اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتقال تجربیات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتقال تجربیات

سلام دوستان قصد من از درست کردن این تاپیک اینه که اساتید این سایت به اون هایی که تازه وارد هستند راهنمایی بدن در مورد این که چگونه به این سطح علم رسیدن چه سختی هایی رو کشیدن و...تا ما از تجربیات آن ها استفاده کنیم تا به کمال برسیم (خواهشا جدی بگیرید)
    همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

پاسخ : انتقال تجربیات

ما هنوز اول راهیم و بی تجریه همن ها رو بخاطر اون pm که دادین مینویسم

یکی از دلایل خودم نداشتن دوست و رفیق هست با هر کی رفیق شدیم بعدش بهمون نارو زد شاید باورتون نشه الان نزدیک سه سال هست یه دونه هم رفیق ندارم تنها رفیقم همین الکترونیک هست

البته بعضی اوقات این شرایط هست که باعث پیشرفت میشه ولی اصلی ترین نکته روش یادگیری هست

دیدگاه

منم به شدت نیازمند راهنمایی هستم :redface: خواهشا اساتید راهنمایی کنید :agree:
      باتشکر

دیدگاه

من جز اساتید نیستم ، منتها بعضی چیزهایی تو این انجمن می بینم که دلم میسوزه.....
        خیلی ساده بگم، دبیرستان که بودم حتی زمان دانشجویی هم تو همه خونه ها کامپیوتر پیدا نمی شد، اینترنت اصلن چی بود؟ کجا بود؟ برای همین دسترسی به منابع کم بود و از هر منبعی استفاده میکردیم . نتیجش این بود که قطعه از بازار جمهوری میخریدیم، دیتاشیتش رو هم همونجا به ما میداد، فقط همون بود و همون، باید اینقدر با اون قطعه و دیتاشیت ور میرفتیم تا قطعه راه میفتاد!!!! نتیجش این شد که از سر وکله زدن نمیترسیم . از پروژه های طولانی نمیترسیم، از ریسک های حساب شده نمیترسیم ( پروژه داشتم 1.5 سال روش کار کردم، پروژه دارم 7 ساله دارم روش کار میکنم، اینا پروژه هایی هستش که برای دلمه)
        این بزرگترین تفاوت دوستان امروزی هستش، دیتاشیت که سهله، سرچ تو انترنت و گوگل هم که حوصلش رو ندارن، سرچ تو فروم هم که حرفش رونزنید هیچ، حتا حوصله خوندن تاپیک رو هم ندارن، تو همون تاپیک دقیقن زیر موضوعی که شخصی اومده کامل قطعه رو توضیح داده و مشکلاتش رو گقته، همون مشکل رو مطرح میکنن و .......
        کلن هرچی داره جلوتر میره راحت طلب تر میشیم.....صبر نداریم...... میخوایم همه چیز رو یه شبه داشته باشیم...... اگر میخواید به جایی برسید باید دود هویه بخورید، هر چیزی راهی داره، نرید یه دفعه یه مدار ببندید با میکرو آرم و sim900.... یواش یواش.......
        قطعن اساتید کهنه کار بهتر میتونن کمک کنند.
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام با تشکر از دوستان به مطالب خوبی اشاره شد با نظر جناب غفار زاده کاملا موافق هستم خودم زیاد تجربه کردم وتنها بودن رو بیشتر ترجیح میدم چون اینطوری الکی وقتت رو برای هیچ تلف نمی کنی....
          دوستان یه سوال دانشگاه رو چگونه گزراندین آیا تمام وقت رو صرف درس می کردین یا در کنار اون پروژه انجام میدادین؟
          چه کتاب هایی را مطالعه کردین و باعث شده که پیشرفت کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad daraie
            سلام با تشکر از دوستان به مطالب خوبی اشاره شد با نظر جناب غفار زاده کاملا موافق هستم خودم زیاد تجربه کردم وتنها بودن رو بیشتر ترجیح میدم چون اینطوری الکی وقتت رو برای هیچ تلف نمی کنی....
            دوستان یه سوال دانشگاه رو چگونه گزراندین آیا تمام وقت رو صرف درس می کردین یا در کنار اون پروژه انجام میدادین؟
            چه کتاب هایی را مطالعه کردین و باعث شده که پیشرفت کنید؟
            درس ~x( ~x( دانشگاه :-t :-t :-t %-( %-(

درس رو سر کلاس یاد میگرفتیم چه توی مدرسه چه توی دانشگاه همیشه خونه دعوا بود که چرا درس نمیخونی

توی همون پست اولم هم گفتم روش یادگیری مهمه توی مدرسه که هیچی ولی توی مدرسه سعی کنید با اساتیدی درس بگیرید که همه از دستشون شاکی هستن چون اینجور اساتید به قدری خوب درس میدن و ازتون درس رو میخوان که فهم موضوعات سر کلاس برای دانشجو های بازیگوش سخت میشه و .....

به دوستان کمک کنید این یکی از دلایلی هست که تجربه شما رو زیاد میکنه موقعی که یک مشکل برای یکی پیش میاد شما در صدد این میشین که اون مشکل رو حل کنید و به چند مرجع رجوع کنید و تجارب شما زیاد بشه

دیدگاه

تنها بودن رو بیشتر ترجیح میدم
              تنهایی یاد بگیرید و تجربه اندوزی کنید ولی سعی کنید افرادی رو اطراف خودتون پیدا کنید که مکمل شما بشند. تنهایی نمیشه همه بخش های الکترونیک رو مسلط شد، مثلن اگه طراحی سخت افزار میکنید، کسی رو داشته باشید که نرم افزار کار قابلی باشه.
              از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

من الکترونیک رو زیر 1 درصد بلدم - بهتره بگم بلد نیستم
                ولی 3 مورد هست که میشه به هدف شما رسید

1. تلاش
                2. نترسیدن از شکست
                3.به یاد آوردن مورد 1و2 در همه ساعات زندگی

A-Hosseini

دیدگاه

سلام

حالا که اینطوره بذارید منم بگم ( شاعر میگه هرچه دل تنگت میخواهد بگو)

منم یکی بدتر از شما توی ی شهر کوچیک هستم که اصلا نمیدونن الکترونیک چیه :angry: :angry: :angry:

اشنا هم که نداریم بخواد راهنمایی کنه تا پارسال هم که اصلا خودمم نمیدونستم اصلا چرا اومدم الکترونیک (علاقه نداشتم )
                  تا اینکه ترم آخر ی استاد برا آزمایشگاه داشتیم خیلی دل به کار میداد

خداییش مدارات کاربردی درس میداد و...
                  خلاصه سرتون رو درد نیارم یه دوره ای وی آر تابستون گذاشت منم رفتم کلی با الکترونیک آشنا شدم
                  کلا علاقه مند شدم خیلی چیزها هم یادم داد ولی متاسفانه از اونجا که من تازه وارد بودم ووقت هم کم حدود ی سالی مزاحمش شدم که انشالا حلال کنه
                  ولی چه باید کرد اونم به دلیل مشکلات رفت و من موندمو علاقه شدید به الکترونیک و ای وی ار که متاسفانه یه جورایی

گم شدم . اگه اساتید قابل بدونن و شروع کنن به کمک خیلی لطف در حق من یکی کردن ( واقعا مجتاج .......)
                  :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rez4
                    سلام
                    منم یکی بدتر از شما توی ی شهر کوچیک هستم که اصلا نمیدونن الکترونیک چیه :angry: :angry: :angry:
                    من مشهد زندگی میکنم ، چند روز پیش رفتم چند تا میکرو بخرم دیدم یه فروشگاه روش نوشته انواع قطعات الکترونیک کلی!! جزئی!! رفتم تو گفتم یه مگا AVR-MEGA8 بدید ، طرف یه جوری نیگا کرد که فکر کردم من اشتباهی کردم ، هیچی نگفتم اومدم بیرون.....
                    نداشت که هیچی اصلا نمیدونست چی هست!! وجدانن چرا همچین تابلوهایی میزنن oo: بعدش رفتم سعدی خریدم!
                    ولی خب به دانشگاه امید دارم ، اساتیدمون آدمای باسوادی هستن ، ایشاا... شاگردیشون رو ما هم تاثیر بزاره.

شما هم سعی کنید یه جوری کنار بیاید ، عوضش شما که یه آدم خبره بشی شهرتون خالی از استاد الکترونیک نیست :smile: به امید موفقیت بچه ها انجمن :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AVR-MEGA8
                      من مشهد زندگی میکنم ، چند روز پیش رفتم چند میکرو بخرم دیدم یه فروشگاه روش نوشته انواع قطعات الکترونیک کلی!! جزئی!! رفتم تو گفتم یه مگا AVR-MEGA8 بدید ، طرف یه جوری نیگا کرد که فکر کردم من اشتباهی کرد ، هیچی نگفتم اومدم بیرون.....
                      نداشت که هیچی اصلا نمیدونست چی هست!! وجدانن چرا همچین تابلوهایی میزنن oo: بعدش رفتم سعدی خریدم!
                      ولی خب به دانشگاه امید دارم ، اساتیدمون آدمای باسوادی هستن ، ایشاا... شاگردیشون رو ما هم تاثیر بزاره.

شما هم سعی کنید یه جوری کنار بیاید ، عوضش شما که یه آدم خبره بشی شهرتون خالی از استاد الکترونیک نیست :smile: به امید موفقیت بچه ها انجمن :nerd:
                      دانشگاه رو ببوس بزار کنار... از دانشگاه فقط اسکوپ ها به درد من خورد... من در ضمینه الکترونیک به این انجمن و آقای google مدیون هستم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پویا نجارزاده
                        دانشگاه رو ببوس بزار کنار... از دانشگاه فقط اسکوپ ها به درد من خورد... من در ضمینه الکترونیک به این انجمن و آقای google مدیون هستم...
                        باشه از همین لحظه کنار میزارم :|

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
                          تنهایی یاد بگیرید و تجربه اندوزی کنید ولی سعی کنید افرادی رو اطراف خودتون پیدا کنید که مکمل شما بشند. تنهایی نمیشه همه بخش های الکترونیک رو مسلط شد، مثلن اگه طراحی سخت افزار میکنید، کسی رو داشته باشید که نرم افزار کار قابلی باشه.
                          منظور من از تنهایی کمتر پرداختن به تفریحات هست این که یه همکار داشته باشیم از اصول اولیه کار هست

نوشته اصلی توسط پویا نجارزاده
                          این دبگه از اون حرف های خارجی هست
                          دانشگاه در واقع استارت اولیه رو میزنه و این که بااین دید بهش نگاه کنیم داریم به خودمون ظلم میکنیم

دیدگاه

واقعا تاسف

این 20 و چندی که گذشت و هیچ نکردم
                            ترسم از گذشتن بقیه عمرم در جهل است

واقعا داشتا یه دوست عالم تر از خودت یه نعمته

به امید روزی که همه عزیزان بتونن به راحتی علم رو یاد بگیرن
                            و امیدوارم هیچکس مث من توی ی زندگی ثابت و به دور از علم قرار نگیره

دیدگاه

از خودم تعریف نمیکنم وقتی خودم رو با چند سال پیش مقایسه میکنم میبینم که خیلی پیشرفت کردم تا حالا هم چند تا کار نور پردازی بیرون دادم که انشا الله قراره تولید بشه ومدار هایی درست میکنم که وقتی به استاد نشون میدم میگه عالیه حرف نداره...ولی من این ها رو کافی نمی دونم دوست دارم بیشتر پیشرفت کنم وبا همه ی میکرو ها کارکنم وبتونم چند زبان برنامه نویسی یاد بگیرم و....قصد من از زدن این تاپیک این بود که دوستان چند تا کتاب معرفی کنند وبگویید که وقت خودشون رو صرف چه کاری میکردن بیشترمطالعه میکردن؟یا این همه دانش وتجربه خاطر خوردن دود هویه بوده؟تا این که جوانان علاقه مندی مثل من ودیگران بتونند توبهترین راه قدم بزارن وموفق بشند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X