اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ارتباط با modbus

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ارتباط با modbus

سلام

میخوام توسط labview به یک کنترلر که خروجی rs485 modbus داره وصل بشم و از قسمت holding register تعدادی از رجیسترها را بخونم
    به عنوان تست با نرم افزار modscan به کنترلر وصل شدم و مقادیر رو با موفقیت خوندم.
    لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم برنامه اش رو با labview بنویسم؟

با تشکر

پاسخ : مشکل در ارتباط با modbus

خواندن مود باس با لب ویو کار خیلی راحتیه ولی اول بایذ مشخص کنی یو ارت میخوای بخونی یا اسکی
    به هر حال کافیه تو این مورد یه تست با نرم افزار مودباس پول بزنی و بعد تول کیت مود باس رو هم برای لب ویو دانلود کنی و استفاده کنی

دیدگاه

ممنون از پاسختون

همزمان من با کمی سرچ متوجه شدم که چطور باید این کار رو انجام داد.مشکل اصلی این بود که بایستی درایور ویزا نصب میشد که نصب نبود و من هم این موضوع رو نمیدونستم .فکر میکردم که این درایور ها بطور اتوماتیک تو لب ویو نصب هستن ولی با کمی سرچ متوجه شدم که حجم تمام این درایور ها از لب ویو به مراتب بیشتره.درهر حال ویزا رو پیدا کردم و دانلود و نصب کردم و مشکلم حل شد.
      از شما هم تشکر میکنم

دیدگاه

من هم می خوام کار مشابهی انجام بدم.
        میشه با یه مبدل یو اس بی به rs485 رجیسترهای یک کنترلر رو با همون visa خوند؟
        اگه یه برنامه نمونه دارید لطفا بگید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoudsh
          من هم می خوام کار مشابهی انجام بدم.
          میشه با یه مبدل یو اس بی به rs485 رجیسترهای یک کنترلر رو با همون visa خوند؟
          اگه یه برنامه نمونه دارید لطفا بگید.
          توی این لینک

http://forums.ni.com/t5/LabVIEW/MODBUS-RTU-over-Serial-Port-for-Freescale-microprocessor/td-p/2712247
          Reveng will surely come... Your hard time are ahead
          // - - - - - - - - - -
          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
          // - - - - - - - - - -
          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام این تاپیک واسه خیلی وقت پیشه ولی کمی چون مرتبط بود گفتم اینجا مطرح کنم ...
            می خوام ده تا دیوایسی روی مودباس RTU که همشون آی دی 255 دارند رو به صورت خودکار از سمت رسپری پای ، آی دی بدم ...
            نمی دونم از چه روتینی استفاده کنم ... برام مهم نیست کدوم وسیله چه آی دی گرفته ... فقط آی دی بگیره ...
            یجورایی رندوم یکی یکی آی دی بگیرن ...
            در مورد id shifting هم یچیزایی شنیدم ولی نمی دونم اصلا چطوری آی دی بدم ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X