اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام زبان برنامه نویسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدام زبان برنامه نویسی

میشه توضیح بدید که برای برنامه نویسی میکرو کنترلر ها بیشتر از چه زبانی استفاده می شه؟

کدام زبان برنامه نویسی

سلام دوست عزیز
    برای برنامه نویسی میکرو کنترلر ها از زبانهای برنامه نویسی زیادی استفاده میشه

مثل اسمبلی , سی , سی ++, بیسیک , پاسکال و ...
    که هر کدوم از این زبانها یه مزایایی دارند و یه معایبی , مثلا کار با بیسیک خیلی راحتتر از کار کردن با اسمبلیه چون بیسیک یه زبان برنامه نویسی سطح بالاست و...
    فکر میکنم بقییه دوستان بتونن بهتر کمک کنند.
    [/code]

دیدگاه

کدام زبان برنامه نویسی

سلام . خوبی دوست عزیز؟
      حقیقت این هست که اگه تازه میخواهید شروع کنید بهتره با اسمبلی شروع کنید تا دقیقا به قابلیت های سخت افزاری میکرو ها آشنا بشید(خصوصا 8051 که پایه تمام میکرو ها هست)

ولی در مورد زبان های دیگه :
      کامپایلر های بیسیک همیشه راحتر از کامپایلر های سی هستن. تقریبا تمام کامپونتت ها و توابع برنامه نویسی رو توی خودشون دارن. ولی زبان سی اینطوری نیست ولی خوب به نظر من سی زبان ساخت یافته تری هست.

در کل با هر زبانی که تا الان کار کردید ادامه بدید .اگر هم تا الان زبانی رو انتخاب نکردید به نظر من با زبان سی کار کنید.
      موفق باشید.
      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

کدام زبان برنامه نویسی

نوشته اصلی توسط محمد نحوی
        سلام . خوبی دوست عزیز؟
        حقیقت این هست که اگه تازه میخواهید شروع کنید بهتره با اسمبلی شروع کنید تا دقیقا به قابلیت های سخت افزاری میکرو ها آشنا بشید(خصوصا 8051 که پایه تمام میکرو ها هست)

ولی در مورد زبان های دیگه :
        کامپایلر های بیسیک همیشه راحتر از کامپایلر های سی هستن. تقریبا تمام کامپونتت ها و توابع برنامه نویسی رو توی خودشون دارن. ولی زبان سی اینطوری نیست ولی خوب به نظر من سی زبان ساخت یافته تری هست.

در کل با هر زبانی که تا الان کار کردید ادامه بدید .اگر هم تا الان زبانی رو انتخاب نکردید به نظر من با زبان سی کار کنید.
        موفق باشید.
        خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
        چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
        ژان پل سارتر
        [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

متشکرم دوستان

از راهنمایی شما ممنونم .من فعلا یک کتاب سی گرفتم و دارم می خونم و از اینکه نظر شما هم زبان سی خیلی خوشحال شدم.اما آیا زبان آسان تری از سی هم هست که همون قابلیتها رو در کار با سخت افزار داشته باشه

دیدگاه

کدام زبان برنامه نویسی

سلام . خوبی دوست عزیز؟
            به عنوان کسی که 8 ساله داره کد نویسی میکنه و با زبان ها و کامپایلر های سی ، پاسکال ، بیسیک ، ویژوال بیسیک و سی شارپ کار کرده این رو میگم .

خوندن تئوری کتاب هیچ فایده ای نداره، هیچ فایده ای.

یه جزوه آموزشی در مورد سی توی یکی از قسمت ها هست الان خودم هم خاطرم نیست کجاست اون رو دانلود کید تمام دستور هایی که زمان برنامه نویسی با میکرو نیازتون میشه به صورت خلاصه توش هست بشینید پای کامپیوتر یه نگاهی به جزوه بندازید دونه دونه مثال ها رو بنویسید و اجرا کنید . هر دستوری که یاد میگرید یه برنامه با هاش بنویسید. اینطوری خیلی زودتر برنامه نویسی رو یاد میگیرید. بعد یه وقت اگه نیازتون شد بدونید مثلا متغییر int چند بایتی هست و چه رنج عددی رو میشه توش گذاشت به رفرنس مراجعه کنید دقیقا این بحث رو باز کنید توش نوشته .

موفق باشید.
            شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
            هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
            چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

پاسخ : کدام زبان برنامه نویسی

سلام دوست خوبم اگه شما می خواهید یا میکرو کنترلرها کار کنید و تازه کارید یا تجربه برنامه نویسی برای میکروها رو ندارید بهتر با c یا c++ کار کنید و فرامین این نوع زبان ها را یاد بگیرید چون:
              1-با این زبان امکان مانور بیشتری و نوشتن برنامه های فنی و تخصصی تری را نسبت به زبان بیسیک دارید
              2-این زبان نسبت به اسمبلی آسانتر
              3-اکثر میکرو ها برای این زبان کامپایلر دارن
              خلاصه بگم اگه می خواهی هی زبان برنامه نویسی خودتو به دلیل ضعف زبان برنامه نویسی عوض نکنی از c یا c++ استفاده کن
              در ضمن بهت توصیه می کنم اگه اول کاری با میکروهای خانواده arm کار کن :agree:
              [img][/img]
              خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
              [hr]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X