اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با رله که به خروجی وصل است

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با رله که به خروجی وصل است

سلام خدمت همه دوستان
    من یک کنترل دما درست کردم با سنسورDHT22,و اردونیوUNO که دما و رطوبت رو روی ال سی دی 16*2 نشون میده حالا من اومدم یک خروجی تعریف کردم که هر زمان زمان دما بالا رفت قطع و هر موقع کم شد وصل کنه برای سخت افزار این قسمت از یک TIP122استفاده کردم که واسطه شده بین رله و برد UNO حالا مشکل کار اینجاست که هر زمان که رله قطع یا وصل میکنه اطلاعاتی که روی السی دی در حال نشون دادنه به هم میریزه و باید برد رو خاموش روشن کنیم تا درست بشه حالا میخاستم کمک کنید این مشکل رو رفع کنم
    البته بگم پاور 12ولت 2امپر و رله 12ولتی استفاده کردم

پاسخ : مشکل با رله که به خروجی وصل است

نوشته اصلی توسط hamed5800
    سلام خدمت همه دوستان
    من یک کنترل دما درست کردم با سنسورDHT22,و اردونیوUNO که دما و رطوبت رو روی ال سی دی 16*2 نشون میده حالا من اومدم یک خروجی تعریف کردم که هر زمان زمان دما بالا رفت قطع و هر موقع کم شد وصل کنه برای سخت افزار این قسمت از یک TIP122استفاده کردم که واسطه شده بین رله و برد UNO حالا مشکل کار اینجاست که هر زمان که رله قطع یا وصل میکنه اطلاعاتی که روی السی دی در حال نشون دادنه به هم میریزه و باید برد رو خاموش روشن کنیم تا درست بشه حالا میخاستم کمک کنید این مشکل رو رفع کنم
    حده اقل صد بار این مشکل پیش اومده برای کاربران
    همیشه مشکا یا ایزالاسیون و یا استفاده از تغذیه مشترک بوده
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    --------------------------------------------------------
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان
      دقیقا من هم همین مشکلو روی پروژه ای که موتورو راه اندازی میکردم داشتم
      مشکل نویزه،و با دوتا خازن 100 یا ترجیحا 1000 میکرو روی تغذیه های lcd درست میشه،امتحان کن حتما

دیدگاه

سلام
        تقریباچندماه پیش از روبوایکیو چندعدد ال سی دی خریدم همه این ال سی دی ها موقع کنتاکت رله ها کارکترهای اجق وجق نشون میده و بهم میریزه.
        علاوه بر این این ال سی دی ها دو عدد ال سی دی هم از شهرستان خودمون خریدم که یه خورده گرون بودن.تو مدارم از این ال سی دی استفاده کردم هنوز اخ نگفته و مشتری از ش راضیه.اما اون ال سی دی هایی که از روبو ایکیو خریداری کردم پدرمنو در اوردن هرکاری کردم نشد حتی برد های پی سی بی رو هم طوری تغییر دادم که زمین مدارپولیژن بشه تا نویز کم شه بازم نشد.
        شما اگه ال سی دی دیگه ای دم دست داری یه بار امتحانش کن .ضرر نداره .چیپ این ال سی دی های کارکتری بعضی هاشون اشغالن و سریع نویز بر می دارن.
        ولی راه حل علمی هم داره که نویز و کمش کنی
        1-پایه های 7 تا 10 ال سی دی(d0 تا 3) بایه مقاومت 10 کیلو پول اپ(pull up) کن
        2-نزدیک پایه تغذیه ال سی دی (پایه 1 و 2 )یه خازن 104 بذار
        3-از همه مهمتر بین پایه های com رله و کنتاکت باز رله یه عددخازن پلی استر220 نانو فاراد با حداقل ولتاژ650 ولت بذار هرچه ولتاژ بالاتر بهتر،نیازی نیست که حتما 220نانو باشه فقط زیاد بزرگ نباشه که رله یکسره میشه.(حتما حتما حتما این خازن وبذار)
        اگه چیزی یادم اومد میگم باز
        خازن پلی استر گذاشتی نتیجه رو بگو تا کمکت کنم.
        موفق باشی
        هر آموزشگاهی را که باز کنید در زندانی را بسته اید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parvar
          دقیقا من هم همین مشکلو روی پروژه ای که موتورو راه اندازی میکردم داشتم
          مشکل نویزه،و با دوتا خازن 100 یا ترجیحا 1000 میکرو روی تغذیه های lcd درست میشه،امتحان کن حتما
          تشکر اما نوع خازن عدسی باشه پلی استر یا الکترولیت؟؟؟؟

دیدگاه

اگه خازن پلی استربین کنتاکت باز رله وcom نذاشتی محاله درست شه .خودتو خسته نکن
            زمانی که رله قطع و وصل میشه سیم پیچ های داخل رله ایجاد نویز می کنند.همون نوییز رو کل مدارتاثیرمنفی داره.
            علاوه برسه تا پارامتر فوق یه دیود 1n4007 هم موازی با دو پایه تغذیه رله بذار بگونه ای که سمت سفیدش(کاتد) به تغذیه 12 ولت وصل شه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط namvar141
              اگه خازن پلی استربین کنتاکت باز رله وcom نذاشتی محاله درست شه .خودتو خسته نکن
              مهندس خازن 220نانو دارم اما 400ولته گذاشتم فرقی نکرد باید برم همون 650 بگیرم ببینم چی میشه؟؟؟

دیدگاه

آقا یه خازن 100 نانو بذار سر راه تغذیه آردوینو در نزدیکترین جا به آردوینو. بهت قول میدم درست میشه. در ضمن از خازن 100 میکرو الکترولیت توی تغذیه استفاده کن. از آی سی بافر برای راه اندازی رله استفاده کن که دیود هرزگرد نمیخواد و بصورت داخلی داره. همین
                انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

سلام به همه دوستان تشکر ولی هر کاری که گفتین کردم امادرست نشد بازم کمکم کنید :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

سلام به همه دوستان تشکر ولی هر کاری که گفتین کردم امادرست نشد بازم کمکم کنید :angry: :angry: :angry:
                    اقاحامد من همیشه با این مشکل روبرو هستم تو مدارهای خودم.با همون روشهایی که گفتم مشکل حل می شده.
                    یه عکس خوشگل از کل مدارت اینجا بذار.

دیدگاه

خازن الکترولیت
                      من دقیقا یه 100 میکرو فاراد روی پایه 1و 2 گذاشتم و یدونه روی پایه های 15 و 16 و کاملا حل شد
                      باحتمال خیلی زیاد برای تو هم رفع میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parvar
                        خازن الکترولیت
                        من دقیقا یه 100 میکرو فاراد روی پایه 1و 2 گذاشتم و یدونه روی پایه های 15 و 16 و کاملا حل شد
                        باحتمال خیلی زیاد برای تو هم رفع میشه
                        سلام این کاری که شما گفتی رو هم انجام دادم درست نشد :angry:
                        عکس خود مدار خیلی به هم ریختس واسه همین شماتیکش رو میزارم

دیدگاه

پایه های بدون استفاده ال سی دی رو با مقاومت 10k زمین کن. خازن صد نانو حتما بذار. نذاری درست نمیشه ها گفته باشم :agree:
                          انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedtaran
                            پایه های بدون استفاده ال سی دی رو با مقاومت 10k زمین کن. خازن صد نانو حتما بذار. نذاری درست نمیشه ها گفته باشم :agree:
                            دوست عزیز تا الان هر کاری که گفتی و گفتن انجام دادم اما جواب نمیده دوباره به هممیریزه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedtaran
                              شما اصلا برای تغذیه خازن نذاشتید که:
                              ورودی 12 ولت به lm7805 و lm7809 خازن بین 470 میکرو تا1000 میکرو 25 ولت بذار (موازی با gnd و 12 ولت ).یه خازن عدسی 104 هم موازی کن با مجموعه اینها
                              خروجی lm 7805 هم یه خازن الکترولیت 470 میکرو 10 ولت بذار (پایه مثبت خازن به پایه سوم lm7805 منفی خازن به منفی مدار ) یه خازن 104 عدسی هم با خازن 470 موازی کن .
                              اون کار هاییی هم که قبلا گفتیم هم انجامش بده
                              -خازن 100 میکرو برای پایه های 1 و 2 ال سی دی
                              خازن پلی استر (اسنابر) برای پایه com رله و no رله(خیلی مهمه)
                              -اگه نشد برو یه ال سی دی دیگه بخر ترجیحا بکلایت ابی باشه
                              اینهارو سریع انجام بده گزارش کن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X