اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی یک پ امپ قفل شونده (Lock - in Amplifier)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی یک پ امپ قفل شونده (Lock - in Amplifier)

با عرض سلام و صبح بخیر خدمت دوستان عزیز
    در پیاده سازی یک مدار از یک پ امپ قفل شونده به نام AD630AD استفاده شده است. متاسفانه قیمتش برای من کمی زیاده هست. ولی مجبورم ازش استفاده کنم. از شما دوستان عزیز ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید که چه مورد مشابهی با قیمت ارزون تر وجود داره و یا اصلا میشه خودمون پیاده اش کنیم یا نه؟

توضیحات پ امپ قفل شونده: یک پ امپ قفل شونده برای کشف و محاسبه سیگنالهای AC خیلی کوچک در حد نانوولت استفاده می شود. حتی زمانی که سیگنال ما با سیگنال نویزی که هزاران برابر بزرگتر از آن است پوشانده شده باشد نیز این پ امپ قادر به اندازه گیری سیگنال کوچک ما است. تکنیکی که این پ امپ استفاده می کند، بنام شناسایی حساس به فاز (phase-sensitive detection) هست که تنها بخش مربوط به فاز و فرکانس سیگنال رفرنس یا مرجع استخراج می شود. سیگنالهای نویزی در هر فرکانسی به غیر از فرکانس سیگنال مرجع دور ریخته می شوند و تاثیری در محاسبه ندارند.
    توضیحات AD630 در مقاله مرتبط:
    AD630 is Lock-In Amplifier that prevents the phase difference noise, and 60Hz noise, and show the real time magnitude of our signal. Lock-in amplifier translate input signal to DC level signal for easy view.
    AD630 از سیگنالهای نویزی با فاز متفاوت و نویز 60 هرتز جلوگیری میکند و مقدار زمان واقعی سیگنال ما را نشان می دهد. پ امپ قفل شونده سیگنال ورودی را به یک سیگنال سطح DC تبدیل می کند.
    نکته: سیگنال من با دامنه 5 ولت و فرکانس 20 هرتز هست.

خیلی ممنون

پاسخ : معرفی یک پ امپ قفل شونده (Lock - in Amplifier)

دوست گرامی

در دیتاشت AD630 تراشه به عنوان مدولاتور و دمدولاتور تعریف گردیده است

The AD630 is a high precision balanced modulator/demodulator
    that combines a flexible commutating architecture with the
    accuracy and temperature stability afforded by laser wafer trimmed
    thin film resistors

و چنانکه در بلوک دیاگرام آن مشخص شده

تنها شامل یک انتگرال گیر و یک سوویچ آنالوگ برای انتخاب یکی از دو بافر ورودی میباشد
    ممکن است کاربردی که به آن اشاره نمودید فقط با طراحی مدار خاصی امکانپذیر گردیده باشد ...
    به هر حال Alternative برای AD630 وجود ندارد ... ولی اگر ذوق طراحی داشته باشید ممکن است بتوانید از LF398 به جای آن استفاده فرمایید

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X