ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2014/08/29
    15
    0

شارژ خازن ها

سلام دوستان
    من میخوام خازن رو شارژ کنم با جریان مستقیم بعد که با بدن برخورد کرد دشارژ بشه

مثل شوک دهنده باشه

با جریان مستقیم

خازن مثلا

16 ولت
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,739
    2,477

پاسخ : شارژ خازن ها

نقل قول نوشته اصلی توسط emad470
    سلام دوستان

مثل شوک دهنده باشه

با جریان مستقیم

خازن مثلا

16 ولت
    با سلام :

کاربر گرامی، برای ایجاد شوک، شما با خازن 16 ولت نمی توانید چنین کاری کنید. برای ایجاد شوک شما اگر یک خازن الکترولیت 22 میکروفاراد 350 الی 450 ولت D.C را که در لامپ های سوخته کم مصرف است به شرط سلامت، از مدار جدا و با یک دیود 1N4007 با توجه به قطب های خازن ( سر کاتد دیود وصل به قطب مثبت خازن) آن را پر کنید، حالا اگر این دو سر سیم این خازن با بدن کسی برخورد کند سبب شوک می شود.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2014/06/28
    OSKU
    564
    156

سلام دوستان

مثل شوک دهنده باشه

با جریان مستقیم

خازن مثلا

16 ولت
    با سلام
    اولا کار درستی نیست اینکار :twisted:
    دوما خازن 16 ولت نهایت تا 16 ولت شارژ میشه در نتیجه اصلا نمیتونه به بدن شوک وارد کنه
    شما میتونی از خازن 400 ولت استفاده کنی و توسط پل دیود شارژش کنی بعد به بدن وصلش کنی اینجوری بشه طرف @-)
    2015/08/11
    تهران
    165
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر کریمی
    با سلام
    اولا کار درستی نیست اینکار :twisted:
    دوما خازن 16 ولت نهایت تا 16 ولت شارژ میشه در نتیجه اصلا نمیتونه به بدن شوک وارد کنه
    شما میتونی از خازن 400 ولت استفاده کنی و توسط پل دیود شارژش کنی بعد به بدن وصلش کنی اینجوری بشه طرف @-)
    سلام
    باید ولتاژ اعمال شده به خازن چقدر باشد؟ در حد 220 ولت؟ مگرولتاژ خازن بعد از جدا شدن از مداربا اختلاف پتانسیل منبع برابر نیست؟
    همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام
    2007/05/16
    764
    47

سلام
    220 ولت رو از طریق یک دیود تک مطابق فرمایش جناب تحیری یا پل دیود مطابق فرمایش جناب کریمی به خازن 400 ولت وصل میکنید. اگر سوالتون اینه که چرا ولتاژ 220 ولته و خازن 400 ولت، برای ان هستش که 220 ولت پس از یکسوسازی میشه 220*1.4= 308 ولت ، پس ولتاژ خازن باید 400 ولت باشه
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.
    2014/08/29
    15
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط علي تحيري
    با سلام :

کاربر گرامي، براي ايجاد شوک، شما با خازن 16 ولت نمي توانيد چنين کاري کنيد. براي ايجاد شوک شما اگر يک خازن الکتروليت 22 ميکروفاراد 350 الي 450 ولت D.C را که در لامپ هاي سوخته کم مصرف است به شرط سلامت، از مدار جدا و با يک ديود 1N4007 با توجه به قطب هاي خازن ( سر کاتد ديود وصل به قطب مثبت خازن) آن را پر کنيد، حالا اگر اين دو سر سيم اين خازن با بدن کسي برخورد کند سبب شوک مي شود.
    ممنون از اين که جواب منو داديد
    من ميخوام حداکثر با باتري 9 ولت شارژ بشه
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,739
    2,477

ممنون از اين که جواب منو داديد
    من ميخوام حداکثر با باتري 9 ولت شارژ بشه
    با سلام :
    برای این کار شما می توانید از یک مدار فلاش دوربین های قدیمی آنالوگ، که ولتاژ باتری ورودی آن ها بین 3 الی 9 ولت می باشد استفاده کنید. ولتاژ خروجی خازن حدود 300 ولت با آمپر بالا می باشد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2015/08/11
    تهران
    165
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضي امانی
    سلام
    220 ولت رو از طریق یک دیود تک مطابق فرمایش جناب تحیری یا پل دیود مطابق فرمایش جناب کریمی به خازن 400 ولت وصل میکنید. اگر سوالتون اینه که چرا ولتاژ 220 ولته و خازن 400 ولت، برای ان هستش که 220 ولت پس از یکسوسازی میشه 220*1.4= 308 ولت ، پس ولتاژ خازن باید 400 ولت باشه
    چرا از دیود استفاده میشه؟به خاطر اینه که خازن در جریان ac اتصال کوتاه میشه برا همین دیود میزارن تا dc بشه
    همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام
    2007/05/16
    764
    47

چرا از دیود استفاده میشه؟به خاطر اینه که خازن در جریان ac اتصال کوتاه میشه برا همین دیود میزارن تا dc بشه
    خازنهایی که اینجا بحثش سد، خازن های پلاریته دار هستن، و شما نمیتونید برق AC (بدون پلاریته) رو برای شارژ استفاده کنید.
    میتونید از خازنهای تا 1 میکرو ولتاژ بالا ( از نوع سرامیک) استفاده کنید و بدون دیود و پل دیود، مستقیم به برق شهر وصل کنید
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9