اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب باتری مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب باتری مناسب

با سلام

دوستان بنده مداری دارم که در حالت عادی 200 میلی آمپر مصرف داره. با فعال کردن یک سری از امکانات دستگاه مصرف تا 2000 میلی آمپر افزایش می کنه.
    حالا مشکلی که هست ما باید این مدار رو با باتری راه اندازی کنیم و در حالت عادی یعنی مصرف 200 میلی آمپر باید حداقل 9 ساعت دوام بیاره و در حالت مصرف بالا یعنی 2آمپر باید 1 تا 1.5 ساعت بتونه کار کنه.

ولتاژ کاری دستگاه 18 تا 12 ولته .

چه باتری رو پیشنهاد میدین که بتونه در این توان و این زمان کار کنه. البته وزنو قیمت دو فاکتور مهمه و از همه مهمتر قابل شارژ بودن باتری

ممنون میشم دوستان باتری مورد نظرشون رو با دلایل قانع کننده بیان کنن.

نظر خودم استفاده از 8 عدد باتری لیتیوم یون که به صورت دو عدد موازی و سری بسته شده باشن.

پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

پاسخ : انتخاب باتری مناسب

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
    با سلام

دوستان بنده مداری دارم که در حالت عادی 200 میلی آمپر مصرف داره. با فعال کردن یک سری از امکانات دستگاه مصرف تا 2000 میلی آمپر افزایش می کنه.
    حالا مشکلی که هست ما باید این مدار رو با باتری راه اندازی کنیم و در حالت عادی یعنی مصرف 200 میلی آمپر باید حداقل 9 ساعت دوام بیاره و در حالت مصرف بالا یعنی 2آمپر باید 1 تا 1.5 ساعت بتونه کار کنه.

چه باتری رو پیشنهاد میدین که بتونه در این توان و این زمان کار کنه. البته وزنو قیمت دو فاکتور مهمه و از همه مهمتر قابل شارژ بودن باتری

نظر خودم استفاده از 8 عدد باتری لیتیوم یون که به صورت دو عدد موازی و سری بسته شده باشن.

به نظر من بهترین و با کیفیت ترین گزینه باتری لپ تاپ هست
    1-سبک 2-جریان دهی بالا 3-جمع وجور 4- بادوام
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

توی این رده دیگه باتری دیگه ایی این مشخصاتو نداره در کل بایستی به فکر استفاده از باتری لیتیوم ای اون (لیتیوم یون) طبق اشاره دوستمون ویا باتری های همین خانواده لیتیومی که توی بازار موجوده (نوع جداره بیرونی فلزی ضریب اطمینان بالا ولی کمی سنگین ونوع جداره بیرونی پلی نمیدونم چی چی کمی سبکتره و ...)و اگه قید قیمتو بزنید باتری های سری جدید تلفن های همراه دیگه به غیر از قیمت در تمام موارد غولی هستن واسه خودشون

دیدگاه

با سلام

با سلام :
        استفاده از باتری اسید / سربی سیلد شده 12 ولت 4.5 آمپر ساعت هم مناسب می باشد. این نوع باتری ها یکی از موارد استفاده آن برای درب ریموت پارکینک ها می باشد که با رفتن برق و شارژ کامل می تواند یک درب سنگین پارکینگ را در زمان قطع برق تا 25 مرتبه باز و بسته کند. بیش تر از دو ساعت می تواند ولتاژ 12 ولت را با جریان 2 آمپری تامین کند.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
          با سلام :
          استفاده از باتری اسید / سربی سیلد شده 12 ولت 4.5 آمپر ساعت هم مناسب می باشد. این نوع باتری ها یکی از موارد استفاده آن برای درب ریموت پارکینک ها می باشد که با رفتن برق و شارژ کامل می تواند یک درب سنگین پارکینگ را در زمان قطع برق تا 25 مرتبه باز و بسته کند. بیش تر از دو ساعت می تواند ولتاژ 12 ولت را با جریان 2 آمپری تامین کند.
          این مدل باتری متاسفانه ایرادی که داره بزرگ بودنشه و من باتری ها رو در یک پک مخصوص جا گذاری می کنم و جایی برای باتری اسید / سربی نیست.

باتری لپ تاپ هم همین لیتیوم یون هستش که دوتایی موازی و سپس سری شدن.

و گویا راهی جز انتخاب این مورد نیس.

از دوستان ممنونم
          چرا ناراحتی پاتریک!
          + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
          - از دیدنش ناراحت شدی؟
          + نه
          پس چی ناراحتت کرده
          + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
          تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
          محصولات

دیدگاه

این مدل باتری متاسفانه ایرادی که داره بزرگ بودنشه و من باتری ها رو در یک پک مخصوص جا گذاری می کنم و جایی برای باتری اسید / سربی نیست.

باتری لپ تاپ هم همین لیتیوم یون هستش که دوتایی موازی و سپس سری شدن.

و گویا راهی جز انتخاب این مورد نیس.

از دوستان ممنونم
            پس اونوقت فقط لیتینیوم می مونه
            یا اگر هزیته مهم نیست. باتری هسته ای بهتره (توی ایران اپن 2015دیده بودم یه ربات زیردریایی از وزارت دفاع اجاره کرزه بود
            از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
            تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X