اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپر متر !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آمپر متر !

سلام
    من میخواستم موتور برق بخرم وسایلی که میخوام بهش وصل کنم رو جریانشون رو اندازه گرفتم
    5 آمپر انداخت، با یه آمپر متر clamp اندازه گرفتم که روش حرفی از true rms نداره

حالا این جریان منظورش Rms هست؟ یا max? :angry: :cry:
    اخبار فناوری - راز روز

http://razerooz.com

پاسخ : آمپر متر !

به احتمال زیاد ار ام اس (موثر)چون مولتی متر ها موثر رو نشون میدم
    ولی صبر کن تا دوستان بگن شاید من اشتباه کنم
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ممنون

دوستان کسی نوبود؟
      اخبار فناوری - راز روز

http://razerooz.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moosavimaleki
        سلام
        من میخواستم موتور برق بخرم وسایلی که میخوام بهش وصل کنم رو جریانشون رو اندازه گرفتم
        5 آمپر انداخت، با یه آمپر متر clamp اندازه گرفتم که روش حرفی از true rms نداره

حالا این جریان منظورش Rms هست؟ یا max? :angry: :cry:
        بله RMS هست با فرض اینکه شکل موج جریان سینوسی باشه که برای بیشتر کاربردها فرض تقریبن درستیه.
        این آمپرمترها پیک شکل موج جریان رو روی خازن اندازه گرفته و مقداری که نشون میدن رادیکال دو دوم برابر
        مقدار اندازه گیری شده است (یعنی همون ار ام اس جریان).
        دستگاه هایی که True RMS رو نشون میدن از خازن در مدارشون استفاده نمیکنن، بلکه مقدارهای لحظه ای
        جریان در کل سیکل رو نمونه برداری کرده و بصورت انتگرالی (همون فرمول محاسبه RMS ) محاسبه کرده و
        مقدار ار ام اس واقعی رو بدست میارن.

نتیجه:
        اگر شکل موج جریان سینوسی کامل باشه هر دو آمپر مترهای RMS & Treu RMS یک مقدار رو نشون میدن
        اگر شکل موج جریان سینوسی نباشه آمپر متر RMS معمولی مقداری خطا خواهد داشت
        مقدار خطا به شکل موج جریان که چه شکلی باشه میتونه بیشتر یا کمتر از مقدار واقعی بشه
        اگر شکل موج جریان به شکل مربعی نزدیک بشه جریان نشون داده شده کمتر از مقدار واقعی ست
        اگر شکل موج دارای پیک بزرگ باشه مثل شکل مثلثی با نوک تیز مقدار نشون داده شده بیشتر از
        مقدار واقعی خواهد بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X