اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت ولتاژ usb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت ولتاژ usb

سلام دوستان نمیدونستم باید اینجا سوال کنم یا جای دیگه ... یک هارد اکسترنال دارم که وقتی به usb کامپیوتر وصل میکنم صدای تق تق میده با کلی پرس جو فهمیدم که برق کم میاره و این مدار رو درست کردم که مشکل حل شد حالا میخوام بدونم این کاره درستی یا اینکه برای هارد مشکل درست نمیکنه یا اگه راه حله دیگه دارید یا مداری منو راهنمایی کنید ممنون ببخشد طولانی شد .

پاسخ : تقویت ولتاژ usb

این کار جواب میده ولی اول بقیه پورت ها رو آزاد کن بدون این مدار امتحان کن ،با همه ی پورت ها هم امتحان کن.اگه هاردت تغذیه جداگونه نخواد نباید مشکلی داشته باشه،مگه این که سیستمت خیلی قدیمی باشه یا هاردت مشکل داشته باشه.

دیدگاه

از یه هاب آداپتور دار استفاده کن
      A-Hosseini

دیدگاه

آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
          با این کار هیچ موقع ارتباط برقرار نمیشود چون گرند بین دوسیستم برقرار نیست

اتصال به صورت زیر صحیح میباشد

البته مدار که استارتر هم گذاشتن هیچ ایرادی نداره و اصولی هست و نه به هارد و نه به pc آسیبی نمیرسونه

دیدگاه

نه مشکلی پیش نمیاد.در ارتباط یو اس بی انتقال دیتا به صورت تفاضلی و فقط توسط سیم های D+ و D- انجام میشه.
            یعنی اختلاف ولتاژ بین D+ و D- مهمه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
              نه مشکلی پیش نمیاد.در ارتباط یو اس بی انتقال دیتا به صورت تفاضلی و فقط توسط سیم های D+ و D- انجام میشه.
              یعنی اختلاف ولتاژ بین D+ و D- مهمه.
              ولتاژ آنالوگ نیست که تفاضلش بشه دیتا!!!!!
              فک کنم مفهوم تفاضلی رو درست متوجه نشدین!!!
              موقعی که سطح d+ صفر باشه اونوقت d- نات d+ هست
              هر دو به صورت منطق صفر و یک منتقل میشن که سطح صفر و یک اونا باید نسبت به یه سطح ولتاژ سنجیده بشه که اون هم gnd هست

شما یه دیوایس با روش خودتون با pc وصل کنید تا به حقیقت ماجرا پی ببرید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                ولتاژ آنالوگ نیست که تفاضلش بشه دیتا!!!!!
                فک کنم مفهوم تفاضلی رو درست متوجه نشدین!!!
                موقعی که سطح d+ صفر باشه اونوقت d- نات d+ هست
                هر دو به صورت منطق صفر و یک منتقل میشن که سطح صفر و یک اونا باید نسبت به یه سطح ولتاژ سنجیده بشه که اون هم gnd هست

شما یه دیوایس با روش خودتون با pc وصل کنید تا به حقیقت ماجرا پی ببرید
                والا استاد ما گفت که GND و VCC یو اس بی فقط برای انتقال توان استفاده میشه.اگه یه دسنگاهی نیاز به توان نداشته باشه با همون دو تا سیم D+ و D- هم ارتباطش برقرار میشه.
                در واقع اگه اونطوری که شما میگفتید بود نیازی به دو سیم برای انتقال دیتا نبود.
                دلیل اینکه از دو تا سیم استفاده کردند این بوده که نویز تاثیر یکسانی روی اونها داشته باشند تا با تفاضل گیری نویز حذف بشه.
                در واقع درسته اینجا بحث دیجیتال هست، اما بازم این ترفند میتونه کاربرد داشته باشه.

دیدگاه

با تشکر از همه دوستان که کمک کردند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X