اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کسی بلده این مدار رو با سیم درست بکنه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کسی بلده این مدار رو با سیم درست بکنه ؟

سلام . من چند وقت پیش یک چراغ خورشیدی برای باغچه خونه م خریدم که به شکل عجیبی زیاد نور داشت . یعنی با جثه ای که داشت خیلی نور زیادی تولید میکرد و مدت زیادی هم دووم می آورد . برای همین کنجکاو شدم که بفهمم چطور ممکنه چنین نوری تولید بکنه و دل و روده ش رو ریختم بیرون :mrgreen: اما ازش هیچی سر در نیاوردم . بعد یه ایده به ذهنم رسید که بتونم با استفاده از همین کاری که کردن , برای عروسک هام چراغ بذارم توی چشمشون و شب ها نور از چشمشون در بیاد . یعنی لامپ ال ای دی بذارم تو چشمشون و بعد پشتشون هم یه سلول خورشیدی بچسبونم که پشت پنجره که میذارم و آفتاب میخوره شارژ بشه و شب ها خود به خود چشماشون روشن بشن و نور بدن بعد تا یه اندازه ای متوجه شدم که چی به چی هست اما دو قسمتش رو نفهمیدم اصلن .

یکی اینکه به محض اینکه پنل خورشیدی رو به نور قرار میگیره , چراغ خود به خود خاموش میشه ولی به محض اینکه دستمو میذارم روش و یا چراغ رو خاموش میکنم , چراغ خورشیدی روشن میشه . میدونین چی باعث این کار میشه ؟

دوم اینکه من میدونم که یه مقاومت سر راهش قرار گرفته و یک لامپ ال ای دی و یک باطری قابل شارژ . باطری هم مشخصاتش 1.2 ولت هست با 40 میلی آمپر . تا اینجا مشکلی نیست ولی برای اینکه این باطری شارژ بشه چه چیزی توی این مدار کار گذاشتن ؟ من یه لکه برجسته سیاه دیدم روش ولی سر در نیاوردم این چی هست . میشه بهم بگین این چیه ؟

سوم اینکه میخواستم ازتون خواهش کنم برام روی کاغذ بکشین که یه همچین سیسمتی رو با سیم چطوری به هم وصل بکنم . من که از این تخته ها ندارم . پس با سیم می تونم به هم وصلشون بکنم . میشه بهم یاد بدین و برام بکشین ؟

چهارم اینکه می شه بهم بگین چه لوازمی باید بخرم ؟ من لامپ ال ای دی خریدم یا در واقع دایود ال ای دی خریدم رنگ قرمز 1.8 ولت هست و 20 میلی آمپر . باطری رو هم خریدم که 1.2 ولت هست و هشتاد میلی آمپر . سیم هم دارم . پنل های خورشیدی کوجیک هم توی آمازون همه جورش هست . میشه بهم بگین چه پنلی با چه ولت یا آمپری باید بخرم و بجز اینها برای شارژ باطری و اون مساله سنسور نور چه چیز دیگه ای لازم دارم ؟ ممنون میشم یه کمی ساده و کامل بهم بگین چون من زیاد چیزی سر در نمیارم . بهم قطعات رو بگین دونه دونه تا سفارش بدم توی آمازون و بخرمشون . ممنونتون میشم .

پاسخ : کسی بلده این مدار رو با سیم درست بکنه ؟

سلام
    اون قسمت سیاه رنگ برجسته یک IC هست که به IC قیری مشهوره. ولی اینکه بتونیم متوجه بشیم چه نوع IC هست، قابل تشخیص نیست.
    شما بهتره ابتدا یک شارژر باتری از نوع خورشیدی تهیه کنید. بعد با توجه به مشخصات شارژر میتونیم براش مدار طراحی کنیم.. :agree:
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

خب چطوری تهیه بکنم ؟ آی سی هم نمیشه خرید ؟ مثل این مثلن :

http://www.ebay.co.uk/itm/IC-BATTERY...25.m3641.l6368

دیدگاه

شارژر خورشیدی که پشت شیشه چسبونده میشه تو بازار موجود هست..

http://images.khabaronline.ir/Images/news/Larg_Pic/18-9-1391%5CIMAGE634906041758193766.jpg
        *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X