اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در محاسبه مقدار minوmaxولتاژ ورودی dc به avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در محاسبه مقدار minوmaxولتاژ ورودی dc به avr

سلام به تمام اساتید
    من یه پروژه با m32 دارم که باید ولتاژ ورودی به adc رو که مدام در حال تغیره بخونه!!!! یعنی یه مقدار از بیشترین ولتاژ ورودی و یه مقدار کمترین ورودی رو بخونه اونم با سرعت بالا و بعد این دوتا مقدارو در دسترس قرار بده تا بشه هر بلایی سرش اورد! تو بسکام چجوری میشه این کارو کرد؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید پروژم داره به باد میره :cry:

پاسخ : مشکل در محاسبه مقدار minوmaxولتاژ ورودی dc به avr

سلام
    با دستور GetADC میتونید بخونید و در متغیر ذخیره کنید، حالا منظورتون از اینکه در دسترس قراربده چیه؟
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام مهندس منظورم اینه که adc یه مقدار مثلا 2 ولت رو اندازه گرفت همون ولتاژ حداکثر باشه وبلافاصله ولتاژ ورودی بشه 0.5 ولت اونم اندازه بگیره و هر دوتا رو برای محاسبه برام نشون بده. در ضمن ممنون که زود جواب دادی

دیدگاه

فکر کنم یه مقدار گنگ بودا!!!!!!
        توی یه بازه زمانی مثلا 1 ثانیه و یا کمتر ولتاژ ورودی به adc کم و زیاد میشه که البته dc هستش این مقدار کم وزیاد رو میخوام جداگانه توی دو تا متغیر ذخیره کنم

دیدگاه

دوستان برنامه نویس هنوز از سر کار نیمدند؟
          دوست عزیز تخصص من برنامه نویسی نیست، منتها فکر کنم بتونی متغیرهات رو در یک رشته ذخیره کنی، اولی در خانه اول، دومی در خانه دوم و....
          از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

بازم ممنون منتظر میمونم ببینم میان به دادم برسن!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فتحی24
              فکر کنم یه مقدار گنگ بودا!!!!!!
              توی یه بازه زمانی مثلا 1 ثانیه و یا کمتر ولتاژ ورودی به adc کم و زیاد میشه که البته dc هستش این مقدار کم وزیاد رو میخوام جداگانه توی دو تا متغیر ذخیره کنم
              سلام
              دوست عزیز برای اندازه گیری ولتاژ ورودی شما باید در حلقه بسته DO...LOOp دستور GetADC رو بنویسید و با یک waitms مقدار ADC رو بخونید و در یک آرایه بریزید و بعد مقدار آرایه رو فیلتر کنید (با دستور For ) میتونید این کار رو انجام بدید.بعد میاید کوچکترین و بزرگترین عدد رو از توی آرایه جدا میکنید.
              این به نظر بنده بهترین راه حل می باشد.
              موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X