ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2015/12/17
    71
    5

روشی برای جایگزین کردن دیود هرزگرد

سلام دوستان من
    ببخشید در ادامه موضوع قبلیم که با کمک شما اساتید بزرگوار مشکلم حل شد یه سوال دیگه برام پیبش اومده
    خب ما در تحریک رله با میکرو از دیود هرزگرد در دو سر بوبین رله استفاده میکنیم تا نویز الکترومغناطیسی حاصل از سلف به میکرو بر نگرده (البته فست دیود هم استفاده میشه)
    سوال اول من اینه که این نویز برگشتی از پایه گراند میکرو نویز میندازه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    چون ولتاژ 5 ولت که به رله فرمان میده از اپتوکوپلر رد میشه و کاملا ایزوله ست و تنها راه ورود نویز برگشتی به میکرو پایه گراند هست(البته مطمئن نیستم ولی چون گراندهای مدارهمگی به هم وصلن اینو میگم)
    در دستگاهی که بهش فرمان میدم (ژنراتور) رله هایی هستن که داخل برد خود دستگاه هستن و با تحریکشون میکرو بشدت هنگ میکنه ولی فست دیود که به دوسر بوبینشون میبندم نویز برنمیگرده
    اما فست دیود اونارو دیگه نمیشه تو مدار خودم تعبیه کنم چون دو رله با رله مدار من فاصله دارن و بعد ها ممکنه یکی دستکاریشون کنه و دیودهارو بکنه یا رله هارو عوض کنه و در نتیجه دیودهاشونم میپره(این شده دردسر جدید من :sad: :sad: :sad
    اگر و بازم تاکید میکنم "اگر" نویز از گراند به میکرو میاد مبدلهای dc dc هایی هستن که منفی (گراند ) رو کلا ایزوله کنن تا من بتونم از اونا هم بعنوان رگولاتور و هم ایزوله کننده استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟(توجه: منبع من فقط یکیه و اونم باتری دستگاهه و منبع دیگه ای تو کار نیس که گراندشم فرق داشته باشه و همه گراندها به هم وصلن)
    این سایت این مبدل رو گذاشته ولی توضیح کافی نداده
    http://yazdkit.com/dc-to-dc-convertor-5v-to-5v-dcp010505db-4599.html
    و یکی از دوستان خوبم (nanoelectronic) این سایت رو هم معرفی کردن
    http://www.minmax.com.tw/_english/01_converter/00_overview.php
    این کانورتر ها گراند رو هم ایزوله میکنن؟؟؟؟؟؟؟ با ایزوله کردن گراند مشکل نویز برگشتی حل میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    (لازم بذکره دوتا باتری (برق 24 ولت) دیگه آوردم و صرفا برق مییکرو رو با اونا دادم و گراند ها کلا جدا شد و مشکلم حل شد ولی باتری دیگه که نمیشه فقط برا تغذیه میکرو گذاشت!!! :angry: :angry: )
    2013/04/24
    2,780
    2,989

پاسخ : روشی برای جایگزین کردن دیود هرزگرد

رفیق شما با وصل کردن گرند دوطرف اپتوکوپلر در واقع کل الکترونیک رو بردی زیر سوال

این کارت مثل ساخت دو منبع آب شرب و اسید مجزا میمونه که یه لوله بینشون قرار بدی و از منبع آب یه شیر بزاری تا مردم آب بخورن
    خب معلومه که آدما میمیرن

شما اگه سر راه تغذیه میکروکنترلرت فیلتر lc پایین گذر استفاده کنی و از سیستم گرند ستاره استفاده کنی محاله اختلالی برای میکرو بوجود بیاد

البته برای ایزوله کردن تغذیه میکرو میتونی یه منبع سوئیچینگ بسازی که ولتاژ باتری رو بصورت ایزوله به مدار برسونه
    و یا آمادش رو بخری

توی بازار با اسم اسمارت پاور میشناسنشون البته توان های محدودی زیر 15 وات دارن که به برای تغذیه میکرو و مدار جانبی جوابگو هستن

2015/12/17
    71
    5

آره دقیقا این منفیه کار رو خراب کرد استاد
    تو ورودی میکرو فیلتر lc گذاشتم ولی گراندها به هم وصلن و فقط مثبت از طریق سلف به میکرو میره و جداست و گرندها به هم وصلن(منِ ناشی :angry: :angry
    دقیقا میشه مدارشو نشون بدید ؟ :smile:
    2013/04/24
    2,780
    2,989

گفتم که اگه شما بیای یه سوئیچینگ برای تغذیه مدارت بذاری ،گرند مدارت ایزوله میشه و با اپتوکوپلر میتونی به رله فرمان بدی البته در این صورت نباید همون اشتباه اول رو مرتکب بشی و گرند سیگنال رو به قسمت قدرت وصل کنی

اسمارت پاور ها قیمتی ندارن مثلا ورودی 20ولت تا 52 ولت و خروجی 5 ولت 2.5 آمپر رو ماه پیش خریدم 22 تومن

در ضمن ما هنوز شاگردیم و در این حد نیستم(خواهشا به من نگید استاد تا به شان یه استاد واقعی بی احترامی نشه)
    2015/12/17
    71
    5

ممنون از شما دوست عزیز
    2013/07/19
    67
    0

با اجازه یه سوال هم من داشتم.
    این فیلتر LC که فرمودید برای تغذیه میکرو قرار بدیم نوع سلفش باید چه باشه؟
    از سلف های مقاومتی معمولی هم میتوان استفاده کرد یا حتما باید از سلف های بشکه ای استفاده کرد؟
    2013/04/24
    2,780
    2,989

پاسخ : روشي براي جايگزين کردن ديود هرزگرد

نقل قول نوشته اصلی توسط like_electronic
    با اجازه يه سوال هم من داشتم.
    اين فيلتر LC که فرموديد براي تغذيه ميکرو قرار بديم نوع سلفش بايد چه باشه؟
    از سلف هاي مقاومتي معمولي هم ميتوان استفاده کرد يا حتما بايد از سلف هاي بشکه اي استفاده کرد؟
    مورچه چيه که کله پاچش چي باشه

ميکروکنترلر ها جريان مصرفيشون خيلي بشه دويست سيصد ميلي آمپر هست(البته هيچ وقت در اين حد نميرسه،اين جريان رو بر اساس استفاده از تمام gpioها و قسمت هاي سخت افزاري ميگم). پس سلف هاي مقاومتي جوابگو هستن

اما اگر براي تغذيه کل مدار بسته به جريان مصرفي مدار بايد از سلف هاي مقاومتي يا بشکه اي و يا حلقوي استفاده کرد
    2013/12/15
    کاشان
    142
    12

شما اگه سر راه تغذیه میکروکنترلرت فیلتر lc پایین گذر استفاده کنی و از سیستم گرند ستاره استفاده کنی محاله اختلالی برای میکرو بوجود بیاد
    سلام . آقا این سیستم گرند ستاره چه جوریه؟ میشه یکم توضیح بدید
    سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلَائِکَةِ وَ الرُّوحِ

(SMART DESIGN....(POWERFUL & QUICK

موفقیت اتفاقی نیست......بابای پولدار میخواد
    2007/05/16
    764
    55

سلام . آقا این سیستم گرند ستاره چه جوریه؟ میشه یکم توضیح بدید
    سلام
    فرض کنید این زمین ها رو در مدارتون دارید:
    1-زمین تغذیه ورودی
    2-زمین مدار دیجیتال
    3-زمین مدار آنالوگ
    4-....
    زمین 1 رو مثلا پایه سوکت آداپتور برق ورودی مدار درنظر بگیرید . زمین های 2 الی .... فقط در همین نقط به یکدیگر وصل میشن.
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.
    2013/03/24
    مشهد
    725
    116

دوست عزیز من نمی دونم شما چطور رله رو تحریک می کنی ولی چند راه موجود است:

1. دیود هرزگرد 1N4007 خیلی هم خوب جواب میده البته من رله رو با BD139 تحریک می کردم و از اپتوکوپلر هم استفاده نکردم. هیچ مشکلی هم در قطع و وصل های مکرر نبود.
    2. برای جلوگیری از هنگ کردن این مسائل ممکنه بی ربط باشه ولی خوب بررسی کردنش ارزش داره :
    I) استفاده از منبع تغذیه قوی ترجیحا ترانسی (سوییچینگ کمی مشکل سازه!)
    II) اگر می خوای کار خیلی خوب باشه زمین ترانس ها رو جدا کن. یعنی برای تغذیه رله ها یک ترانس و برای بخش دیجیتال یا کنترلی یک ترانس جدا و استفاده از اپتوکوپلر (البته نباید زمین اپتو ها و باقی بخش ها مشترک باشه و الا کل الکترونیک زیر ؟ میره!)
    III) استفاده از تثبیت کننده LM2576 چون در مدار ارائه شده نمونه دیتاشیت این رگولاتور فیلتر هم آمده است.
    3. دور نگه داشتن میکرو از رله ها.
    4. استفاده از اسنابر (جرقه گیر)

به تصویر زیر نگاه کنید. این مدار یک کنترل کننده روشنایی است. در آزمون عملکرد یک لامپ 60 وات یا 100 وات بود! نمی دونم به رله متصل بود و چون برای پروگرم کردن از ISP استفاده می کردم در حالی که قطع و وصل انجام می شد پروگرمر دائما ریست می شد اما میکرو موجود در مدار هیچ مشکلی نداشت.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

STM32 واقعا یه چیز دیگه است...
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18