اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید برق با خط تلفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید برق با خط تلفن

سلام می خواستم ببینم که میشه زمانی که برق نیست خط تلفن رو وصل کنیم به اینوتور بعد 220 بگیریم؟

پاسخ : تولید برق با خط تلفن

سلام

220 می تونی بگیری با یه ترانس

اما جریان نداره
    زندگی یه فرصته

دیدگاه

خیلی ها به من گفتن نمیشه. اما من فکر می کنم به صورت مشروط میشه. اول اینکه از یک پل دیود استفاده کنی دوم اینکه بیشتر از یک حدی جریان نکشی که تلفنتون مشغول بشه. با آزمایش و خطا این مقدار رو به دست بیار.

نکته مهم : اگه اون موقع کسی زنگ بزنه خونه تون دستگاهت میره رو هوا....
      دلا یاران سه قسمند ار بدانی
      زبانی اند و نانی اند و جانی
      به نانی نان بده از در برانش
      محبت کن به یاران زبانی
      و لیکن یار جانی را به دست آر
      به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا خلیلی
        سلام

220 می تونی بگیری با یه ترانس

اما جریان نداره
        با ترانس؟ مگه خط تلفن دی سی نیست؟ ترانس که با ای سی کار می کنه حالا اگه یگی زنگزد چی؟ دستگاه و ترانس میترکن؟ من میگم از ولتاز خط به عنوان باتری استفاده بشه که وصل بشه به اینورتور با یه 7812 که ولتاز 12 بده؟

دیدگاه

این فکری که شما آلان به سرتان زده قبلا ازش استفاده میشده و کسانی بودند که با ولتاژ برق تلفن خانه شان روشن می کردند
          ولی الان جریانی که خظ تلفن میده در حد میکرو آمپر هستش که نمی تونی کاری باهاش انجام بدی مگر اینکه خیلی تقویت ش کنی
          و در ضمن ولتاژ آن 6 ولت هستش نه 12 ولت و موقعی که زنگ می خوره یک موج ac روش سوار میشه و به حدود 65 ولت میرسه و اگر دستت بهش باشه
          می لزوندت
          بهترین گزینه همون اینورتر هست ولی نه اینورتر های چینی تو بازار
          یادم می اد یک بار یکیش درست کردم از تو کتاب مجمعه مدار برای جوانان فکر کنم جلد 4
          خیلی عالی بود من خیلی خوشم اومده و خروجی کامل سینوسی
          اینورتر های موجود در بازار (چینی) شکل موج شان دندانه اره ای هستش و فکر می کنم سویچینک باشه در صورتی که در این نیاز به ترانس داری
          موفق باشید
          محمد
          سخت ترين چيزي كه مي توان در زندگي ياد گرفت اين است كه از روي كدام پل
          بايد رد شد و كدام پل را بايد خراب كرد
          از سه چيز متنفرم 1- خيانت 2- دروغ 3- نامردي
          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

من اندازه گرفتم 48 دی سی بهد که زنگ خورد شد 65 بعد که تلفن برداشته میشه میشه 12 وقتی هم که تو اینترنت هستی 10 ولت 6 نداشت!!
            میشه این مدارتو اینجا بزاری مدار جوانان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PROTEL99
              من اندازه گرفتم 48 دی سی بهد که زنگ خورد شد 65 بعد که تلفن برداشته میشه میشه 12 وقتی هم که تو اینترنت هستی 10 ولت 6 نداشت!!
              میشه این مدارتو اینجا بزاری مدار جوانان
              ببخشید اشتباه شد
              ولی قبلا من اندازه گرفتم وقتی بر می داشتم 6 می شد شاید جا تا جا فرق کنه
              مدار هم توی یک کتاب هست با تمام قطعات به اسم مدارهای الکتریکی برای جوانان نویسنده محمود بخت آور جلد4یا 3
              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

به اونصورت توان زیادی نمیتونین بگیرین اول بهتره به مشخصات خط تلفن نگاه کنیم
                ولتاژ بی باری یا همون ولتاژ حالت OFF HOOK خط تلفن حدود 48 ولته و میتونه تقریبا بصورت یک منبع جریان جریانی بین 18 الی 30 میلی آمپر بده اگه مقاومت DC لوپی که شامل خط تلفن و گوشی میشه از 1200 اهم کمتر بشه مرکز HOOK یا همون برداشتن گوشی روDETECT میکنه موقع زنگ هم یک سیگنال AC با ولتاژ موثر 90 ولت و فرکانس 25 هرتز روی ولتاژ 48 ولت سوار و به سمت مشترک ارسال میشه سیگنال زنگ که همیشگی نیست پس میزیم سراغ ولتاژ بیکاری خط تلفن:
                جداکثر جریان 30 میلی آمپر جداقل مقاومت 1200 اهم پس حداکثر توانی که میشه گرفت pmax=0.03*0.03*1200 که به عبارتی میشه 1.08 وات اگه جریان مصرفی رو یه کمی بیشتر کنین خط اشغال میشه
                اگه هم خط تلفن رو منبع جریان ایده آل در نظر بگیریم که 30 میلی آمپر بده در بهترین حالت (ایده آل) pmax=48*0.3 که میشه به عبارتی 1.44 وات .
                به عبارت دیگه توان گرفته شده از خط تلفن در بهترین حالت نمیتونه از مقادیر بالا فراتر بره اگه این مقدار توان کارتون رو راه میندازه که قضیه حله وگرنه باید دنبال منبع تغذیه دیگری باشین اگه هم برای تبدیل این ولتاژ به ولتاژ مورد نظرتون به فکر منابع تغذیه سوچینگ هستین باید توجه داشته باشین که منابع تغذیه سویچینگ با توجه به اینکه رفتاری مانند مقاومت منفی داره و خط تلفن امپدانس هم زیادی داره ممکنه مدارتون نوسانی بشه

دیدگاه

باید یک تقویت کننده خفن بذاری تا بتونه این کار را برات بکنه به نظر من اگه همون مدار اینورتر را بسازی و یک باتری ماشین و یک مدار برای اتوماتیک شارژ کردن باتری بسازی خیلی بهتر هستش
                  البته هزینه ات زیاد میره بالا چون باید یک ترانس وات بالا بر مبنای نیاز 300 وات 400 وات بسازی باتری ماشین هم که خودش گرون هست حدود 100 هزار تومان من فکر کنم باید 400 تایی خرج کنی تایه اینورتر خوب داشته باشی
                  { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

من هم خیلی وقتا می خواستم که از برق تلفن استفاده کنم. ولی این ولتاژهای متفاوتی که می ده، کار رو سخت می کنه. :angry:
                    کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

من میخوام زمانی کهخ برق نیست یه پنکه 70وات رو روشن کنم همین ولی خوب جریان خط خیلی کمه نمیدونم چه جوری؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PROTEL99
                        من میخوام زمانی کهخ برق نیست یه پنکه 70وات رو روشن کنم همین ولی خوب جریان خط خیلی کمه نمیدونم چه جوری؟
                        خوب یک ترانس 100 وات طراحی می کنی اگه بلد نیستی آقا فرشاد تو سایت گذاشته
                        با 4 ترانزیستور هم می خوای و یک دونه باطری
                        { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

با سلام خدمت تمامی دوستان

از قرار معلوم مثل اینکه شما به یک رابطه ساده توجه نکردین و اونم اینه که Pin=Pout و این رابطه همیشه برقراره و احتمال داره که حالا به دلیل تلفات Pout حتی کمتر هم باشه ولی بالاخره بیشتر که نمی تونه باشه :nerd:
                          ببخشیدا ولی بهتره دنبال این کارای عبث نباشید که با استفاده از تقویت کننده و اینورتر بتونید 220 بگیرین اونم 70 وات در این صورت شما باید خیلی (واقعا خیلی زرنگ )باشید تا بتونید یه رابطه منطقی رو نقض کنید و Pout>Pin بگیرین.اگرم بخواین این رابطه رو حفظ کنید(که مجبور هم هستین) در این صورت با احتساب خروجی 220 ولت ؛ فکر کنم جریان خروجی به 0.1 میکروآمپر هم نمی رسه!!!
                          به همین دلیله که تا حالا کسی نتونسته با یه باتری 1.5 ولت قلمی و opamp یه لامپ 220 رو روشن کنه :eek:
                          در ضمن استفاده از ولتاژ خط تلفن به هر دلیلی خلاف قوانین مخابرات هستش و تا اونجایی که اطلاع دارم در کشورهای خارجی باعث به دردسر افتادن فرد خاطی می شه!
                          امیدوارم باعث ناراحتی و دلسردی دوستان نشده باشم.اگه شدم شما به بزرگواری خودتون ببخشید :icon_razz:
                          موفق و سربلند باشید

دیدگاه

طبق اطلاعات جدید که من بدست اوردم سوییچ های مخابراتی ولتاژ dc حدود 6ولت بر سر خطها می فرستد و در صورت زن خوردن این مقدار به 100ولت مربعی اعمال می شود شما برای استفاده از این برق باید یه مدار محافظ رد مواقع زنگ خوردن سر راهش بزاری . همچنین همینطور که دوستان گفتند جریانش خیلی کم هست.

دیدگاه

بله میشه . ولتاز تلفن از نوع dc و در حدود 53 ولت است . خب شما ابتدا توسط یک مقاومت یک کیلو و دیود زنر 12 ولت ولتاژ رو در 12 ولت ثابت میکنین . نگران زنگ هم نباش چون اولا وقتی از برق استفاده کنی ، تلفن مشغول هست و زنگ نمیخوره .و ثانیا وقتی زنگ بخوره تفاوت ولتاژ 3 ولته که اونم زنر میگیره . قدم بعد استفاده از یک اینورتر 12 به 220 هستش که با مراجعه به این سایت 500 واتش رو میتونی بسازی http://www.electronics-lab.com/projects/power/033/500w-220v-inverter(corrected).GIF حالا تلویزیون پنکه و حتی یخچال رو به کار بنداز . خرج این مدار حدود 15 تومن میشه . برو حالشو ببرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر ررررر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X