اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل یک port به سه port سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل یک port به سه port سریال

یک میکرو با یه پورت سریال و سه تا ماژول متفاوت اماده دریافت اطلاعات رو چطوری میشه به همون پورت سریال میکرو متصل کرد بدون اینکه مشکلی ایجاد بشه؟

پاسخ : تبدیل یک port به سه port سریال

1- اگه این ماژول ها در ابتدای ارسال و دریافت دیتا از سیستم آدرس دهی ساپورت می کنن که میشه با آدرس دهی هر اسلیو اینکار رو انجام داد.
    2-از میکرو کنترلرهایی استفاده کنی که دارای چندین ماژول سخت افزاری یوزارت باشن به عنوان مثال مگا2560
    3-از یوزرات نرم افزاری استفاده کن با این ویژگی که بتونی قبل از هر ارتباط پین های دیتا رو تعیین کنی و پین های Rx,Tx به صورت #define نباشن.
    براي جوينده ي علم محدوديتي نيست. "ولو بالسين"

دیدگاه

جناب آقای لیدر
      حتی المقدور از انجام این کار صرف نظر کنید بعضی اوقات دوستان پیشنهاد میدن که از مالتی پلکسر استفاده کنید یا ... این کارها خطای زیادی داره و مشکل سازه . به قول فرمایش دوستمون از میکرو هایی که چند پورت سریال دارند استفاده کنید مثل
      atmega162 دارای 2 پورت
      atmega64 دارای 2 پورت
      atmega2560 و ... دارای 4 پورت
      یا اینکه اگر در بسکام برنامه می نویسید میتونید بصورت نرم افزاری پورت سریال جدید اضافه کنید . در کدویژن ایجاد پورت سریال نرم افزاری کار آسونی نیست و باید برنامه دقیقی بنویسید .
      Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

از لطف دوستان بینهایت سپاسگزارم.خب اینکه از میکروهایی با portهای مستقل استفاده کنم که قضیه حله.ولی به دلایلی حداقل تا راه چاره دیگه ای یافت نشود نمیخوام از این قضیه استفاده کنم.باز به دلایلی نمیتونم از ترفند نرم افزاری برای ایجاد portمجازی استفاده کنم. چون برخی از ماژولا با این مورد مشکل دارند.با مالتی امتهان نکردم ولی احتمالا خالی از خطا نخواهد بود باز اگر سروری عملی همچین موردی رو امتهان کرده لطف کنه از تجربییاتش بقیه رو هم بهره مند کنه. قضیه آدرس دهی رو دقیق نمیدونم اما احتمالا منتفیه چون فکنم نمیشه همزمان برای حداقل سه ماژول قضیه تطابق رو بتونه انجان بده اگرحالا با این اوصاف فکنم راه چاره ای یافت نشود. باز اگر دوستان نظری؟ راه حلی؟ دارن دریغ نفرمایند.قبلا از لطف دوستان کمال تشکر را دارم

دیدگاه

قضیه آدرس دهی مربوط میشه به اینکه شما مثلا سه تا ماژول مایفر دارید . اگر این ماژولها توی ساختار پکت ارسالیشون شماره قابل تعریف وجود داشته باشه ، دیتا رو میگیرند اما فقط به دیتایی جواب میدند که بایت آدرسش برابر با شماره خودشون باشه . به عبارتی
          فرض کنید ساختار پکتهای ارسالی مثل زیر باشه (که معمولا هم همینطوره )
          بایت شروع ، بایت آدرس ، بایتهای کنترلی ، بایتهای دیتا ، بایت خطایابی ، بایت پایانی
          اونوقت ماژولها برای جواب دادن به درخواستی که از میکرو فرستاده شده ابتدا نگاه میکنند که میکرو از چه آدرسی درخواست اطلاعات کرده و با شماره خودشون مقایسه می کنند بعد جواب میدهند . در اینصورت تنها کاری که برای اتصال سیمهای دیتا به هم لازم دارید استفاده از دیود هست که اگر خواستید مدارشو بهتون میدم
          Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X