اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط میکرو و ماژول sim900 از طریق rs485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط میکرو و ماژول sim900 از طریق rs485

سلام دوستان عزیز..من برای یه پروژه ای باید چند میکرو رو به هم متصل کنم..بعلاوه ماژول sim900 هم هستش ..خواهشمندم از اساتید محترم که کمک کنند..میخواستم بدونم که چطوری sim900 رو از طریق rs485 متصل کنم ..مثل rs232 ? .....لطفا کمک کنید ثواب داره :nerd:

پاسخ : ارتباط میکرو و ماژول sim900 از طریق rs485

سلام
    اگر منظورتون از RS485 فقط یه تغییر سطح ولتاژ هستش برای انتقال در مسافت بیشتر، بله دقیقا مثل RS232 هستش فقط نیاز به MAX485 دارید.
    اگر منظورتون ارتباط مودباس هستش، اون داستانش خیلی متفاوته و بسیار پیچیده تره.
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

با سلام
      توصیه نمیشه اینکار یک پورت سریال جدا برای سیم 900 در نظر بگیرید، میکرو ها رو با rs485 به پورت دیگه وصل کنید، rs485 چیزی بیش از یک تغییر سطح ولتاژ هست و پیچیدگی کار با سیم 900 به صورتی که در ذهن دارید خیلی بالاست
      The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

توصیه نمیشه اینکار یک پورت سریال جدا برای سیم 900 در نظر بگیرید، میکرو ها رو با rs485 به پورت دیگه وصل کنید، rs485 چیزی بیش از یک تغییر سطح ولتاژ هست و پیچیدگی کار با سیم 900 به صورتی که در ذهن دارید خیلی بالاست
        اگر مستقیم میخواید به SIM900 وصل کنید، توصیه نمیشه . استنباط من این بود که میکرویی هم در کاره
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

ممنون از پاسخ هاتون....آخه میکروی من فقط یه usart داره و مجبورم ارش استفاده کنم.ولی فکر کنم با rs485 هم بشه مثل rs232 ارسال کرد..لطفا اگه از دوستان کسی کار کرده مارو هم بی نصیب نذاره ...با تشکر

دیدگاه

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر شما توانسته اید بین ماژول سیم و میکرو ارتباط موفق دو سویه در سطح ولتاژ TTL برقرار کنید پس شما مقدارکمی تا 100 درصد موفقیت فاصله دارید . هر چیپی که در دسترس تان بود SN75165A < MAX485 < می توانید به عنوان تغییر دهنده سطح ولتاژ استفاده کنید. فقط اینکه این در ارتباط دوسیمه تفاضلی 485 بر روی چیپ ها ی مبدل یک پین برای خواندن و نوشتن قرار دارد. حواستان به این پین باشد/ iهمیشه حالت این پیین در موقعیت خواندن است مگر اینکه میکرو بخواهد چیزی را ارسال کند یا بنویسد. یعنی کنترل این پین در دست میکرو است .

مسئله تمام شده است.
            والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

اقای اصغریان خود سیم 900 هم ttl هست که باید تبدیل شه، کی اون پین رو مدیریت کنه، حتما و بدون شک data loss داریم، ارتباط سیم 900 باید full duplex باشه، rs485 برای جایی خوبه که مستر اسلیو داشته باشیم، یک باس مشترک که تا مستر دستور نداده کسی ارسال نکنه، اما سیم 900 رندوم ارسال دیتا داره، نمیشه پیش بینی کرد، ارسال اون رو، و باس hald duplex برای این معماری راه حل مناسبی نیست، بازم میگم قصه فراتر از تغییر سطح ولتاژه، اما اگه صرفا یه پروژه هست که باید 5 دقیقه فقط کار کنه و صنعتی نیست و جایی قرار نیست استفاده بشه، میشه غیر اصولی با 485 راش انداخت
              The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

بسم الله الرحمن الرحیم

نوشته اصلی توسط hessam2013
                ... ... کی اون پین رو مدیریت کنه، حتما و بدون شک data loss داریم،.... اما اگه صرفا یه پروژه هست که باید 5 دقیقه فقط کار کنه و صنعتی نیست و جایی قرار نیست استفاده بشه، میشه غیر اصولی با 485 راش انداخت
                کاملا موافقم. نظر جنابعالی کاملا منطقی و صحیح است.
                والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X