اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت شارژر موبایل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت شارژر موبایل

سلام بر دوستان
    من میخوام از 5 ولت یه پاور کامپیوتر استفاده کنم و یه شارژر موبایل با 10 پورت usb درست کنم
    الان 5 ولت پشت پین های مثبت و منفی سوکت usb هست ولی وقتی به موبایل وصل میکنم با وجود ولتاژ ولی شارژ نمیکنه
    کسی میتونه کمک کنه ؟

پاسخ : کمک در ساخت شارژر موبایل

شاید جریانش نمیرسه
    در ضمن همه گوشی ها با 5 ولت شارژ نمیشن بعضی هاشون فرق دارن
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    --------------------------------------------------------
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi arab
      سلام بر دوستان
      من میخوام از 5 ولت یه پاور کامپیوتر استفاده کنم و یه شارژر موبایل با 10 پورت usb درست کنم
      الان 5 ولت پشت پین های مثبت و منفی سوکت usb هست ولی وقتی به موبایل وصل میکنم با وجود ولتاژ ولی شارژ نمیکنه
      کسی میتونه کمک کنه ؟
      با سلام:
      شما این 5 + ولت را با usb مستقیم از پاور 240 الی 350 وات یا بالاتر یک پاور می گیرید؟ یا از خروجی usb لپ تاب؟ چون جریان خروجی usb لپ تاب ها معمولا بیش از 500 میلی آمپر نیست. ( در مدل های مختلف فرق می کند). وقتی نتواند یک باتری را پر کند پس شما چگونه می خواهید از 10 پورت استفاده کنید؟. برای اطمینان، باتری موبایل را بیرون آورده و مشخصات ولتاژ و جریان باتری را نگاه کنید. اگر ولتاژ 3.2 الی 3.7 نوشته شود، درست است و گر نه ولتاژ شارژ مناسب این باتری نمی باشد. حتما گزارش کنید تا بتوانم بهتر راهنمایی کنم.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

دوست عزیز ممنون از پاسختون
        یه پاور کامپیوتره 235 واته که گذاشتم مخصوص این کار که روی برچسب مشخصاتش نوشته 5 ولت 18 آمپر
        وقتی توسط کابل usb به موبایل وصل شود دوسر مثبت و منفی 5 ولت قرار دارد ولی گوشی شارژ نمیشود و جریانی کشیده نمیشود

دیدگاه

یه پاور کامپیوتره 235 واته که گذاشتم مخصوص این کار که روی برچسب مشخصاتش نوشته 5 ولت 18 آمپر
          وقتی توسط کابل usb به موبایل وصل شود دوسر مثبت و منفی 5 ولت قرار دارد ولی گوشی شارژ نمیشود و جریانی کشیده نمیشود
          بعضی موبایلها فقط با +و - شارژ نمیشن مثلا تو بعضی ها لازمه پین D+, D- پورت usb رو به هم وصل کنین اتصالات شارژر usb اصلی رو چک کنین

دیدگاه

با سلام مجدد:
            در پست قبلی، خدمت شما عرض کردم، ولتاژ و جریان نوشته شده روی باتری موبایل را گزارش کنید، چون اگر ولتاژ باتری بین 3.2 ولت الی 3.7 ولت باشد، نباید با +5 ولت خروجی مشکلی وجود داشته باشد، لطفا این مورد را گزارش کنید.

دیدگاه

دوست عزیز همه باتری های موبایل و تبلت 3.7 ولت اند دیگه
              مقصود من ساختن شارژر با تعداد پورت بالا از یک پاور کامپیوتر بی استفاده ای که یه گوشه افتاده
              الان تو بازار شارژر موبایلی هست که 6 پورت داره ولی قیمتش 60 هزار تومنه من میخوام یه چیزی تو اون مایه ها درست بشه

دیدگاه

دوست عزیز همه باتری های موبایل و تبلت 3.7 ولت اند دیگه
                مقصود من ساختن شارژر با تعداد پورت بالا از یک پاور کامپیوتر بی استفاده ای که یه گوشه افتاده
                الان تو بازار شارژر موبایلی هست که 6 پورت داره ولی قیمتش 60 هزار تومنه من میخوام یه چیزی تو اون مایه ها درست بشه
                با توجه به گفته های شما موارد زیر را انجام دهید.
                1- دو سر ولتاژ 5 ولت usb را با یک لامپ 6 ولت وصل کنید لامپ باید بصورت کامل روشن شود. ( این آزمایش نشان می دهد، مدار دارای توان خروجی کافی می باشد. چون ولت متر فقط ولت را نشان می دهد و اگر از آمپر کافی برخوردار نباشد افت کرده و باعث شارژ شدن نمی شود.)
                2- زمانی که شارژر به موبایل وصل است در این زمان ولتاژ دو سر usb را اندازه گیری کنید ببینید اصلا تغیری می کند یا نه.
                3 - خروجی +5 ولت usb را به موبایل دیگری وصل کنید، آیا در مورد آن ها همین طور است.
                4- اگر برایتان امکان دارد یک آمپر متر با مدار سری کنید تا ببینید حداقل آمپر عبوری شارژ چقدر است. لطفا مواد یاد شده را گزارش کنید.

دیدگاه

با تشکر از محسن عزیز
                  همین طور بود که ایشون گفتم
                  یعنی اگه مثبت و منفی تغذیه usb رو فقط وصل کنی گوشی اصلا هیچ عکس العملی نشون نمیده و وقتی که علاوه بر اون مثبت و منفی دیتا رو هم به وصل کنی گوشی چراغ شارژش روشن میشه . اینو روی یه گوشی و یه تبلت تست کردم جفتش به همین صورت بود
                  ولی به نظرم هنوز جریان نمیکشه

دیدگاه

با تشکر از محسن عزیز
                    همین طور بود که ایشون گفتم
                    یعنی اگه مثبت و منفی تغذیه usb رو فقط وصل کنی گوشی اصلا هیچ عکس العملی نشون نمیده و وقتی که علاوه بر اون مثبت و منفی دیتا رو هم به وصل کنی گوشی چراغ شارژش روشن میشه . اینو روی یه گوشی و یه تبلت تست کردم جفتش به همین صورت بود
                    ولی به نظرم هنوز جریان نمیکشه
                    سلام
                    حالا ولتاژ رو چک کنین ( باید 5 ولت باشه )

دیدگاه

راه خوبیه ولی حواستون باشه که اینجوری گوشی هر جریانی بخاد بهش میرسه و کم کم باتریتون خراب میشه
                      در کل هییییییییچ شارژری مثه شارژر خود گوشی نمیشه
                      ................Fx7SAM................

دیدگاه

اتفاقا الان مشکل اینه که گوشی جریان نمیکشه
                        با آمپرمتر اندازه گرفتم حدود 300 میلی آمپر جریان میکشه در صورتی که باید حدود 1 آمپر جریان بکشه
                        از جریان دادن پاور هم مطمئنم چون با مقاومت تستش کردم و 1 و نیم آمپر ازش کشیدم ولی نمیدونم چرا موبایل جریان نمیشکه
                        کسی ره حلی به ذهنش رسید ممنون میشم بگه

دیدگاه

با آمپرمتر اندازه گرفتم حدود 300 میلی آمپر جریان میکشه در صورتی که باید حدود 1 آمپر جریان بکشه
                          از جریان دادن پاور هم مطمئنم چون با مقاومت تستش کردم و 1 و نیم آمپر ازش کشیدم ولی نمیدونم چرا موبایل جریان نمیشکه
                          با سلام :
                          چون باتری شما احتمالا بصورت نیمه پر بوده 300 میلی آمپر جریان می کشد. در صورت خالی بودن باتری این جریان کشی بیش تر و با نزدیک شدن به شارژ کامل بصورت چشم گیری کاهش می یابد. لازم به ذکر است جریان کشی یک آمپری زود تر باتری را پر می کند، اما بصورت چشم گیری از عمر باتری کاسته می شود. من نمی دانم ظرفیت باتری شما چند آمپر ساعت می باشد تا بر مبنای آن جریان مجاز شارژ استاندارد آن را برایتان تعین کنم.

دیدگاه

همون طور ک دوستان گفتن باید حتما D+ و D- رو به هم وصل کنی تا شارژ بشه (یعنی 2 تا پایه وست USB رو باید جتما به هم اتصال کوتاه کنی )
                            امتحان کن 100 در 100 میکنه

دیدگاه

سلام دوست عزیز جناب mahdi arab
                              مدار داخلی شارژ اکثر تلفن های همراه به شدت به سطح ولتاژ شارژر حساس هستند و طبق قراردادی که شرکتهای تولید کننده در سالهای اخیر پذیرفته اند ولتاژ استاندارد برای شارژ 5+ ولت با + و - 5 درصد خطا و کانکتور استاندارد هم USB Micro هست .

این در حالی هست که ولتاژ نامی منابع تغذیه کامپیوتری 5 ولت هست ولی اساسا با اندازه گیری در حالتهای مختلف تحت بار و بدون بار این ولتاژ در اکثر موارد در بازه های کمتر از 5 ولت مشاهده میشه به طور مثال 4.75 یا همین محدوده ها .

در کاربردهای مشابه دیده شده که تلفن همراه اتصال کانکتور تغذیه و ولتاژ شارژ رو تشخیص میده اما به آلارمهای led شارز و یا پیام سیستم به شما وضعیت Not Charging رو اعلام میکنه .

شما این مساله رو هم بررسی کنید تا اگر مشکل مورد شما از این موضوع هست راه حلی برای رفعش مطرح بشه .

موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X