اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ متقارن 12V± برای ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ متقارن 12V± برای ماشین

دوستان گرامی بنده میخوام یک آمپلی فایر که با برق شهری کار میکنه رو برای ماشینم استفاده کنم.
    ترانس بکار رفته در مدارش از نوع سه سر 12-0-12 و یک امپر هست. راهنمایی بفرمایید چه مداری بسازم که یه ولتاژ متقارن +12 -12 یک آمپر، از باتری خودرو بگیرم؟

پاسخ : ولتاژ متقارن 12V± برای ماشین

ببین این به دردت میخوره.من خودم واسه +5 و-5 ولت ازش جواب گرفتم
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط heidarali
      ببین این به دردت میخوره.من خودم واسه +5 و-5 ولت ازش جواب گرفتم
      مدارش خوبه...صد درصد عملیه..
      ولی ایشون واسه ماشین می خوان...ترانس ندارن..
      Proudly @real_ahmadi
      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

واقعا چرا فکر میکنید این مدار عملیه؟
        ولتاژ باتری DC خالصه و توی تراتس کار نمیکنه و ترانس به شدت داغ میکنه بدون هیچ خروجی(تنها یک ولتاژ ضربه در حین اتصال باتری در خروجی تحویل میدهد).
        از طرفی پیشنهاد من اینه که اگه میتونید مدار طوری تغییر بدید که به جای استفاده از ولتاژ دوبل 12 از دوبل 6 بدون نیاز به مبدل ولتاژ استفاده کنید و بلندگو های خودتون رو به 2 اهم و 1 اهم تغییر بدید.
        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

فکر کنم این مدار به دردتون بخوره...ورودی پل دیود رو بدین باطری خودرو +و- فرقی نداره خروجی سیم اولی از بالا12+ سیم وسط0 وسیمم پایینی-12

پل دیودی می تئونه حذف بشه....مشکلی پیش نمیاد فقط سیم بالایی مثبت پایینی هم منفی..همین
          مشکلی داشتید من درخدمتم
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
            واقعا چرا فکر میکنید این مدار عملیه؟
            ولتاژ باتری DC خالصه و توی تراتس کار نمیکنه و ترانس به شدت داغ میکنه بدون هیچ خروجی(تنها یک ولتاژ ضربه در حین اتصال باتری در خروجی تحویل میدهد).
            از طرفی پیشنهاد من اینه که به جای استفاده از ولتاژ دوبل 12 از دوبل 6 بدون نیاز به مبدل ولتاژ استفاده کنید و بلندگو های خودتون رو به 2 اهم و 1 اهم تغییر بدید.
            مدار عملیه به شرط این که ترانس داشتهباشی نه باطری.....
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
              مدار عملیه به شرط این که ترانس داشتهباشی نه باطری.....
              متوجه منظورتون و ارتباط بین ترانس و باتری نشدم،اما با ایمان میگم که دو مداری که در بالا قرار دادید با ولتاژ DC کار نمیکنند. بحث مبدل های ولتاژ (باک و بوست و... ) یه بحث از الکترونیک صنعتی هست. برای تبدیل ولتاژ بهتر از مدار زیر استفاده شود.
              رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

سلام
                فکنم همون مداری که Ali-Ahmadiجان گفتن عملی باشه.

فکنم یه بار که میخاستم آمپلی بسازم ازش استفاده کردم.
                Yes You Can...!!!
                re20za22@
                re20za@yahoo.com

دیدگاه

حق با شماست.من گذرا خوندم ندیدم قسمتی که به باطری اشاره کردن.

اضافه شده در تاریخ :
                  فکر کنم این مدار به دردتون بخوره...ورودی پل دیود رو بدین باطری خودرو +و- فرقی نداره خروجی سیم اولی از بالا12+ سیم وسط0 وسیمم پایینی-12

پل دیودی می تئونه حذف بشه....مشکلی پیش نمیاد فقط سیم بالایی مثبت پایینی هم منفی..همین
                  مشکلی داشتید من درخدمتم
                  این مدار در خروجی ولتاژ متقارن میده منتها 6 ولت + و 6ولت -
                  گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
                    متوجه منظورتون و ارتباط بین ترانس و باتری نشدم،اما با ایمان میگم که دو مداری که در بالا قرار دادید با ولتاژ DC کار نمیکنند. بحث مبدل های ولتاژ (باک و بوست و... ) یه بحث از الکترونیک صنعتی هست. برای تبدیل ولتاژ بهتر از مدار زیر استفاده شود.
                    سلام موارد بالا تایید میشه
                    بقیه دوستان هم توهمات خودشونو بعنوان راه حل ارئه ندن و استارتر رو گمراه نکنن

دیدگاه

در تائید حرفه های محسن خان باید بگم که راحت ترین و بی دردسری ترین راه برای دوستمون میتونه بصورت زیر باشه

ابتدا با یه ماژول افزاینده (lm2577) ،ز 12ولت خودرو رو به 24 ولت تبدیل کنید و سپس با دوتا ماژول lm2596 اونو به دوبل 12 تبدیل کنید البته بجای 2596 میتونید با دوتا خازن این کار رو انجام بدین به نظرم استفاده از خازن راه آسون تریه چون جریان کمه میتونه جوابگو باشه
                      قیمت کلش 10 تومن نمیشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                        بقیه دوستان هم توهمات خودشونو بعنوان راه حل ارئه ندن و استارتر رو گمراه نکنن
                        احسنت به ادبیات شما.

اضافه شده در تاریخ :
                        نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                        این مدار 1 امپر میده واسشون؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط heidarali
                          احسنت به ادبیات شما.

اضافه شده در تاریخ : این مدار 1 امپر میده واسشون؟
                          بلی یک آمپر میده
                          توی مشخصات ماژول هم ذکر شده "Input 12V output 24V 1.5A"
                          البته فک کنم مقادیر خازن های خروجی کم باشه بهتره با 4700میکرو فاراد جایگزین بشن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                            بلی یک آمپر میده
                            توی مشخصات ماژول هم ذکر شده "Input 12V output 24V 1.5A"
                            البته فک کنم مقادیر خازن های خروجی کم باشه بهتره با 4700میکرو فاراد جایگزین بشن
                            ممنون . البته این ایده که ابتدا دو برابر بکنم ولتاژ رو بعد متقارن به ذهنم رسید اما مدار درست و حسابی برای 12 به 24 پیدا نکردم. حالا شماتیک این ماژول رو از کجا گیر بیارم؟ یا آمادشو از کجا پیدا کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majest
                              ممنون . البته این ایده که ابتدا دو برابر بکنم ولتاژ رو بعد متقارن به ذهنم رسید اما مدار درست و حسابی برای 12 به 24 پیدا نکردم. حالا شماتیک این ماژول رو از کجا گیر بیارم؟
                              برای شماتیک بهتره به دیتاشیت مراجعه کنید
                              خود lm2577 خالی سخت گیر میاد اگر هم گیر بیارید با سلف و خازن و ... و برد بالای 10تومن میشه
                              ماژول آمادش همه جا گیر میاد قیمتش هم دوروبر 6 تومن هست
                              فروشگاه سایت 6500تومن گذاشته

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X