اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ادغام فایل schlib و pcblib و خروجی Intlib

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ادغام فایل schlib و pcblib و خروجی Intlib

سلام دوستان عزیز
    خب ما وقتی یه کتابخانه ایجاد میکنیم دوتا فایل داریم یکی فایل شماتیک و دیگری فایل مربوط به فوت پرینت بعد میاییم تو فایل شماتیک add footprint رو میزنیم تا فوت پرینت به فایل شماتیک اضافه بشه
    ولی همیشه فایل فوت پرینت با پسوند pcblib باید کنار فایل شماتیک با پشوند schlib باشه تا فایل شماتیک بتونه اونو فراخوانی کنه
    اما توی کتابخانه هایی که از خود سایت altium دانلود میکنیم فایل شماتیک و فوت پرینتش هر دوتا در یک فایل با پسوند Intlib ادغام شدن
    میشه توضیح بدید چجوری میتونم فایل (Intlib (altium compiled library بسازم؟؟؟؟؟؟
    ینی یک فایل هم شامل شماتیک و هم شامل فوت پرینتش

پاسخ : ادغام فایل schlib و pcblib و خروجی Intlib

اگر دقت کرده باشید گزینه ای به نام (Blank Project(library pakage تو آلتیوم هست
    تمام اون ها رو اونجا بذارید و بعد کامپایل کنید
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

آره پیداش کردم
      ببینم فرمت intlib میده یا نه نتیجه رو میگم
      کلافه شدم بس که از کامپوننتهای دو فایلی استفاده کردم :angry:

دیدگاه

نه دادا نشد
        کامپایل رو زدم نشد
        قضیه اینه که من وقتی قطعه ایجاد میکنم دوتا فایل باید بسازم یکی شماتیکشو یکی هم فوت پرینتشو که دوتا فایل جداست
        بعد تو محیط schematic library گزینه ی add footprint رو میزنم و فوت پرینتی که برا شماتیکم ساختم رو بهش اضافه میکنم و سیو میکنم و وقتی اون شماتیک رو (با پسوند schlib) فراخوانی میکنم برا ساخت پروژه
        فوت پرینتشم میاد ولی وقتی شماتیک رو ریمو میکنم دوباره add میکنم فوت پرینتش میپره و دوباره باید برم تو محیط schematic library گزینه add footprint رو بزنم و مراحل پایانی رو دوباره تکرار کنم
        ولی کتابخانه هایی که سایت آلتیوم برا دانلود گذاشته پسوندشون intlib هست که هر دو فایل ادغام شده و هرگز فوت پرینتش نمیپره
        من نمیدونم بخش ساخت فایل intlib کجای آلتیومه
        هیچوقت نتونستم پیداش کنم

دیدگاه

ایوللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل لللللللللل حالا شددددددددددددددددددددددددد
          داداش ممنون ازت
          :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هادی کریمی
            نه دادا نشد
            کامپایل رو زدم نشد
            قضیه اینه که من وقتی قطعه ایجاد میکنم دوتا فایل باید بسازم یکی شماتیکشو یکی هم فوت پرینتشو که دوتا فایل جداست
            بعد تو محیط schematic library گزینه ی add footprint رو میزنم و فوت پرینتی که برا شماتیکم ساختم رو بهش اضافه میکنم و سیو میکنم و وقتی اون شماتیک رو (با پسوند schlib) فراخوانی میکنم برا ساخت پروژه
            فوت پرینتشم میاد ولی وقتی شماتیک رو ریمو میکنم دوباره add میکنم فوت پرینتش میپره و دوباره باید برم تو محیط schematic library گزینه add footprint رو بزنم و مراحل پایانی رو دوباره تکرار کنم
            ولی کتابخانه هایی که سایت آلتیوم برا دانلود گذاشته پسوندشون intlib هست که هر دو فایل ادغام شده و هرگز فوت پرینتش نمیپره
            من نمیدونم بخش ساخت فایل intlib کجای آلتیومه
            هیچوقت نتونستم پیداش کنم
            من هم نمیدونم
            توضیح بدید من هم بدونم
            از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
            تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

دوست من شما خیلی منو به جواب نزدیک کردی :agree:
              خب یه قطعه که میسازی دو بخش داره
              بخش ساخت شماتیک و بخش ساخت فوت پرینت
              اول یه پروژه جدید ایجاد میکنیم (new project (integrated library بعد نیو شماتیک بعد نیو pcb
              که این دو تا رو میبریم داخل پروژه
              قطعه که ساخته شد و هر دو بخش رو ساختیم برا ادغام رو پروژه راست کلیک میکنیم و کامپایل میکنیم ثل شکل
              http://8pic.ir/images/5mhgewimnwxfg4ljacwm.jpg
              فایل ادغام شده تو مسیر زیر ایجاد میشه
              C:\Users\Public\Documents\Altium\Projects.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X