اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکروسکوپ دیجیتال برای لحیم کاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میکروسکوپ دیجیتال برای لحیم کاری

سلام . در مورد میکروسکوپ دیجیتال 500x
    1-فاصله کانونی چطور تنظیم میشه(آیا قسمت چرخان روی میکروسکوپ فقط در حد یکی دو میل جابجا میشه)
    2-در مورد لحیم کاری الکتونیک فاصله میکروسکوپ تا قطعه و زوم چقدر باید باشه(تصویر دارم ولی جسم را باید به شیشه مقابل لنز بچسبانم)
    3-آیا باید حفاظ شیشه ای جلوی لنز را برداریم( یه خورده زور زدم در نیومد)
    4-لطفا در مورد نصب نرم افزار در ویندوز 8 توضیح دهید( در ویندوز 7 نصب نشد ولی در وینوز 8 نصب شد ولی اکثر دکمه های نوار ابزار غیر فعالند.)

پاسخ : میکروسکوپ دیجیتال برای لحیم کاری

منظورتون لوپ هست یا خود میکروسکوپ؟
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi27600
      سلام . در مورد میکروسکوپ دیجیتال 500x
      1-فاصله کانونی چطور تنظیم میشه(آیا قسمت چرخان روی میکروسکوپ فقط در حد یکی دو میل جابجا میشه)
      2-در مورد لحیم کاری الکتونیک فاصله میکروسکوپ تا قطعه و زوم چقدر باید باشه(تصویر دارم ولی جسم را باید به شیشه مقابل لنز بچسبانم)
      3-آیا باید حفاظ شیشه ای جلوی لنز را برداریم( یه خورده زور زدم در نیومد)
      4-لطفا در مورد نصب نرم افزار در ویندوز 8 توضیح دهید( در ویندوز 7 نصب نشد ولی در وینوز 8 نصب شد ولی اکثر دکمه های نوار ابزار غیر فعالند.)
      لطفا به پشتیبانی شرکت eca زنگ بزنید!!1
      کیفیتش چطوریه؟؟ خوبه یا عالیه
      از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
      --------------------------------------------------------
      تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

سلام. ببخشید دیر جواب دادم.
        یه اشتباه تو پست اول کردم .
        میکروسکوپ من 1000x هستش و از سایت eca نخریدم.
        اینم عکسش
        http://s6.uplod.ir/i/00731/5jnytluypm3r.jpg
        یه فیلم از نحوه عملکردش گرفتم(انگشتمو چسبوندم به شیشه جلوی لنز)
        http://uplod.ir/e13jpdn0x50z/s.mkv.htm
        حجم فیلم با فرمت avi چهل مگ شد
        تبدیلش کردم به mkv شد 24 مگ
        دیگه بلد نبودم چه جوری کمترش کنم.
        چیزی که میخام اینه که چطور زومشو کمتر کنم.
        دکمه های نوار ابزار در حالت فیلم برداری میکروسکوپ کار نمیکنن.

دیدگاه

تا اونجایی که من می دونم اینا دو نوع هستن یا یه غلطتک روی بدنه دارن که باید بچرخونید یا بصورت نرم افزاری باید از کامپیوتر زومش رو کم و زیاد کنید

دیدگاه

تا اونجایی که من می دونم اینا دو نوع هستن یا یه غلطتک روی بدنه دارن که باید بچرخونید یا بصورت نرم افزاری باید از کامپیوتر زومش رو کم و زیاد کنید
            من شنیدم وقتی غلطکو میچرخونی باید اون قسمت نازل مانند که درون حفاظ شیشه ای قرار داره حدود یه سانت بالا پایین بشه ولی واسه من اینطور نیس. خود غلطک هم به اندازه یه شیار بیشتر نمیچرخه. احتمالا با نرم افزار دیگه بشه این مشکل زومو حل کرد اما آیا درایورهای دوربینای دیگه به این دوربین میخوره؟

دیدگاه

این ویدئو رو هم ببنید که راحت غلطک میچرخه
              http://uplod.ir/0mupcfwru1vm/microscopio_digital_USB__m_1000x.3gp.htm
              ولی واسه من فقط در حد یه میل میچرخه

دیدگاه

موفق شدم
                این غلطک واقعا سفته.الان درست مثل ویدئوی بالا یه دور کامل میچرخه.
                فقط دوستان لطف کنن یه نرم افزار یا درایور پدر مادر دار که بتونه این دوربینا رو توی ویندوز 7 و 8 شناسایی و اجرا کنن معرفی کنن ممنون میشم.
                دکمه های نوار ابزار نرم افزار خودش کار نمیکنه.

دیدگاه

موفق شدم
                  این غلطک واقعا سفته.الان درست مثل ویدئوی بالا یه دور کامل میچرخه.
                  فقط دوستان لطف کنن یه نرم افزار یا درایور پدر مادر دار که بتونه این دوربینا رو توی ویندوز 7 و 8 شناسایی و اجرا کنن معرفی کنن ممنون میشم.
                  دکمه های نوار ابزار نرم افزار خودش کار نمیکنه.
                  برای چه کاری دقیقا از این استفاده میکنی؟

دیدگاه

من تازه کارم. رشته ام الکترونیک نیس ولی خیلی علاقه دارم.
                    اینم برا لحیم کاری سیم 908 و آی سی اس ام دی مگا 8 گرفتم.
                    ایشالا بعدا که بخام با آرم کار کنم فک کنم خیلی به کار بیاد. oo:

دیدگاه

من تازه کارم. رشته ام الکترونیک نیس ولی خیلی علاقه دارم.
                      اینم برا لحیم کاری سیم 908 و آی سی اس ام دی مگا 8 گرفتم.
                      ایشالا بعدا که بخام با آرم کار کنم فک کنم خیلی به کار بیاد. oo:
                      امیدوارم که موفق باشی فک کنم خیلی هزینه کردی اما برای لحیم کاری SMD خیلی کم از لوپ استفاده میشه، مگه اینکه بخوای چیزهای خیلی ریزی مثل LCD گوشی های لمسی و اینا رو تعمیر کنی؛ معمولا برای کارای ریز SMD اگه خیلی چشم رو اذیت کنه از پایه ذره بین دار(5x 7x 10x) که قیمت جنس خوب ومتوسطش از 20 هزار تومن شروع میشه استفاده میکنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
                        امیدوارم که موفق باشی فک کنم خیلی هزینه کردی اما برای لحیم کاری SMD خیلی کم از لوپ استفاده میشه، مگه اینکه بخوای چیزهای خیلی ریزی مثل LCD گوشی های لمسی و اینا رو تعمیر کنی؛ معمولا برای کارای ریز SMD اگه خیلی چشم رو اذیت کنه از پایه ذره بین دار(5x 7x 10x) که قیمت جنس خوب ومتوسطش از 20 هزار تومن شروع میشه استفاده میکنن.
                        ایشون که خوب کاری کردن کار آخر رو تو اول کرده :nice: :nice: :nice:
                        ولی باید یک دونه ذره بین بخره چون همیشه که نمیشه ازش استفاده کرد
                        از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                        تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

دروود دوستان

سوالم اینه که برای لحیم کاری قطعات ریز مثل پایه های میکروکنترلر و بررسی اونها و همینطور مقاومت و خازن های ریز واسه این که چشم اذیت نشه و به مرور تو کار تعمیرات
                          چشم ضعیف نشه باید از چه دستگاهی استفاده کرد ؟؟؟
                          آیا ذره بین بهتره یا میکروسکوپ ؟؟
                          میخوام هنگام تعمیر و لحیم کاری قطعات بشه ازش استفاده کرد

الان این میکروسکوپ چطوره واسه این کار ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farshad_1372 نمایش پست ها
                            دروود دوستان

سوالم اینه که برای لحیم کاری قطعات ریز مثل پایه های میکروکنترلر و بررسی اونها و همینطور مقاومت و خازن های ریز واسه این که چشم اذیت نشه و به مرور تو کار تعمیرات
                            چشم ضعیف نشه باید از چه دستگاهی استفاده کرد ؟؟؟
                            آیا ذره بین بهتره یا میکروسکوپ ؟؟
                            میخوام هنگام تعمیر و لحیم کاری قطعات بشه ازش استفاده کرد

الان این میکروسکوپ چطوره واسه این کار ؟؟؟
                            https://eshop.eca.ir/%D9%85%DB%8C%DA...D9%84-dm9.html

درود
                            دوست عزیز شما تا چه اندازه به عیب یابی و تعمیرات بوردهای الکترونیکی آشنایی دارید ؟ بهتر است قبل از تهیه تجهیزات گرانقیمت ابتدا تسلط و دانش خود را در زمینه عیب یابی و تعمیرات بالا ببرید . این نوع تجهیزات که لینک آنرا ارائه داده اید بندرت بکار میآیند مثلا برای کسانیکه موبایل تعمیر میکنند برای این نوع تعمیرات هم ابتدا باید یک هویه هوای گرم مناسب تهیه کنید چون چیپ های SMD را با هوای گرم از روی بورد جدا میکنند و یا لحیم میکنند که معمولا با یک ذره بین ساده هم میتوان پایه ها را در محل خود تنظیم و سپس با هوای گرم لحیم کرد ولی به هر حال اگر خیلی پولدارید میتوانید خرید کنید ولی معمولا برای سرمایه گذاری در یک زمینه ابتدا به برگشت آن سرمایه فکر میکنند آیا شما تعمیراتی را با درآمد بالا در آستین !!! دارید که بیک چنین سرمایه گذاری نیاز داشته باشد . اگر بله خوب بسم ا.. میکروسکوپ بالا بسیار خوب است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                              درود
                              دوست عزیز شما تا چه اندازه به عیب یابی و تعمیرات بوردهای الکترونیکی آشنایی دارید ؟ بهتر است قبل از تهیه تجهیزات گرانقیمت ابتدا تسلط و دانش خود را در زمینه عیب یابی و تعمیرات بالا ببرید . این نوع تجهیزات که لینک آنرا ارائه داده اید بندرت بکار میآیند مثلا برای کسانیکه موبایل تعمیر میکنند برای این نوع تعمیرات هم ابتدا باید یک هویه هوای گرم مناسب تهیه کنید چون چیپ های SMD را با هوای گرم از روی بورد جدا میکنند و یا لحیم میکنند که معمولا با یک ذره بین ساده هم میتوان پایه ها را در محل خود تنظیم و سپس با هوای گرم لحیم کرد ولی به هر حال اگر خیلی پولدارید میتوانید خرید کنید ولی معمولا برای سرمایه گذاری در یک زمینه ابتدا به برگشت آن سرمایه فکر میکنند آیا شما تعمیراتی را با درآمد بالا در آستین !!! دارید که بیک چنین سرمایه گذاری نیاز داشته باشد . اگر بله خوب بسم ا.. میکروسکوپ بالا بسیار خوب است .
                              ممنون از راهنماییتون
                              خیر بنده تازه تعمیرات رو شروع کردم و کارمم موبایل نیست الان رو برد های پکیج و پاور سویچینگ ها کار میکنم ( دوره میبینم و تعمیر هم میکنم )
                              مشکل این جاست که واسه مونتاژ میکرو ها یخورده سخت میشه پایه هاش رو تنظیم کرد
                              فکر کردم که این لوپ ها مناسب باشه ( البته فعلا در حال تحقیق هستم )

حالا مسئله این جاست که معمولا به دلیل کند نمایش دادن تصاویر امکان همزمان تعمیر و دیدن در صفحه ممکن نیست و میشه مثل موبایل که اگر از موبایل استفاده کنید
                              سخت میشه کار تعمیری انجام داد

نظرتون در این خصوص چیه ؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X