اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی در خصوص تعویض خازن منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی در خصوص تعویض خازن منبع تغذیه

با سلام به دوستان و اساتید محترم
    دیروز یکی از دوستان مونیتور lcd خودشو آورد پیشم که روشن نمیشد. بعد از باز کردن و بررسی متوحه شدم جنتا از خازنهای تغذیه باد کرده که بعد از تعویض راه افتاد. ولی یه خازن دیگه داره که 68 میکروفاراد 450 ولته، که این خازن وقتی به برق وصل میشه صوت میکشه. میخواستم اینم عوض کنم ولی متاسفانه پیداش نکردم. میخواستم ببینم میتونم بجاش از 100میکرو 400ولت استفاده کنم.
    اگر سوالم ابتدایی عذر میخوام چون از منابع تغذیه سویچینگ هیچی بلد نیستم.
    ممنون دوستان

پاسخ : درخواست راهنمایی در خصوص تعویض خازن منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط c384104
    با سلام به دوستان و اساتید محترم
    دیروز یکی از دوستان مونیتور lcd خودشو آورد پیشم که روشن نمیشد. بعد از باز کردن و بررسی متوحه شدم جنتا از خازنهای تغذیه باد کرده که بعد از تعویض راه افتاد. ولی یه خازن دیگه داره که 68 میکروفاراد 450 ولته، که این خازن وقتی به برق وصل میشه صوت میکشه. میخواستم اینم عوض کنم ولی متاسفانه پیداش نکردم. میخواستم ببینم میتونم بجاش از 100میکرو 400ولت استفاده کنم.
    اگر سوالم ابتدایی عذر میخوام چون از منابع تغذیه سویچینگ هیچی بلد نیستم.
    ممنون دوستان
    از دو تا خازن 33 یا 47 میکروفاراد 450 ولت استفاده کن، یکی رو روی برد و اون یکی رو زیر برد مونتاژ کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Davood Kheradmand
      از دو تا خازن 33 یا 47 میکروفاراد 450 ولت استفاده کن، یکی رو روی برد و اون یکی رو زیر برد مونتاژ کن
      ممنون از پاسختون ولی مشکل پیدا کردن همین مقادیر هستش. اکثر جاها فقط میتونم مقادیر رند مثل 100میکرو پیدا کنم. راستش میخوام بدونم کار این خازن بعد از پل دیود تو ورودی چیه و آیا تغییر مقدارش میتونه به منبع تغذیه صدمه بزنه؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط c384104
        ممنون از پاسختون ولی مشکل پیدا کردن همین مقادیر هستش. اکثر جاها فقط میتونم مقادیر رند مثل 100میکرو پیدا کنم. راستش میخوام بدونم کار این خازن بعد از پل دیود تو ورودی چیه و آیا تغییر مقدارش میتونه به منبع تغذیه صدمه بزنه؟؟
        نه داداش مقدار بالا ترش (البته نه خیلی بالا ترش ) برای منبع مشکلی به وجود نمیاره
        این خازن کارش اینه ک ولتاژ برق شهر رو ریبپلش رو بعد از یک سو شدن بگیره شما میتونی ی کمی بالا تر هم استفاده کنی فقط پیشنها میشه دیود های ورودی رو هم هم با نوع قوی تر عوض کنی (از نظر جریان دهی) تا وقتی ک خازن در حال شارژ شدن هست براش مشکلی پیش نیاد
        البته باد کردن خازن یکی از دلایلش همین خراب بودن دیود ها هست و کم بود مقدار خازن ورودی (همین 68 میکرو فاراد)
        موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط c384104
          اگر این خازن بعد از پل دیود (در مسیر برق شهر) هست ولتاژی که روش میاد حدود 300-320 ولت هست
          برای همین میشه از خازن 400 ولت و 100 میکرفارادی که گفتید استفاده کرد اما گر در جای دیگه ای هست
          مثل خروجی ترانسفورمر تغذیه شاید ولتاژ 400 ولت براش کم باشه
          برای همین، همون موردی که بالا گفتم میتونی انجام بدی
          در ضمن خازنهای 47 و 33میکروفارد 450 فکر کنم بازار پیدا بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X