اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر برای باطری 12 ولتی 18AH

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر برای باطری 12 ولتی 18AH

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

من یک باطری 12 ولتی 18Ah دارم که می خوام شارژش کنم. این باتری در ویلچر استفاده میشه البته به صورت جفت. فکر کنم در دسته باطری های اتمی قرار بگیرد.

نحوه شارژ این باطری ها چگونه است؟ آیا تنها وصل کردن یک منبع 12 ولت به باطری آن را شارژ می کند؟

با تشکر

پاسخ : شارژر برای باطری 12 ولتی 18AH

نوشته اصلی توسط 1900
    سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

من یک باطری 12 ولتی 18Ah دارم که می خوام شارژش کنم. این باتری در ویلچر استفاده میشه البته به صورت جفت. فکر کنم در دسته باطری های اتمی قرار بگیرد.

نحوه شارژ این باطری ها چگونه است؟ آیا تنها وصل کردن یک منبع 12 ولت به باطری آن را شارژ می کند؟

با تشکر
    با سلام: در بعضی از ویلچرها از دو عدد باتری 12 ولت به صورت سری (24 ولت) استفاده می شود. آیا نوع باتری های شما هم به این نحو مورد استفاده واقع می شود، یا بصورت دو عدد باتری 12 ولت موازی.؟
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
      با سلام: در بعضی از ویلچرها از دو عدد باتری 12 ولت به صورت سری (24 ولت) استفاده می شود. آیا نوع باتری های شما هم به این نحو مورد استفاده واقع می شود، یا بصورت دو عدد باتری 12 ولت موازی.؟
      این ولیچر از دوباتری 12 ولت استفاده می کند اما سری یا موازی بودنشان را نمی دانم در حال حاضر.
      اما شارژی که با باتری ها هر سری خریداری می کنند 12 ولت خروجی میداد.

دیدگاه

با سلام
        شما میتوانید از باتری شارژرهای اتوماتیک که در بازار برای شارز باتری اتوموبیل استفاده میگردد ابتیاع نمایید و یا باطری ها را تک تک شارژ کنید و یا باتری ها را با هم موازی کرده همزمان شارژ نمایید در حالت اخیر شارژ شما باید بتواند 30 درصد مجموع جریان دو باتری را تامین نماید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1900
          این ولیچر از دوباتری 12 ولت استفاده می کند اما سری یا موازی بودنشان را نمی دانم در حال حاضر.
          اما شارژی که با باتری ها هر سری خریداری می کنند 12 ولت خروجی میداد.
          با سلام مجدد :
          ولتاژ کاری روی موتور ویلچر را نگاه کنید، ببینید 12 ولت نوشته شده یا 24 ولت. با توجه به این که اکثر ویلچر ها از موتور 24 ولت با دوعدد باتری 12 ولت که بصورت سری استفاده نموده ( جمعا 24 ولت) و باتری ها با یک شارژ 12 ولت بصورت تک تک اشارژ می شود. اگر موتور هم 12 ولت باشد و دو باتری بصورت موازی وصل باشد، کارتان راحت تر است با یک شارژر 12 ولت مستقیم به دوسر باتری وصل می شود و دیگر هیچ مشکلی نیست. ولی اگر موتور 24 ولت باشد با نصب یک شارژر 24 ولت کار شما آسانتر می شود. لطفا گزارش منید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
            با سلام مجدد :
            ولتاژ کاری روی موتور ویلچر را نگاه کنید، ببینید 12 ولت نوشته شده یا 24 ولت. با توجه به این که اکثر ویلچر ها از موتور 24 ولت با دوعدد باتری 12 ولت که بصورت سری استفاده نموده ( جمعا 24 ولت) و باتری ها با یک شارژ 12 ولت بصورت تک تک اشارژ می شود. اگر موتور هم 12 ولت باشد و دو باتری بصورت موازی وصل باشد، کارتان راحت تر است با یک شارژر 12 ولت مستقیم به دوسر باتری وصل می شود و دیگر هیچ مشکلی نیست. ولی اگر موتور 24 ولت باشد با نصب یک شارژر 24 ولت کار شما آسانتر می شود. لطفا گزارش منید.
            در حال حاضر ویلچر در دسترس نیست اما به محض امکان نگاه خواهم کرد و خدمتتان عرض خواهم کرد.
            اما می خواهم در مورد نحوه شارژر باتری بدانم. از چه مداری برای شارژ استفاده می شود؟
            آیا تنها اتصال یک منبع تغذیه مثلا 12 ولتی به باتری 12 ولتی برای شارژ کافی است؟

با تشکر

دیدگاه

در مورد باتری های سربی کار راحته،باید باتری را به یک ولتاژ دقیق و ثابت وصل کنید،حدود 13.8ولت،و حتی باتری میتواند ماه ها زیر همین ولتاژ بماند فقط در اینصورت باید هر یک ماه یا دو ماه یکبار کمی ولتاژ تغییر کند و دوباره به همان ولتاژ برگردد
              برای کار شما فقط نیاز دارید به یک منبع ولتاژ با ولتاژ دقیق که عدد دقیقش یادم نیست،که البته جریان خروجی باید به نصف ظرفیت باتری محدود شده باشد
              ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1900
                در حال حاضر ویلچر در دسترس نیست اما به محض امکان نگاه خواهم کرد و خدمتتان عرض خواهم کرد.
                اما می خواهم در مورد نحوه شارژر باتری بدانم. از چه مداری برای شارژ استفاده می شود؟
                آیا تنها اتصال یک منبع تغذیه مثلا 12 ولتی به باتری 12 ولتی برای شارژ کافی است؟

با تشکر
                با سلام:
                شما می توانید از مدار باتری شارژر 12 ولت اتوماتیک که در این سایت،( قسمت آنالوگ ، قسمت منبع تغذیه ) گذاشتم استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X