اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ارتباط winccو simatic

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ارتباط winccو simatic

سلام من بابت یه پروژه درس اتوماسیون صنعتی مجبور شدم که یک سیستمی رو با plc پیاده سازی کنم و برنامهاش رو نوشتم و مشکلی ندارم توی ادامه پروژه مجبورم که عمل مونیتورینگ رو هم پیاده سازی کنم پی از wincc استفاده کردم پس tag ها رو تعریف کردم و کارهای لازم رو انجام دادم. اما ارتباط بین simatic وwincc برقرار نمی شه. لطفا راهنمایی کنید
    راستی من plc واقعی ندارم و از simulator مربوط به simatic استفاده می کنم

پاسخ : مشکل در ارتباط winccو simatic

سلام
    اول اینکه تگ خارجی تعریف کنی ، راحت تره با واحد حافظه کار کنی M
    و تو wincc تگ ها رو در بخش MPI تعریف کنی این فایل ها کار خودمه نگاه کن کامل یاد میگیری
    http://www.4shared.com/file/59166991/44e1004b/Learning_Wincc_2.html

http://www.4shared.com/file/58878045/a534856f/learning_Wincc.html

دیدگاه

سلام
      ضمنا CONNECTION مربوط به MPI باید درست تعریف شده باشد و پارامترهای آن با سیمولاتور یکی باشد میدانید که در سیمولاتور شبکه هم نمیتواند کار کند
      موفق باشید

دیدگاه

من هیچ نوع plc و غیره (هیچ نوع سخت افزاری ندارم ) فقط با نرم افزارهایی که توی سیستمم نصبه که winccو simatic است کار می کنم

دیدگاه

خوش تیپ زحمت بکش اون دو تا فایل رو دانلود کن .
          وبادت باشه که دانلود کردن هنر نیست خوندنش هنره

دیدگاه

سلام دوست عزیز من اونا رو خوندم خوندن که کاری نداره از دانلود اسونتره
            من اون کارا رو انجام دادم و بی نتیجه بود .فکر کن شما گفته بودی که یک نوع ارتباط باید تو کامپیوتر باشه مثلا MPI و یا profibus اما من هیچ نوع هیچ نوع سخت افزاری ندارم نه plc ونه هیچ چیز فقط یه دونه کامپیوتر دارم همین. آیا باز هم جواب میده؟

دیدگاه

با سلام
              برنامه Wincc ارتباط برقرار نمی کند با برنامه PLC SIM .
              در ضمن آن دو فایل مطالعه کردم اما نتوانستم ارتباط بین این دو برقرار کنم
              منتظر راهنمایی دوستان گرامی هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sat42481
                سلام
                اول اینکه تگ خارجی تعریف کنی ، راحت تره با واحد حافظه کار کنی M
                و تو wincc تگ ها رو در بخش MPI تعریف کنی این فایل ها کار خودمه نگاه کن کامل یاد میگیری
                http://www.4shared.com/file/59166991/44e1004b/Learning_Wincc_2.html

http://www.4shared.com/file/58878045/a534856f/learning_Wincc.html
                ممکنه این فایل ها رو چک کنی لینکش خرابه!!

دیدگاه

سلام
                  باید از دیتا بلوک ها که در 2 نوع اشتراکی و خصوصی است استفاده کنید و بین plc و hmi که ارتباط بین فکر و سیستم ورودی -صفحه نمایشگر است بر قرار کنی

دیدگاه

دوستان ببخشید میشه از wincc به plc فرمان داد.مثلا یه کلید روی wincc قرار بدیم که با فشار دادن اون ریست مربوط به یک تایمر در برنامه فعال بشه..
                    امکانش هست؟؟؟

دیدگاه

درود بر همه دوستان....
                      بله دوست عزیز Wincc و PLC sim میتونن به هم متصل بشن. مسیر زیر رو برو تنظیمات رو انجام بده تا ارتباط مورد نیازت برقرار بشه...
                      Control panel> set PC/PG interface بعد از گزینه ها گزینه PC Adapter(Auto) رو انتخاب کنبن و بعد OK رو بزنید.
                      کد MPI باید یک عدد ثابت باشه، مثلاً 2 حالا توو Wincc تو قسمت Connection توو گزینه MPI یه Device انتخاب کنین که آدرس MPI ش برابر همون عدد مورد نظر باشه(مثلاً 2). اگه توو انتخاب تگ ها دقت کنین و اونارو از گروه External و زیر گروه Connection که ساختید باشه بعد از RUN کردن هر دو نرم افزار ، مانیتورینگتون براحتی از PLsim مقدار میگیره و اونارو نمایش میده.
                      اگه پروژتون آزمایشیه بهتره از داده های بیت های مموری برای مقدار دادن استفاده کنین چون راحترین. مثلاً MW0.0

امیدوارم خوب توضیح داده باشم.
                      پیروز باشید.... :bye
                      ME Mohebbi

دیدگاه

با درود دوباره....
                        یکی از دوستان سوال داشتن راجع به فرمان دادن از طرف مانیتورینگ و مثلاً ریست کردن تایمر.
                        بله دوست عزیز کاملاً این کار شدنیه و بهتر بدونیم که یکی از مقاصد طراحی مانیتورینگ دادن فرمان هست.
                        شما میتونید یک یا چندین دکمه رو Wincc تعریف کنین که هر کاری انجام بده. حتی میتونید با مانیتورینگ بطور مثال برای یک مخزن Set point تعریف کنین. یعنی در واقع با Wincc میشه داخل PLC مقدار نوشت....

پاینده باشید.... :bye
                        ME Mohebbi

دیدگاه

جناب پیکسل ممنون از پاسختون آخه من فکر میکردم نوشتن بر روی plc مثلا از dcs امکان پذیر هست اما برای همین ریست تایمر من حتی از طریق i/o field در win cc افدام میکنم اما اصلا نمیتونم این کار رو انجام بدم.نمیدونم کجا اشتباه میکنم
                          مثلا فرض کنید I0.0 تایمر منو ریست میکنه حالا باید باتومی که توی wincc قرار میدم چطور تعریف بشه و لینک بشه؟؟؟

دیدگاه

درود بر شما Ultra جان....
                            دوست من شما یک تگ از زیر مجموعه External و از Connection مربوطه بساز مثلاً به اسم Timer reset البته این نکته بسیاااار مهم رو مد نظر بگیر: اونم اینکه شما وقتی بخوای یک فرمان از مانیتورینگ به PLC بدین فقط و فقط باید یا از داده های مموری (M)و یا از بلوک های داده از نوع (Share) استفاده کنین نه از ورودی ها و خروجی ها(I/O) دلیلشم اینه که شما تا واقعاً یه ورودی 1 نداشته باشین هرگز PLC قبول نمیکنه که بصورت مجازی شما این کارو بکنین و فقط برای PLC مهم مقدار واقعی ورودی مهمه. پس فقط از اون دو گروه یاد شده برای مقدار دهی بوسیله مانیتورینگ استفاده کن. راهش اینه که مثلاً ورودی I0.0 رو با یک بیت مموری مثلاً OR M0.0 بکنین.تا فرمان ریست از طرف هر دو متغیر کنترل بشه. این اصول سیستم های مانیتورینگی هست که هم قابلیت Manual دارن هم اتوماتیک...
                            امیدوارم کمکتون کرده باشه....

سربلند باشید..... :bye
                            ME Mohebbi

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pixel
                              درود بر شما Ultra جان....
                              دوست من شما یک تگ از زیر مجموعه External و از Connection مربوطه بساز مثلاً به اسم Timer reset البته این نکته بسیاااار مهم رو مد نظر بگیر: اونم اینکه شما وقتی بخوای یک فرمان از مانیتورینگ به PLC بدین فقط و فقط باید یا از داده های مموری (M)و یا از بلوک های داده از نوع (Share) استفاده کنین نه از ورودی ها و خروجی ها(I/O) دلیلشم اینه که شما تا واقعاً یه ورودی 1 نداشته باشین هرگز PLC قبول نمیکنه که بصورت مجازی شما این کارو بکنین و فقط برای PLC مهم مقدار واقعی ورودی مهمه. پس فقط از اون دو گروه یاد شده برای مقدار دهی بوسیله مانیتورینگ استفاده کن. راهش اینه که مثلاً ورودی I0.0 رو با یک بیت مموری مثلاً OR M0.0 بکنین.تا فرمان ریست از طرف هر دو متغیر کنترل بشه. این اصول سیستم های مانیتورینگی هست که هم قابلیت Manual دارن هم اتوماتیک...
                              امیدوارم کمکتون کرده باشه....

سربلند باشید..... :bye

جناب پیکسل ممنون ار توجه و جواب شما.دقیقا منظورتون روگرفتم و همون کار هارو کردم.اما باید دقیقا از Object Pallet مربوط به Wincc چه آیتمی رو انتخاب کرد و اون رو آدرس دهی کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X