و هم ضدکپی
                              قوطی یک کیلویی رو 25 تومن میگرفتم که الان 35 تومن شده

در مورد عکس هم بله همونه که داخل فروشگاه هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X