اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با lcd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با lcd

با سلام به همگی
    من یه کیت ساختم که روش یه ال سی دی میخوره وقتی ال سی دی رو کیت میزارم مثل زیر میشه

ولی وقتی همین ال سی دی و میکرو روی برد برد میزارم درست کار میکنه

به نظرتون مشکل از چیه . چندین بار مسیر های کیت چیک کردم و درسته با اهم متر هم چک کردم که به هم راه ندن و از روی پایه های خود ال سی دی با اهمتر چک کردم به پایه های میکرو راه میداد یعنی اتصالات درسته و جای پایه ها هم درست وصل شده .
    پاسخ : مشکل با lcd

سلام من هم قبلا زیاد این مشکل رو داشتم که به علت بالا بودن ولتاژ به وجود میاید : :nice: اما اگه این نیست مطمئن باش
    به علت خراب بودن میکرو یا اتصالات بین lcd و میکروه حالا واسه ی اطمینان تو برو و تمام برنامه های میکرو رو پاک کن و اون رو روی برد بورد روشن کن اگه دیدی همین بود بدون مشکل همینه
    برای رفع اول آی سی رو عوض کن اگه حل نشد یه بار برنامه رو چک کن که پایه هایی رو که مشخص کردی برای lcd درسته و دقیقا همون ها رو به lcd وصل کردی اگه باز حل نشد مشکل از سیم ها و اتصالات بینlcd و میکروه بازم اگه نشد lcd رو عوض کن اگه بازم نشد برو و تمام چیز هایی رو که روی کیت ساختی روی برد بورد بزن اگه درست بود بدون مشکل از کیته اگهمشکل از کیت نبود برو ترک تحصیل کن خخخخ (شوخی کردم)

دیدگاه

1. ال سی دی به چه پایه ای از میکرو وصله؟ اگه به پورت C وصله jtag باید غیر فعال باشه.
      2. ولتاژ رو از تثبیت کننده بگیر.
      3. سر راه برق در نزدیک ترین نقطه به میکرو خازن 100 نانوفاراد قرار بده.
      4. مطمئن شو ولتاژ خروجی منبع تغذیه در زیر بار 5 ولت باشه و افت نداشته باشه.
      STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

به پایه شماره ( 3 ) LCD یه پتانسیومتر 10کیلو وصل کن تا بتونی وضوح تصویر رو کنترل کنی. مشکل وضوح تصویر از پتانسیومتره

دیدگاه

سلام. وقتی خطوط دیتا به ال سی دی متصل نباشه این اتفاق می افته. حالا ممکنه یکی از خطوط قطع شده باشه یا یه یکی شون اشتباهی رسم شده باشه یا میکرو خاموش باشه. صد در صد از این سه حالت خارج نیس
          موفق باشی
          سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلَائِکَةِ وَ الرُّوحِ

(SMART DESIGN....(POWERFUL & QUICK

موفقیت اتفاقی نیست......بابای پولدار میخواد

دیدگاه

سلام دوستان همه موتردی که گفتید چک کردم ولی راه نیفتادhttp://www.eca.ir/forum2/Smileys/phpbb/f.gif
            حالا میخوایم یه مدار دیگه بکشم ببینم درست میشه یا نه

دیدگاه

توی عکس شما از پتانسیومتر برای پایه VEE استفاده نکردین و اومدین بجای پتانسیومتر مقاومت گذاشتین که این کار باعث شده تصویر واضح نداشته باشید.من بارها این مسئله رو تجربه کردم .
              اگه مستقیم به LCD نگاه میکنید و تصویر کمرنگ دارید و با کج کردن LCD نوشته ها پررنگ و واضح تر میشه دلیلش همون موردی هست که ذکر کردم.
              اگر خواستید دوباره برد بسازید سیم کشی LCD رو حذف کنید و از پین هدر برای اتصال LCD به برد استفاده کنید.
              اگه مشکلتون حل شد و جواب گرفتید نتیجه رو بگید .موفق باشید

دیدگاه

مهمترین مساله :شما اصلا خازن تو مدارت نیست .برای تغذیه خازن 450 میکرو(الکترولیت) 25 ولت حتما بذار درپایه 1 و 2 ال سی خازن 450 میکرو10 ولت(الکترولیت) استفاده کن .(احتمال 90 درصد اگه پایه ها درست باشه بایدحل بشه )
                اتصالات وجدی بگیر.این نوع بردبردها مشکل دارن .
                سیم های منبع تغذیه رو خو ب متصلش کن. از گیره استفاده کردی مناسب نیست.
                اگر با نصب خازن درست نشد پایه هایی از میکرو که برای ال سی دی تعریف کردی برای پورت دیگه تعریف کن(از پورت دیگه ای برای ال سی دی استفاده کن).بعد از پروگرام کردن رو برد نصب کن.
                دقت کنید اگه با بسکام برنامه می نویسی مطابق زیر پایه هارو نصب کنید.
                pin1=gnd
                pin2=vcc(volt)5
                pin3=contrast
                pin4=rs
                pin5=gnd
                pin6=e
                pin7 ,8,9,10=no connect
                pin11=d4
                pin12=d5
                pin13=d6
                pin14=d7
                pin15=vcc(5volt)
                pin16=gnd
                هر آموزشگاهی را که باز کنید در زندانی را بسته اید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
                  توی عکس شما از پتانسیومتر برای پایه VEE استفاده نکردین و اومدین بجای پتانسیومتر مقاومت گذاشتین که این کار باعث شده تصویر واضح نداشته باشید.من بارها این مسئله رو تجربه کردم .
                  اگه مستقیم به LCD نگاه میکنید و تصویر کمرنگ دارید و با کج کردن LCD نوشته ها پررنگ و واضح تر میشه دلیلش همون موردی هست که ذکر کردم.
                  اگر خواستید دوباره برد بسازید سیم کشی LCD رو حذف کنید و از پین هدر برای اتصال LCD به برد استفاده کنید.
                  اگه مشکلتون حل شد و جواب گرفتید نتیجه رو بگید .موفق باشید
                  سلام دوست عزیز
                  من همه نکاتی که دوستان گفتن تست کردم ولی بازم مدار کار نکردhttp://www.eca.ir/forum2/Smileys/phpbb/f.gif
                  تا اینکه یه پی سی بی دیگه طراحی کردم و مدار راه افتاد
                  مدار قبلی مسیر های خیلی باریک و تو در توی داشت فکر کنم دوتا از مسیر ها به هم اتصالی داشتن .
                  به هر حال تشکر از همه دوستان که جواب دادن

دیدگاه

سلام دوستان کد زیر مشکل داره؟
                    چون وقتی این برنامه پروگرم میکنم میکرو نمیتونه رو ال سی دی نشون بده تو پرتیوس هم مشکل داره .ولی اگه از خط دوم استفاده نکنم درست نشون میده در واقع دو خط با هم مشکل داره واسه نمایش.
                    میکرو هم اتمگا8
                    lcd_clear();
                    sprintf(lcd,"%u %u \n MODERN MACHEN ",i,k);
                    lcd_puts(lcd);

دیدگاه

سلام اگر صفحه نمایش LCD دارای پایه VEE نباشد چطور باید تضاد رنگ را از بین ببریم
                      زمانی که نوشتن در LCD به پایان میرسه پایه VDD رو قطع می کنم درست میشه
                      LCD = 2004A

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

چند روزی است که از فروشگاه ESHOP.ECA.IR خریدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebrahimfa نمایش پست ها
                        سلام اگر صفحه نمایش LCD دارای پایه VEE نباشد چطور باید تضاد رنگ را از بین ببریم
                        زمانی که نوشتن در LCD به پایان میرسه پایه VDD رو قطع می کنم درست میشه
                        LCD = 2004A

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

چند روزی است که از فروشگاه ESHOP.ECA.IR خریدم
                        سلام
                        دوست عزیز مشخصات lcd تون(مدل ) رو کامل بدین تا راهنمایی بگیرین...

دیدگاه

سلام
                          پیداش کردم
                          اگر LCD دارای پایه VEE نباشد باید ، پایه V0 به جای VEE عمل میکند
                          ولی در کتاب نوشته بود VEE برای تضاد رنگ و V0 باید به زمین وصل شود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X