اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار انالوگ خیلی ساده؟؟!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار انالوگ خیلی ساده؟؟!!

سلام .واسم یه سوال پیش اومده:فرض کنید دوتام مدار داشته باشیم.(مدار خیلی ساده مثلا ترانزیستوری یکی فرستنده یکی گیرنده)تغذیه هردوتا هم جدا باشه.بعد بخوایم با زدن دکمه تو فرستده گیرنده مثلا لامپش روشن بشه.اتصال اونها از طریق فقط یه سیم باشه(یعنی به جای بی سیم،با سیم باشه.ولی فقط یه سیم)من چد تا مدار تست کردم نشد.امکان داره راهنمایی کنید؟

پاسخ : مدار انالوگ خیلی ساده؟؟!!

سلام آی سی های pt2262 & pt2272 میتونه کمکت کنه.هم با ماژول میتونی بی سیمش کنی هم با یه سیم پایه های data رو بهم وصل کنی و...
    از 1 کانال تا 6 کانالم هست

دیدگاه

منظور دوستمون فقط ارتباط با یک سیم هست اونم موقعی که تغذیه جدا باشه یعنی سطح صفر یا GND که باعث بوجود امدن حالت مقایسه و تشخیص میشه وجود نداشته باشه.
      تو محیط شبیه ساز میشه ولی در عمل تا حالا انجام نشده(من که ندیدم). چون ارتباط از طریق یک سیم و نبودن سطحی برای مقایسه و مرجعیت این کارو یه جورایی مشکل میکنه و تشخیص (صفر و یک) برای گیرنده غیر ممکن میشه.

دیدگاه

از پاسختون ممنون.بله من منظورم ارتباط با یه سیم بود.یه جورایی شبیه به یه اسباب بازی قدیمی :biggrin: (اگه یادتون باشه ته دوتا قوطی رو سوراخ میکردیم بعد با نخ اونها رو بهم ارتباط میدادیم و وقتی حرف میزدیم یه جورایی یه صدایی میشندیم.)اگه تو این زمینه بحث تئوری هم باشه ممنون میشم ارجاع بدین.گفتم شاید بشه از طریق دوتا فرستنده گیرنده اینکار ور کرد.یعنی به جای انتنها از سیم استفاده کرد.اما در عمل فکر کنم اگه سیم رو هم برداریم باز هم بیسیم ارتباط برقرار میشه.درسته؟من نمیخوام اطلاعت حساس رو انتقال بدم فقط میخوام وقتی تو فرستنده کلید رو فشار دادم تو گیرنده یه ال ای دی روشن بشه.دوستان راهنمایی.

دیدگاه

دوست گرامی

همانطور که دوستان اشاره کردند به علت عدم وجود سطح مقایسه تشخیص سیگنال با یک سیم بسیار دشوار میباشد ولی میتوانید از یک ریموت کنترل رادیویی ساده استفاده نموده و آنتن فرستنده را با یک سیم به گیرنده متصل نمایید

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parsegade
            فقط میخوام وقتی تو فرستنده کلید رو فشار دادم تو گیرنده یه ال ای دی روشن بشه.
            میتونی برای اینکار از مادون قرمز - فرستنده رادیویی - لیزر - یا هر روش ارتباطی دیگه ای استفاده کنی .
            بستگی داره به چه نوع ارتباطی نیاز داشته باشی .

دیدگاه

دوست عزیز بنده هم منظورم با یک سیم بود.پایه dout آیسی pt2262 رو به پایه din آیسی pt2272 فقط با یک سیم وصل میکنیم.بعد هر کانالی رو خواستیم وصل میکنیم.برای بی سیم کردنشم همون پایه های دیتا رو با پایه های دیتا اِ ماژول فرستنتده گیرنده وصل میکنیم

دیدگاه

ممنون.یعنی حتی اگه تغذیه اونها هم جدا باشه جواب میده؟راستی حداکثر تا چه مسافتی رو میشه ازش جواب گرفت؟(منظورم همون با یک سیمه)

دیدگاه

بستگی به مقاومت هایی داره که میزاری.اگه با همون مدار دیتا شیتش ببندی 2262 12ولت 2272 5ولت.والا نمیدونم اما اگه سیمشم خیلی بلند باشه اختلال ایجاد میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmohamadd
                    دوست عزیز بنده هم منظورم با یک سیم بود.پایه dout آیسی pt2262 رو به پایه din آیسی pt2272 فقط با یک سیم وصل میکنیم.بعد هر کانالی رو خواستیم وصل میکنیم.برای بی سیم کردنشم همون پایه های دیتا رو با پایه های دیتا اِ ماژول فرستنتده گیرنده وصل میکنیم
                    با یک سیم نمیشه

جناب saeidiod درست گفتند

نوشته اصلی توسط saeiddiod
                    منظور دوستمون فقط ارتباط با یک سیم هست اونم موقعی که تغذیه جدا باشه یعنی سطح صفر یا GND که باعث بوجود امدن حالت مقایسه و تشخیص میشه وجود نداشته باشه.
                    تو محیط شبیه ساز میشه ولی در عمل تا حالا انجام نشده(من که ندیدم). چون ارتباط از طریق یک سیم و نبودن سطحی برای مقایسه و مرجعیت این کارو یه جورایی مشکل میکنه و تشخیص (صفر و یک) برای گیرنده غیر ممکن میشه.
                    حتما باید دو سیم باشه یا همگراند بشن

دیدگاه

سلام .واسم یه سوال پیش اومده:فرض کنید دوتام مدار داشته باشیم.(مدار خیلی ساده مثلا ترانزیستوری یکی فرستنده یکی گیرنده)تغذیه هردوتا هم جدا باشه.بعد بخوایم با زدن دکمه تو فرستده گیرنده مثلا لامپش روشن بشه.اتصال اونها از طریق فقط یه سیم باشه(یعنی به جای بی سیم،با سیم باشه.ولی فقط یه سیم)من چد تا مدار تست کردم نشد.امکان داره راهنمایی کنید؟
                      همونطور که برخی از دوستان گفتندبا یک سیم نمیشه
                      یک سیم یعنی همون بی سیم.
                      اما حسنش اینه که طراحی گیرنده خیلی ساده تر میشه
                      یعنی با حساسیت خیلی پایین میشه گیرنده رو ساده تر ساخت
                      برای مدارهای نمونه هم از نقشه ی گیرنده های موجود میتونید
                      استفاده کنید

دیدگاه

ممنون میشه شماتیک مدار گیرنده رو آدرس بدین.اخه من هر چی گشتم مدار ساده ندیدم که بشه با ی سیم بهم اتصال داد.راستش واسم مخمخ کخ ببینم اینطوری جواب میده یا نه.اون ای سی ها pt.. که دوستمون معرفی کرده هنوز دستم نرسیده اما ارزش تست کردن رو داره

دیدگاه

ممنون میشه شماتیک مدار گیرنده رو آدرس بدین.اخه من هر چی گشتم مدار ساده ندیدم که بشه با ی سیم بهم اتصال داد.راستش واسم مخمخ کخ ببینم اینطوری جواب میده یا نه.اون ای سی ها pt.. که دوستمون معرفی کرده هنوز دستم نرسیده اما ارزش تست کردن رو داره
                          با سلام :
                          اگر احتیاج شما فقط این است که با فشار دادن کلید یک فرستنده، یک چراغ یا ال ای دی در بورد یا مدار گیرنده که با فرکانس فرستنده هماهنگی دارد و از نظر تغذیه جدا از هم می باشد روشن شود، شما با نصب یک ال ای دی 3 میلی متر و مقاومت سری با آن در آخرین قسمت تقویت شده گیرنده که معمولا بلند گو، یا پامر آمپلی فایر آن می باشد نصب کنید و دیگر نه تنها به هیچ سیمی نیاز ندارید، بلکه به فرستنده کمکی دیگری هم برای روشن شدن چراغ نیاز ندارید. اگر بخواهید فقط با یک سیم + مدار گیرنده این کار را انجام دهید، معنی استفاده از مدار گیرنه کاملا بی معنی می باشد.
                          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

واقعیتش واسم مهم بود که یه سیگنال رو با یک سیم ارسال کنم.نمیتونم و نمیخوام از امواج بیسیم استفاده کنم.به نظر مشا میشه با همین ریموتهای کنترل به جای مادون قرمز از سیم برای فرستادن سیگنال استفاده کنم؟یا میشه یه ولتاژ ac ولتاژ بالا جریان پایین درست کنم بعد اونطرف با استفاده از یه چیزی مثل فازمتر اونو سنس کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X