اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشورت برای ساختن امپلی فایر 2000واتی!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشورت برای ساختن امپلی فایر 2000واتی!

سلام دوستان.
    من دوتا امپلی فایر برای 4تا ساب 18اینچ 850واتی نیاز دارم،میخواستم حداکثر توانی رو که میتونن ساب ها بدن رو بگیرم.البته سیستمم سه راهه هست و مید رنج و تیوتر هم میخوره پس هر کانال حدود 1000وات که میشه 4000وات کلش،میخوام.
    خودم میتونم طراحیش کنم ولی چون در مبحث طراحی کمی مبتدی ام و بالا تر از 50وات طراحی نکردم فعلا،و همچنین چنین قدرتی کمی ترسناکه،بیخیال طراحیش به دست خودم شدم و اومدم سراغ مدارات اینترنتی،گفتم با شما یه مشورتی کنم...
    اصلا از ماسفت برای اینکار خوشم نمیاد چون بایاسش خیلی سخته و یه لحظه بایاسش بهم بخوره کلی قطعه ممکنه از دست بدم و خطرناکه ماسفت به عقیده من بدرد زیر 400وات میخوره.
    فعلا apex ba 1200رو نشونه گرفتم،به نظر شما امپلی خوبیه برای این کار؟مشکل ترانس هم نداره هرچی باشه میپیچم خودم.
    و مدار محافظ بلندگو هم میخوام.،که هم از اتصال کوتاه شدن خروجی جلوگیری کنه هم از بلندگو در مقابل dc محافظت کنه،امپلی هم که استفاده میکنم قطعا از نوع npn و pnpخواهد بود یعنی ترانزیستور های مکمل،(اینو واسه مدل محافظ ها گفتم.)
    در اخر،برای وصل شدن بلوتوث به امپلی فایرم برم سراغ میکرو؟(یعنی میشه با این میکرو اینکارو انجام داد؟) یا برم سراغ خریدن برد های اماده در بازار؟که اینم بیش تر تمایل دارم خودم بسازم.
    ممنون دوستان
    دماغم شکست،دوهفته ای خوب شد،دستم شکست،یه ماهه خوب شد،چاقوم زدند،10روزه خوب شد،
    قلبم شکست،هیچ وقت خوب نشد.
    ای روزگار لعنتی!

پاسخ : مشورت برای ساختن امپلی فایر 2000واتی!

سلام
    من میخواستم امپ av400 رو پیشنهاد بدم که این امپ تونست با تغذیه کامل 12 تا باند 12 اینچ رو درایو کنه و حتما میتونه باندای شما رو هم درایو کنه
    ولی از آونجایی که شما نمیخای با ماسفت باشه باید دنبال یه امپ دیگه با bjt باشی حالا من نگاه میکنم بهت خبر میدم
    ولی واسه این توان از فکر ترانس بیا بیرون چون خیلی حجیم و سنگین در میاد که نمیارزه
    اگه میتونی طراحی کنی که چه بهتر برو و یه سو ئیچینگ طراحی کن اگر هم که نه حتما دنبال سوئیچینگ باش
    موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
      سلام
      من میخواستم امپ av400 رو پیشنهاد بدم که این امپ تونست با تغذیه کامل 12 تا باند 12 اینچ رو درایو کنه و حتما میتونه باندای شما رو هم درایو کنه
      ولی از آونجایی که شما نمیخای با ماسفت باشه باید دنبال یه امپ دیگه با bjt باشی حالا من نگاه میکنم بهت خبر میدم
      ولی واسه این توان از فکر ترانس بیا بیرون چون خیلی حجیم و سنگین در میاد که نمیارزه
      اگه میتونی طراحی کنی که چه بهتر برو و یه سو ئیچینگ طراحی کن اگر هم که نه حتما دنبال سوئیچینگ باش
      موفق باشی
      میشه مدارشو بزاری
      باندات چند وات بودن
      عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دیدگاه

سلام دوست من اولا شما 2000 وات اصلا احتیاجت نمیشه تغذیشم به همین راحتیا نیست
        من دو تا پیشنهاد برات دارم یکی یه آمپ کلاس ab که خیلی قویه امتحان شدم هست میتونی استریو بسازی مطمعن باش همین کافیه
        http://construyasuvideorockola.com/downloads/amp_estero_1000w.pdf

یکیم آمپ APEX H900 که کلاس H هست کیفیتش خیلی بهتره ولی ساختش و تغذیش مشکلتره
        http://s6.picofile.com/file/8231882268/APEX_H900_SCH.pdf.html
        http://s6.picofile.com/file/8231882376/APEXaudio_H900_PCB_V2.jpg

اینم یه مدار 1500 وات کلاس AB
        http://s6.picofile.com/file/8231882500/Amplificador_Yiroshi_TR3500_Con_Super_Driver_1500W .pdf.html

دیدگاه

سلام

بنظر من برای بالای 1000 وات سراغ کلاس ab نرو.سعی از کلاسهایی مثل h و یا اگه با کلاس d مشکلی نداری کلاس d استفاده بکن.

DD Audio & SP Audio

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir mohammad 1376
            میشه مدارشو بزاری
            باندات چند وات بودن
            مدار av400 در همین انجمن موجود هست
            سرچ کنی پیدا میکنی

دیدگاه

سلام دوست عزیز بنده هم پیشنهاد میکنم اگر پاور امپلیی میخوای که واقعا کوبنده باشه برو سراغ امپلی های ماسفت چون جریان دهی ماسفت ها فوق العادست و واقعا برای ساب عالی هستن بنده av1000 رو بهت پیشهناد میکنم که 1000 وات روی 4 اهم میده البته مدار کلاس h900 هم خیلی فوق العاده هست که خروجیه 1200 وات رو 4 اهم میده و همین طور اون 1500 واتیه مه این هم 1500 وات روی 4 اهم و 3000 وات روی 2 اهم میده خیلی گردن کلفته سراع اون 500 وات استریو نرو که جون نداره برای کشدین ساب های 18 هات
              اگر هم مداری خواستی که هم کم حجم و پر قدرت باشه من irs3000d رو بهت پیشنهاد میکنم که قدرت فوق العاده ای داره اما برای راه اندازیش باید بیای پیش خودم
              قدرت این پاور امپلی 1500 وات روی 4 اهم میباشد
              در کوی نیک نامان ما را گذر ندادن
              گر تو نمی پسندی تغییر ده قضا را

طراحی مدارات ( pcb ) پذیرفته میشود

دیدگاه

برای بلوتوث کردن سیستمت هم میتونی از فلش پلیر های بلوتوث دار استفاده کنی که کیفیت و بوردشون عالی هست

دیدگاه

دوستان حالا فعلاجا برای بحث سر امپلی فایر زیاد هست،خودمم گیج شدم :cry2:فعلا بریم سراغ مدار محافظی که هم از اتصال کوتاه شدن خروجی محافظت کنه هم از دی سی دادن از امپلی فایر...شما چه مداراتی رو (ترجیحا ترانزیستوری)پیشنهاد میکنید؟
                  دماغم شکست،دوهفته ای خوب شد،دستم شکست،یه ماهه خوب شد،چاقوم زدند،10روزه خوب شد،
                  قلبم شکست،هیچ وقت خوب نشد.
                  ای روزگار لعنتی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MEHDI EMZ
                    سلام دوست عزیز بنده هم پیشنهاد میکنم اگر پاور امپلیی میخوای که واقعا کوبنده باشه برو سراغ امپلی های ماسفت چون جریان دهی ماسفت ها فوق العادست و واقعا برای ساب عالی هستن بنده av1000 رو بهت پیشهناد میکنم که 1000 وات روی 4 اهم میده البته مدار کلاس h900 هم خیلی فوق العاده هست که خروجیه 1200 وات رو 4 اهم میده و همین طور اون 1500 واتیه مه این هم 1500 وات روی 4 اهم و 3000 وات روی 2 اهم میده خیلی گردن کلفته سراع اون 500 وات استریو نرو که جون نداره برای کشدین ساب های 18 هات
                    اگر هم مداری خواستی که هم کم حجم و پر قدرت باشه من irs3000d رو بهت پیشنهاد میکنم که قدرت فوق العاده ای داره اما برای راه اندازیش باید بیای پیش خودم
                    قدرت این پاور امپلی 1500 وات روی 4 اهم میباشد
                    سلام آقا مهدی شما این irs3000d را ساختی من تو ساختن همون D200 درجا زدم هرچی گشتم هسته قرمز پیدا نکردم ماسفتها هم اصلیش گیرم نیومد

دیدگاه

سلام بله بنده راه اندازی کردم و به راحتی جواب کارم رو داد ماسفت خیلی مهم نیست که چی بزرای با یک جفت irfp250 حدود 2900 وات توان میتونی بگیری دیه چی میخوای
                      البته بگم راه اندازی مدار کلاس دی از زمین تا مریخ دردسر داره یک lcr متر و یک فرکانس متر برای راه اندازی کافی هست
                      ببینین هر هسته یک پهنای باندی داره مثلا هسته ی زرد سفید از 1 کیلو هرتز تا 100 کیلو هرتز پهنای باند داره اما هسته ی قرمز بیا قرمز مشکی یا مشکی یا ابی با کد t130-2 پهنای باند فرکانسی اون بین 50 تا 10 مگا هرتز هست و میتونه براحتی با مدار راه اندازی بشه و داغ نکنه یا به طور علمی اشباع نشه
                      منتها منم هسته ی مورد نیاز رو پیدا نکردم اما 100 درصد با هسته هایی که گفتم راه میوفته چون خیلی از دوستانم راه اندازی کردن و برای راه اندازیشون مدار رو از ما بالا کشیدن و یه ابم روش
                      اما هر مداری خواستی که کلاس دی باشه و ترز راه اندازیشو هم بهت اموزش میدم
                      الانم دارم روی irs6000 irs8000 irs12000 کار میکنم که اخرینش توانی برابر با 12000 وات rms روی 2 اهم داره کلا بانداشم که قیمت هاش سر از 40 میلیون در میارن از جمله rcf ها و jbl ها که توان های خیلی بالایی دارن

دیدگاه

بنظر بنده حقیر تمام مدارات کلاس ab هایی که سنگین هستن و توان بالایی دارن رو بریزید دور و بچسبید به کلاس d درسته صداش زنده نیست اما اونطور هم که فکر میکینید نیس وات بالا میخوایید بچشبید به کلاس دی هم از نظر هزینه مقرون بصرفه هست هم از نظر قدرت و حجمش
                        کد هسته t 130-2 هست با رنگ قرمز مشکی ذو رنگ هست یا cs 330060 با رنگ ابی یا dscn 3319 یا dsc 3416 و این نمونه با رنگ مشکی
                        اگر پیدا کردید به منم اطلاع بدید تا تعداد دور فاصله و همین طور ضخامت سیم رو براتون توضیح بدم جور بشه راه اندازیش کار یک ساعته تا هسته به مرز ایده ال خود برسه و اشباع نشه و همین طور جریان نکشه که همه ی این ها به فرکانس خروجی ماسفت ها و ضخامت سیم و فاصله های سیم ها به هم دیگر داره
                        موفق باشین
                        خدایی برید دنبالش تا از شر مدارات گنده و حرارت خلاص بشیم منم براتون نحوه ی راهاندازی رو اموزش میدم وهمین طور به هر توانی که خواستید برسید کلاس دی محدودیت نداره @};- @};- @};- توی تهران ریخته هسته ها اینم عکس هسته های مدار کلاس دی
                        http://uupload.ir/files/s82w_dsc_3416.jpg
                        http://uupload.ir/files/3buq_dscn3319.jpg
                        http://uupload.ir/files/oil5_fake.jpg
                        http://uupload.ir/files/en4t_b233b19e0bef60fb.jpg

دیدگاه

سلام بله بنده راه اندازی کردم و به راحتی جواب کارم رو داد ماسفت خیلی مهم نیست که چی بزرای با یک جفت irfp250 حدود 2900 وات توان میتونی بگیری دیه چی میخوای
                          البته بگم راه اندازی مدار کلاس دی از زمین تا مریخ دردسر داره یک lcr متر و یک فرکانس متر برای راه اندازی کافی هست
                          ببینین هر هسته یک پهنای باندی داره مثلا هسته ی زرد سفید از 1 کیلو هرتز تا 100 کیلو هرتز پهنای باند داره اما هسته ی قرمز بیا قرمز مشکی یا مشکی یا ابی با کد t130-2 پهنای باند فرکانسی اون بین 50 تا 10 مگا هرتز هست و میتونه براحتی با مدار راه اندازی بشه و داغ نکنه یا به طور علمی اشباع نشه
                          منتها منم هسته ی مورد نیاز رو پیدا نکردم اما 100 درصد با هسته هایی که گفتم راه میوفته چون خیلی از دوستانم راه اندازی کردن و برای راه اندازیشون مدار رو از ما بالا کشیدن و یه ابم روش
                          اما هر مداری خواستی که کلاس دی باشه و ترز راه اندازیشو هم بهت اموزش میدم
                          الانم دارم روی irs6000 irs8000 irs12000 کار میکنم که اخرینش توانی برابر با 12000 وات rms روی 2 اهم داره کلا بانداشم که قیمت هاش سر از 40 میلیون در میارن از جمله rcf ها و jbl ها که توان های خیلی بالایی دارن
                          سلام

اقا مهدی شما برای تغذیه این امپ هایی که نوشتید چه تدبیری دارین؟
                          DD Audio & SP Audio

دیدگاه

سلام امیر جان این توان هایی که گفتم ورودی برق شهر 220 ولت چارش نمیکنه و جوابش رو نمیده چون دوست گلم علی رضا کمک کردن و به این نتیجه رسیدیم که برق تک فاز تا 7 کیلو وات بیشتر توان نمیده و برای این پاور ها نیاز به وردی برق سه فاز هست تا منبع تغذیه بتونه پاور امپ رو تغذیه کنه وگرنه کنتر تک فاز پلاتین میزنه

دیدگاه

سلام امیر جان این توان هایی که گفتم ورودی برق شهر 220 ولت چارش نمیکنه و جوابش رو نمیده چون دوست گلم علی رضا کمک کردن و به این نتیجه رسیدیم که برق تک فاز تا 7 کیلو وات بیشتر توان نمیده و برای این پاور ها نیاز به وردی برق سه فاز هست تا منبع تغذیه بتونه پاور امپ رو تغذیه کنه وگرنه کنتر تک فاز پلاتین میزنه
                              سلام آقا مهدی خوب قربونت 1000 وات را که نمیشه داخل خونه استفاده کرد اصلا نمیشه ولومش را باز کرد گوش آدم تحمش را نداره
                              داخل مکانهای عمومی هم حتما کنتور قویتر استفاده شده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X