اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر مینی دریل یا فرز انگشتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر مینی دریل یا فرز انگشتی

سلام

من یه فرز انگشتی مارک Dremel Multipro امریکایی داشتم که به علت اتصال به ولتاژ نا مناسب خراب شده بعد از باز کردن دیدم به موتور اسیبی نرسیده و سالمه و سویچ تنظیم سرعتش رو باز کردم و با بردی که برای تنظیم سرعتش بود مواجع شدم که قطعه ای از روی بردش کلا پوکیده بود با هزار بد بختی از روی نت با مدل و شماره سریالش برد اصلی و قطعه رو پیدا کردم که عکسشو میزارم

این باز شده سویچه و تصویر بزرگتر از بورد کنترلیش

اون قطعه ای که به شماره PH39 60 هست رو برای برد اصلی من نابود شده میخواستم بدونم اینجا چطور میتونم این قطعه رو پیدا کنم یا مشابهش یا حتی کل بردش فرقی نداره هر طوری باشه باشه فقط مینی دریلمو راه بندازه ایا توی ایران پیدا میشه؟؟
    ایسیه ترانزیستوره چیه؟
    جایی میشناسید بشه تهیش کرد لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ : تعمیر مینی دریل یا فرز انگشتی

کد پایینی رو باید بخونی
    bt134، که یک ترایاک است 4 آمپر است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط regh
      کد پایینی رو باید بخونی
      bt134، که یک ترایاک است 4 آمپر است.
      واقعا ممنونم اسم قطعه رو که نوشتین یه گام خیلی بزرگ رو به جلو بود مرسی واقعا اما ایا توی بازار ایران پیدا میشه؟

دیدگاه

پکیج معمولیش فراوونه ولی smd ش نمیدونم هست یا نه.
        اگه نشد میتونی از یه دیمر معمولی بیرون دستگاه استفاده کنی ولی اگه مدادم سرعت باید کم و زیاد بشه کار کردن باش یکم سخت میشه.
        الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori
          پکیج معمولیش فراوونه ولی smd ش نمیدونم هست یا نه.
          اگه نشد میتونی از یه دیمر معمولی بیرون دستگاه استفاده کنی ولی اگه مدادم سرعت باید کم و زیاد بشه کار کردن باش یکم سخت میشه.
          نوع smd تو بازار من که ندیدم
          ولی نوع پایه دارش رو بخر
          به پایه هاش سیم ببند و به برد وصلش کن ولی باید برای هست سینک بزاری و جاش رو محکم کن خلاصه محکم کاری کن
          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
          --------------------------------------------------------
          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
          --------------------------------------------------------
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X