اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو وتبادل نظر]امپلیفایر ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[گفتگو وتبادل نظر]امپلیفایر ماشین

سلام به همه،میخاستم ببینم واسه امپلی ماشین بدون اینکه رو ماشین نصب باشه واسه تغذیه از کدوم مدل تغذیه استفاده کنم بهتره،کدوم قطعاتو خوب زیر فشار میذاره تا اگه عیبی داشته باشی زود نشون بده،ترانس12ولت 50امپر با دیود پل ،باطری 55امپر ماشین،تغذیه سوییچنگ صنعتی 50 امپری،کدام یک؟مرسی
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۶:۲۶ ۱۳۹۵/۰۵/۲۴.

پاسخ : امپلیفایر ماشین

نوشته اصلی توسط Mohsen asadnezhad
    سلام به همه،میخاستم ببینم واسه امپلی ماشین بدون اینکه رو ماشین نصب باشه واسه تغذیه از کدوم مدل تغذیه استفاده کنم بهتره،کدوم قطعاتو خوب زیر فشار میذاره تا اگه عیبی داشته باشی زود نشون بده،ترانس12ولت 50امپر با دیود پل ،باطری 55امپر ماشین،تغذیه سوییچنگ صنعتی 50 امپری،کدام یک؟مرسی
    سلام سوئیچینگ 50 آمپر بهتره ارزونترهم در میاد جای کمتری هم میگیره میتونی بزاریشون توی جعبه با یه فن و یه فلش پلیر
    ولی چرا خودد آمپلیفایر نمیسازی

دیدگاه

ولی ب نظر من ی باطری 55 امپر به علاوه ی ترانس 11 ولت 10 امپر خیلی عای میشه و خیلی همبیتر عمر میکنه
      باطری ماشین اگه ی جا سابت باشه خیلی زیاد عمیر میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
        ولی ب نظر من ی باطری 55 امپر به علاوه ی ترانس 11 ولت 10 امپر خیلی عای میشه و خیلی همبیتر عمر میکنه
        باطری ماشین اگه ی جا سابت باشه خیلی زیاد عمیر میکنه
        سلام من با یه پاور کامپیوتر قوی یه ضبط و یه آمپ را با قدرت متوسط راه انداختم به نظر من سوئیچینگ بهتره تازه اگه 50 آمپر پیدا نکردی 30 آمپرم جوابگو هست

دیدگاه

سلام
          تغذیه ی سوئیچینگ به تنهایی کافیه ولی بهتره که
          یک عدد باتری باهاش موازی بشه تا نقش بانک خازنی
          رو ایفا کنه و تو بیس افت ولتاژ نداشته باشید.
          موفق باشی

دیدگاه

ایده آل ترین حالت قرار دادن سوییچینگ های آمپر بالای صنعتی ( نه این جنسای آشغال که به اسم صنعتی تو پکیچ فلزی سوراخدار ارائه میدن) با جریان یک ونیم برابر ماکزیمم آمپ با ولتاژ نزدیک 14.5 ولت با یک خازن مرغوب (که سخت گیر میاد) استفاده کرد و اگه خازن مناسب گیر نیومد به تعداد بسیار زیاد خازن 16 ولتی از ظرفیت های 33000 میکرو فاراد یا 10تا 100000 میکرو فارادی استفاده کرد و یا اینکه در آخر از ترکیب سوییچینگ و باتری استفاده کرد .
            دلیل تاکید استفاده از بانک خازنی موثر و کافی و یا باتری اینه که اکثر منابع سوییچینگ نمیتونن افت ولتاژ لحظه ای بسیار بسیار کوتاه مدت را که در لحظه های بیس ایجاد میشه جبران کنن و باید لحظه ای طولانی تر در وضعیت افت ولتاژ قرار داشته باشن تا اصلاح انجام بشه . برای همین باتری یا خازن میتونه به عنوان انباره عمل کنه و جلوی افت ولتاژ رو بگیره .
            دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

البته بستگی به نوع امپ خیلی داره ولی به هیچ عنوان نمیشه با ی منبع سویچینگ ک توی بازار پیدا بشه ی امپ 2 کانال خوب رو راش انداخت چ برسه ب ی 4 کانال
              ی امپ 2 کانال کم کم 30 امپر توی اوج توانش میکشه
              و ی چهار کانال متوسط 60 امپر مصرف میکنه

دیدگاه

سلام.خیلی هم سخت نگیر یه سوییچینگ 30 آمپر هم جوابه :nice: اگه ساب نداری که همون ترانس 10 آمپر هم خوبه.ولی اگه ساب داری بنظر من همون سوییچینگ بهتره.چون هم عمرش بیشتره هم تلفااتش کمتره به صرفه تره نگه داریش راحت تره.شما یه باطری بگیری هی باید چک کنی وای خیلی شارژ شد وای شارژش خالی شد وای چرا شارژ نمیشه :biggrin: همون یه سوییچینگو یه بانک خازن خوبه :applause:

دیدگاه

سلام دوستانی که میگن 60 آمپر احتیاج هست اشتباه میکنن چون اگه حساب کنید با 60 آمپر رو بلندگوی 2 اهمی میشه 7000 وات
                  به نظر من تو خونه بیشترین صدایی که گوش انسان میتونه تحمل کنه 300 تا 400 وات هستش
                  امتحان کردم که میگم
                  به نظر من یه منبع سوئیچینگ 30 آمپرم کافیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
                    سلام دوستانی که میگن 60 آمپر احتیاج هست اشتباه میکنن چون اگه حساب کنید با 60 آمپر رو بلندگوی 2 اهمی میشه 7000 وات
                    به نظر من تو خونه بیشترین صدایی که گوش انسان میتونه تحمل کنه 300 تا 400 وات هستش
                    امتحان کردم که میگم
                    آره بابا.مخصوصا اگه پارتمانی باشه که واویلا :biggrin: من تو خونه اگه بخوای با وات حساب کنی کلا بالای 200 وات نبردم :| و نمیشه ببرم اصن :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmohamadd
                      آره بابا.مخصوصا اگه پارتمانی باشه که واویلا :biggrin: من تو خونه اگه بخوای با وات حساب کنی کلا بالای 200 وات نبردم :| و نمیشه ببرم اصن :angry:
                      حالا من مشکل آ÷ارتمان ندارم تونستم صدا را البته تو بیس و ساب تا 400 واتم ببرم واقعا دیوارا داشت تکون میخورد پنجره که دیگه چه عرض کنم
                      نمیدونم شما چجوری حساب میکنید 60 امپر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
                        امتحان کردم که میگم
                        سلام

7000 وات!!!!!!!

داداش چطوری حساب کردی؟
                        DD Audio & SP Audio

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir h.
                          سلام

7000 وات!!!!!!!

داداش چطوری حساب کردی؟
                          سلام مقاومت ضربدر ( جریان به توان 2 )
                          منظور خودمم همینه فکرنمیکنم اصلا 20 آمپرم بکشه چه برسه به 60 آمپر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
                            سلام مقاومت ضربدر ( جریان به توان 2 )
                            منظور خودمم همینه فکرنمیکنم اصلا 20 آمپرم بکشه چه برسه به 60 آمپر
                            سلام

چرا مقاومت ضرب در جریان!!؟؟

تا اونجایی من میدونم برای محاسبه توان امپ از فرمول W=V^2/R استفاده میکنن که V ولتاژ خروجی امپ زیر همون باری که بهش وصله.

محاسبه توان منبع تغذیه که راحته میشه که W=V*I که اگه ما جریان سوئیچینگ رو 60 امپر و ولتاژشو 14 ولت در نظر بگیریم میشه 840 وات.
                            DD Audio & SP Audio

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
                              امتحان کردم که میگم
                              :eek:

شوخی میکنی؟!؟!؟!؟!؟
                              با 60 امپر نهایتش بشه 200 250 وات توان گرفت
                              اولا اون توانی ک گفتی مال موقعی ک 60 امپر وارد باند بشه نه امپ این از این
                              توان ورودی به امپ میشه 840 وات یعنی همونی ک amir h گفتن
                              درسته توان 840 وات وارد امپ میشه ولی...
                              حدود 30 در صدش توی قسمت سویچینگش هدر میره
                              خدود 30 درصدش هم روی کلاس امپلی فایر ک به احتمال زیاد کلاس ab هست (راندمان کلاس ها رو ک در جریانش هستی؟؟؟)
                              تازه این توان هایی ک من گفتم در صورتی درسته ک امپ با مارک معروف و برند خوب باشه اگه از این چینی ها باشه ک دیگه وا بیلا 90 در صد توان ورودی میشه گرما
                              (به جا بخاری میشه تو پراید استفاده کرد)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X