اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال اطلاعات بین plc و کامپیوتر از طریق بیسیم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال اطلاعات بین plc و کامپیوتر از طریق بیسیم؟

اگر بخواهیم اطلاعاتی رو از روی plc به کامپیوتر و از طریق بیسیم انتقال بدیم از چه روشی میشه استفاده کرد؟ فاصله تقریبن یک کیلومتره.

پاسخ : ارسال اطلاعات بین plc و کامپیوتر از طریق بیسیم؟

سلام
    از طریق ETHERNET میتوانید از RTUهای موجود استفاده کنید با امواج GIGA البته اگر موانع زیادی در این یک کیلومتر وجودداشته باشد باید از امواج UHF استفاده کنید ضمنا بهتر است در طرف کامپیوتر هم یک PLC با کارت TCP/IP وجودداشته باشد به هرحال بهترین راه و سریعترین و مطمئن ترین و کم هزینه ترین برای این فاصله همان باسیم بخصوص کابل پروفیباس میباشد بیشتر از این فواصل را هم در عمل معمولا با سیم انجام میدهند
    موفق باشید

دیدگاه

ممنون از راهنمایی شما.
      من در مورد RTU چیز زیادی پیدا نکردم نه از لحاظ فنی و نه از جهت خرید و ... برای همین به سمت PLC رفتم ( خودم هم اطلاع زیادی از RTU ندارم).
      ممنون میشم اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید و همچنین اگه نمایندگی فروش سراغ دارن.
      در ضمن برای ارسال و دریافت از چه مدل فرستنده و گیرنده ای میتونم استفاده کنم.

موفق باشید

دیدگاه

با سلام
        RTU remote transfer unit یک مفهوم کلی میباشد و انواع و اقسام آن در بازار موجود میباشد ما در مورد تله متری در رابطه ا خرید تجهیزات (البته در مورد امواج giga) با شرکت خوارزم ارتباط کار میکنیم که یکی از معتبرترین شرکتها در این زمینه میباشد و الان دم دست اطلاعات تماسی ندارم ولی از مجلات و 118 میتوانید پیدا کنید به هر حال rtu تجهیزی است که از یک طرف به plc و از طرف دیگر به آنتن و یا رادیو متصل میگردد و انواع و اقسام پروتکلهای ارتباطی در این مورد موجود میباشد algol یکی از rtu ها میباشد که از یک طرف به (در s7 300) به کارت 343-1 و از طرف دیگر به آنتن متصل میشود بازهم تاکید میشود در مسیرهای کوتاه حتی تا 10 کیلومتر اگر امکانش باشد از سیم استفاده میشود چراکه مسائل مربوط به تله متری و دستورات communication آنها در بعضی موارد بسیار پیچیده میباشد در یکی از پروژه های مهم مملکت من مسئول طراحی و پیاده سازی و اجرای سیستم تله متری بودم که تغرییبا تمام شده که روی سیسمتهای sinaut مربوط به زیمنس کار کردم که 13 ایستگاه تله متری در یک منطقه کوهستانی بسیار پیچیده است. منظور از این صحبتها این بود که دستورات communication - sinaut چنان پیچیده بود که حدود یکسال قسمت ارتباطی آن طول کشید البته زیمنس کمک مهمی نداد و در ایران هم سورس دیگری وجود نداشت ضمنا میدانید که در مناطق کوهستانی با موانع زیاد دیگر نمیتوان از امواج giga استفاده نمود بلکه با uhf کار انجام میشود در آن پروژه جهت رادیو از مارک motorola استفاده کردیم
        ضمنا اگر تله متری بصورت شبکه باشد همانطور که در بالا گفته شد از مسائل master slave, polling نباید غافل شد (برای سیسمتهای بیشتر uhf)
        موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X