اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب با SIM900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب با SIM900

سلام
    من یک ماژول sim900 خرید کردم مجداد ، تنظیماتشم بصورت ذیل انجام دادم
    at+ipr=9600
    AT+CMGF=1
    AT+CNMI=2,1,0,0
    و . . .
    حالا خیلی خوب داره ماژول کار میکنه ، راضی هستم ، اما نمیدونم گه گاهی به این مشکل بر میخورم :

یک عدد KBD4*4 به میکرو32 متصل کردم ، حالا با کیبورد که درونش تعیین کردم چه دستوریو بفرسته به سریال در نظر گرفتم ، مثلا هر وقت عدد 1 فشرده شد ، دستور AT بفرسته و در جواب دستور OK رو بگیرم .
    یا مثلا عدد 2 فشرده شد ، دستور AT+CMGR=1 که پیام شماره یکو بخونم .
    از دیروز 2 مرتبه این مشکل پیش اومده که ، دستور AT رو میفرستم با میکرو ، خود میکرو بعد یک مکث ریست میشه ، تغذیه هم هیچ مشکلی نداره .
    الان هم همین مشکلو دارم ، دستور AT+CMGR=1 رو میفرسته ریست میشه میکرو .
    حالا وقتی حافظه ماژولو پاکش میکنم دیگه این مشکل واسش پیش نمیاد .
    :angry: :angry:

پاسخ : مشکل عجیب با SIM900

سلام، یک نکته محض یادآوری:
    حداکثر 15 پیام میتونید در سیمکارت ذخیره کنید . حواستون به این نکته هست؟
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
      سلام، یک نکته محض یادآوری:
      حداکثر 15 پیام میتونید در سیمکارت ذخیره کنید . حواستون به این نکته هست؟
      سلام آره دقیقا همینو چک میکنم دائم .

دیدگاه

، تغذیه هم هیچ مشکلی نداره .
        شماتیک قسمت تغذیه رو بفرستید
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

شماتیک قسمت تغذیه رو بفرستید
          http://uupload.ir/files/9x0f_img_20160101_130715.jpg
          مشکل از تغذیه نیست ، چون میکرو ریست میشه با ارسال بعضی از دستورات و در بعضی مواقع

دیدگاه

http://uupload.ir/files/9x0f_img_20160101_130715.jpg
            مشکل از تغذیه نیست ، چون میکرو ریست میشه با ارسال بعضی از دستورات و در بعضی مواقع
            :eek: :eek: :eek:
            دقیقن همون قسمت " و خازن و فیلتر و متعلقات" مهمه، اینی که شما فرستادید شماتیک نیست، بلوک دیاگرامه!!
            تاپیک های مشابه این تاپیک در این فروم زیاده و مشکل 99% هم تغذیه هستش. یه بررسی کنید احتمالن زودتر به نتیجه میرسید

دیدگاه

:eek: :eek: :eek:
              دقیقن همون قسمت " و خازن و فیلتر و متعلقات" مهمه، اینی که شما فرستادید شماتیک نیست، بلوک دیاگرامه!!
              تاپیک های مشابه این تاپیک در این فروم زیاده و مشکل 99% هم تغذیه هستش. یه بررسی کنید احتمالن زودتر به نتیجه میرسید
              مهندس جان ، این خوب کار میکنه ، اما گاهی این مشکل پیش میاد ، ماژول هم ریست نمیشه ، بلکه خود میکرو رو ریست میکنه!! از یکی پرسیدم گفت از دستورات استکت احتماله باشه و وقتی میکرو قاطی میکنه ریست میشه .
              $swstack = 64
              $hwstack = 64
              $framesize = 64
              اینهارو چقدر بزارم خوبه ؟

دیدگاه

$swstack = 64
                $hwstack = 64
                $framesize = 64
                معمولن اینها رو زمانی تنظیم میکنم که مشکل کامپایل شدن داشته باشه و نه ریست!
                برای M32
                $swstack = 10
                $hwstack = 32
                $framesize = 40

دیدگاه

معمولن اینها رو زمانی تنظیم میکنم که مشکل کامپایل شدن داشته باشه و نه ریست!
                  برای M32
                  $swstack = 10
                  $hwstack = 32
                  $framesize = 40
                  این تغییر سایز هارو از کجا باید بدونم ؟ مثلا برای مگا 64 و 128 حداکثر چند میتونم بزارم ؟

دیدگاه

این تغییر سایز هارو از کجا باید بدونم ؟ مثلا برای مگا 64 و 128 حداکثر چند میتونم بزارم ؟
                    من متاسفانه تخصصم در برنامه نویسی نیست، این اعداد رو هم زمانی که به مشکل یاد شده برخورد کردم، در سرچ ها از نمونه برنامه ها کپی کردم.
                    انشاا.. دوستان برنامه نویس کمکت خواهند کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamadeng
                      سلام
                      من یک ماژول sim900 خرید کردم مجداد ، تنظیماتشم بصورت ذیل انجام دادم
                      at+ipr=9600
                      AT+CMGF=1
                      AT+CNMI=2,1,0,0
                      و . . .
                      حالا خیلی خوب داره ماژول کار میکنه ، راضی هستم ، اما نمیدونم گه گاهی به این مشکل بر میخورم :

یک عدد KBD4*4 به میکرو32 متصل کردم ، حالا با کیبورد که درونش تعیین کردم چه دستوریو بفرسته به سریال در نظر گرفتم ، مثلا هر وقت عدد 1 فشرده شد ، دستور AT بفرسته و در جواب دستور OK رو بگیرم .
                      یا مثلا عدد 2 فشرده شد ، دستور AT+CMGR=1 که پیام شماره یکو بخونم .
                      از دیروز 2 مرتبه این مشکل پیش اومده که ، دستور AT رو میفرستم با میکرو ، خود میکرو بعد یک مکث ریست میشه ، تغذیه هم هیچ مشکلی نداره .
                      الان هم همین مشکلو دارم ، دستور AT+CMGR=1 رو میفرسته ریست میشه میکرو .
                      :angry: :angry:
                      سلام دوست عزیز
                      نمونه برنامه رو بده ببینم چیه مشکلتون. البته اگه امکانش هست
                      موفق باشین
                      قال امام صادق (ع):
                      هر چیزی زکاتی دارد و زکات علم آنست که به اهلش بیاموزی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X