اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی جهت تبدیل ولتاژ به جریان و بالعکس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی جهت تبدیل ولتاژ به جریان و بالعکس

سلام
    ایا می تونم ولتاژ را به جریان تبدیل کنم ؟ هر 1ولت چند میلی امپر می تونه تبدیل بشه و بالعکس 1 امپر به چند ولت می تونم تبدیل کنم !

پاسخ : راهنمایی جهت تبدیل ولتاژ به جریان و بالعکس

کسی نیست من رو راهنمایی کنه ؟

دیدگاه

سلام
      سوالتون یکم مشکل داره، منظورتون رو واضح بیان کنید.
      ولتاژ از حاصلضرب بار اهمی در جریان بدست میاد
      از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

با درود

اصولاً سوال شما اشتباه است و ابتدا باید شما مفهوم توان را درک بکنید تا بتوان به سوال شما جواب داد به عنوان مثال 10 وات توان را میتوان به صورت 10 ولت و یک آمپر و یا 1 ولت و 10 آمپر داشت و این مقادیر نسبت مستقیمی به بار ارایه شده و نوع مدار و ...... دارد !!!!!!! :job:

دیدگاه

بله توان اطلاع دارم با چه مداری و ابزاری می توان 5 ولت را به 1 امپر 4 ولت تبدیل کرد !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashnpe
            بله توان اطلاع دارم با چه مداری و ابزاری می توان 5 ولت را به 1 امپر 4 ولت تبدیل کرد !
            با سلام :
            اگر منظورتان اینست که ، یک ولتاژ 5 ولت (بدون در نظر گرفتن جریان آن ) چگونه می تواند به 4 ولت یک آمپر تبدیل می شود، سوال شما درست است . این کار توسط کار مدار های کانورتر (تبدیل ولتاژ d.c به d.c) انجام شدنی می باشد. اگر غیر از این باشد، نظر تمام کاربران در مورد سوال شما مبنی بر نامفهوم بودن صحیح است.
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام
              بله من منطورم همین بوده چه طور می تونم همچین مداری را تهیه کنم ایا با همین مدار ها می توانم 5 ولت را به 4 ولت 100 میلی امپر هم تغییر بدم غیر از تبدیل 5 ولت به 4 ولت 1 امپر ایا همیشه 1 ولت به 1 امپر می شه تبدیل کرد ؟ مداری هم هست که جریان را هم به ولتاژ تبدیل کند یعنی 5 ولت 2 امپر را به 10 ولت 1 امپر تغییر دهد ! مرسی بابت راهنمایی دوستان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashnpe
                سلام
                بله من منطورم همین بوده چه طور می تونم همچین مداری را تهیه کنم ایا با همین مدار ها می توانم 5 ولت را به 4 ولت 100 میلی امپر هم تغییر بدم غیر از تبدیل 5 ولت به 4 ولت 1 امپر ایا همیشه 1 ولت به 1 امپر می شه تبدیل کرد ؟ مداری هم هست که جریان را هم به ولتاژ تبدیل کند یعنی 5 ولت 2 امپر را به 10 ولت 1 امپر تغییر دهد ! مرسی بابت راهنمایی دوستان
                با سلام مجدد :
                کاربر گرامی، شما اصول را خوب می دانید، اما متاسفانه یک کم بد توضیح می دهید. بله اگر شما یک منبع 5 ولت 2 آمپری داشته باشید، می توانید آن را به یک ولتاژ 10 ولت 1 آمپری تبدیل کنید. توان می شود 10 وات فرمول P = E X I که در آن P مساوی توان , E ولتاژ منبع و I جریان منبع می باشد. 5 ×2 = 10 وات (البته کمی توان تلفاتی در خروجی داریم که کم تر از 10 وات می شود). در همین سایت مدارات گوناگونی وجود داردد می توانید سرچ کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
                  با سلام مجدد :
                  کاربر گرامی، شما اصول را خوب می دانید، اما متاسفانه یک کم بد توضیح می دهید. بله اگر شما یک منبع 5 ولت 2 آمپری داشته باشید، می توانید آن را به یک ولتاژ 10 ولت 1 آمپری تبدیل کنید. توان می شود 10 وات فرمول P = E X I که در آن P مساوی توان , E ولتاژ منبع و I جریان منبع می باشد. 5 ×2 = 10 وات (البته کمی توان تلفاتی در خروجی داریم که کم تر از 10 وات می شود). در همین سایت مدارات گوناگونی وجود داردد می توانید سرچ کنید.
                  البته به سخنان آقای علی تحیری اضافه کنم که مولفه های مدار باید کمی بیشتر محاسبه شوند چون تمامی فرمول های بالا در شرایط ایده آل تساوی دقیقی دارند و در عمل تلفات مقاومت,تلفات خط,و... باعت افت توان میشوند
                  از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                  --------------------------------------------------------
                  تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                  --------------------------------------------------------
                  اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

دوستان ممنون بابت راهنمایی

دیدگاه

سلام
                      دوستان من می خوام 6 ولت رو به یک مداری یا چیزی بدم با استفاده از سنسور فشار یا ابزاری ان را به 5 ولت 1 امپر تبدیل کنه لطفا چیزی می دونید به من معرفی کنید 6 ولت هم بدون بار هست یعنی جریانی نداره چون از خروجی یک دینام این ولتاژ را بدست اوردم ؟؟؟ مداری اگر می شناسید شماتیک اش را بزارید ممنون ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashnpe
                        سلام
                        دوستان من می خوام 6 ولت رو به یک مداری یا چیزی بدم با استفاده از سنسور فشار یا ابزاری ان را به 5 ولت 1 امپر تبدیل کنه لطفا چیزی می دونید به من معرفی کنید 6 ولت هم بدون بار هست یعنی جریانی نداره چون از خروجی یک دینام این ولتاژ را بدست اوردم ؟؟؟ مداری اگر می شناسید شماتیک اش را بزارید ممنون ؟؟
                        با سلام
                        شما در یکی از پست های دیگری اشاره به تبدیل ولتاژ 10 ولت یک دینام به 5 ولت 1 آمپر مطرح کردید، من جواب داددم . آیا این یک مدار دیگری برای تبدیل 6 ولت به 5 ولت 1 آمپر می باشد، یا خیر.؟

دیدگاه

سلام ، دوستان برای من و امثال من هم همین موضوع سواله ، من پیامها رو دنبال کردم اما دریغ از یه شماتیک یا مداری که یک ولت خالی بدون در نظر گرفتن جریان تبدیل به جریان کنه من ۲۰ ولت اضافی دارم جریان کم دارم آمپر ترانسم ۵۰۰ میلی هست میخوام تبدیل به هر چی بیشترش کنم، منظور این دوستمون هم همینه من یه منبع تغذیه آزمایشگاهی به شیوه خودم دارم درست میکنم که خیلی پر پک و پیمون شده و اگه تموم شده برای دوستان از خودم مبتدی تر میزارم ولی چون نمیخوام یه ترانس بپیچم میخوام تفاوت ولتاژ Ac کنورت شده به Dc رو نبدیل به جریان کنه ممنون میشم کسی راهنماییم کنه ، مثلا من با یه کلید کشویی هشت پین یه نمایشگر و وصل کردم به ولتاژ اول متغیر و بجای نمایشگر دوم یه پین تو کلید کشویی گذاشتم که سوییچ کنه نمایشگر رو ولتاژ خروجی دوم و یه پین کلید هشت پین رو هم ورودی ولتاژ خارج از دستگاه کردم که کار ولتمتر و آمپر متر و مثل مولتیمتر بکنه همه با یه کلید کشویی هشت پین ممنون
                          جدیدترین ویرایش توسط SAEED.PHM; ۲۱:۴۰ ۱۴۰۱/۱۰/۱۴.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X