اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو و یدیو یی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تابلو و یدیو یی

سالم دوستان
    من دارم در مورد ساخت تابلو های تبلیغاتی (تابلو روان) که قابلیت پخش فایلهای ویدیویی رو داشته باشن مطالعه می کنم
    کسی اطلاعاتی داره
    هدف خواندن یک فایل ویدیویی از کارتهای حافظه MMC و نمایش اون روی تابلوست.بصورت رنگی
    از طرفی می خوام که بصورت ماژول بسازم که قابلیت تغییر سایز هم داشته باشه
    ممنون

پاسخ : تابلو و یدیو یی

راجع به تکنولوژیش؟؟ وقتی شما میخواین رنگی باشه لابد با کیفیت بالا....نمیدونم ولی شاید بجز LCD و Plasma چیز دیگه امکانشو نداشته باشه شاید OLED هم بشه ظاهرا ا...
    بهرحال باید جزئیات بیشتری از اون طرحیکه مد نظر دارین بدین.....

دیدگاه

سلام................

از LED های فرکانسی هم میتونید استفاده کنید . به نوع تابلویی که با این تکنیک ساخته میشه میگن تابلو های پردازشی . یه حالتی مثل طیف فرکاننشی برای رنگ ها در نظر میگیرن و بر اساس اونه میان و رنگ های مختلف رو با یه واحد فرکانسی که فرکانس های متغییر و مختلف رو تولید میکنه، میسازن . موفق باشید .
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام
        من توی اینترنت تحقیق کردم
        دیدم از همین LED های معمولی که سه رنگ هستند استفاده شده
        من اول باید یه چیز رو متوجه بشم : اینکه ما یک فایل ویدیویی رو چطور به یک فرمت قابل نمایش روی led تبدیل کنیم. امید وارم منظور من رو متوجه شده باشید

دیدگاه

سلام ...................

در مورد عکس امکانش هست که یه همچین کاری صورت بگیره ، مثل همون تابلو روان و یا نمایش تصاویر دلخواه بر روی LCD گرافیکی .

اما در مورد فیلم تا حالا فکر نکرده بودم . اما اگه فیلم به صورت دیجیتالی باشه میشه از MMC خوند و بعدشم دیکودش کرد به تناسب مختصات صفحه ی نمایش . اما مطمئن نیستم ، اجازه بدید یه نگاهی به اینترنت بندازم . موفق باشید .

دیدگاه

پردازش تصویر لازم دارین....اگه بر اساس فریم باشه که هست به یه پردازنده که یا DSP باشه یا حداقل سرعت مناسبی داشته باشه نیاز پیدا میکنید.....
            با فرض اینکه توابع و برنامه ی آماده نباشه.....کار ساده ای ممکنه نباشه.....
            بهرحال در این مورد کسائی که تجربه دارن بتونن کمکتون کننن ولی فکر میکنم مثلا بتونین فانکشنهای آماده رو گیر بیارین معمولا پردازنده های مخصوص DSP یه سری امکانات دارن ...... اینجوری پروژه تون عملی تر و راحتتر میشه.
            موفق باشین.

دیدگاه

سلام
              از لحاظ امکان پیاده سازی میتونم بگم قطعا با FPGA میشه طرح رو پیاده کرد
              اما چیپ های DSP هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ تعداد I\O به پای FPGA نمی رسند
              از طرفی امکان پیاده سازی DSP روی FPGA وجود داره
              یک نکته رو هم نباید فراموش کرد: در این پرو ژه تعداد I\O خیلی مهم هست
              ممنون

دیدگاه

در این نوع صفحه های نمایشگر رنگی از LED سه رنگ استفاده میکنند. البته میتوان جهت ساختن یک پیکسل از سه LED سبز و قرمز و ابی نیز استفاده کرد. جهت کنترل رنگ آنها از آی سی های GPU یا واحد پردازش گرافیکی استفاده میکنند که از طریق pwm طیف رنگ انها کنترل می شود.یافتن این آی سی ها در بازار ایران غیر ممکن است و سفارش انها تنها در تعداد بالا توجیه اقتصادی دارد.البته میتوان توسط D/A ها نیز این تابلو ها را ساخت اما بسیار زمانبر و مشکل است و بهترین راه شبیه سازی gpu ها با fpga است.
                به جای اینکه یه اقیانوس کم عمق باشی, یه چاه ژرف باش.

دیدگاه

سافت کور NIOS II از شرکت Altera قابلیت انجام برخی از توابع DSP رو داره و پیاده سازیش هم روی FPGA آسونه...
                  راجع به استفاده از این LEDها احتمالا خروجیش ارزان ولی با رزولوشن پائین باید باشه....

دیدگاه

سلام
                    یکی از دوستان در سایت می گفت که میشه خروجی DVI کارت گرافیک کامپیوتر رو به FPGA وصل کرد و اطلاعات گرافیکی خروجی کارت گرافیک رو به LED ها داد. کسی اطلاعتی داره؟

دیدگاه

این حرف تازه ای نیست
                      باید توجه کنید وقتی میگیم DSP منظور چیز جدائی از FPGA نیست (ممکن هم هست باشه)آ‌اما کلا مسئله این نیست که DSP یا FPGA اینا دو چیز هم ارز نیستن که مقایسه بشن. شما میتونین از یه سافت کور که قابلیت DSP هم داشته باشه توی FPGA تون استفاده کنید. و این چیزی که شما میگین با همین انجام میشه یعنی کلا FPGA یه قطعه خامه .... اینکه خروجی DVI رو وصل کنیم به FPGA و کار تموم میشه اینجور نیست همون چیزی که اول خودتون هم دنبالش بودین.... و بهش اشاره کردین.....کار کردن با یه ASIC یا پردازنده DSP ممکنه گران و سخت باشه واسه همین بهتره طرحتون رو با FPGA استفاده کنید و در این FPGA باید یه معماری پیاده کنید که داده های خروجی مثلا DVI کارت گرافیک رو بگیره و با یه سری عملیات پردازش سیگنال دیجیتال DSP مثل کاری که یه درایور میکنه فرمت مناسبی از داده رو به تابلو بفرسته.....گزینه اول واسه اینکار هم پیاده کردن یه DSP پروسسور در FPGA و نوشتن برنامه های مرتبط یا گیر آوردن ماژولهای آماده واسه اینکاره...

دیدگاه

در حال حاضر این تکنولوژی کاملا وارداتی است و قیمت این کارتهای الکترونیکی چیزی حول و حوش 400 هزار تومان است.این کارتها اطلاعات رو از طریق کابل dvi که مستقیما به کارت گرافیک وصل می شه می گیرن.این کارت اطلاعات رو به کارتهای گیرنده که هر کدام آدرس مخصوصی دارند می فرسته و هر کارت گیرنده یک قسمت از صفحه رو اسکن می کنه.اساس کارت بر مبنای تقسیم زمانی است. یعنی برای ایجاد 8 سطح نور باید بازه زمانی رو به 8 قسمت تقسیم کنیدومثلا اگر نور ال ای دی 8 باشد در تمام این بازه روشن است و اگر 1 است در 1 قسمت از 8 قسمت بازه زمانی روشن است.در این کارت از fpga های آلترا استفاده شده اما شما از arm9 هم می تونین برای این کار استفاده کنید. یک نمونه وطنی اش رو من ساختم.

دیدگاه

دوست عزیر سلام
                          اگر ممکنه اطلاعاتی از ساخته خودتون بدید
                          ممنون

دیدگاه

من با میکرو توانستم یک انمیشن را به مدت کوتاهی نمایش بدم (فکر کنم اگه ترکیبش کنیم جواب بده!!؟)(هم میکرو را و هم FPGA را

دیدگاه

سلام ................

برای نمایش که نمیشه از میکرو استفاده کرد . پس برای کدوم قسمت میخواید از میکرو استفاده کنید؟ خوندن از پورت؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X