اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آنالایزر توان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت آنالایزر توان

سلام
    من به عنوان بخشی از تز ارشدم نیاز دارم که توان مصرفی یک تجهیز صنعتی را که با 24VDC تغذیه میشه را در محیط تست اندازه گیری کنم.
    الان واقعا نمی دونم که برای انجام این تست به چه دقتی نیاز دارم حتی ممکن هست که این طرح با شکست همراه بشه اما سعی دارم که روند پیشرفت پروژه را در این تاپیک بگذارم تا اطلاعاتی که در این زمینه به دست میارم را با بقیه دوستان به اشتراک بگذارم.
    ================================================== ==============
    ***پس این تاپیک در طی زمان پدیت خواهد شد.
    *** تا الان مدار بورد طراحی شده و PCB طرح را کشیدم تا هفته دیگه میخوام بدم برای چاپ اگر دوستان علاقه داشتند، خیلی ممنون میشم نگاهی به PCB بندازند و اگر اشکالی وجود داره را به من اطلاع بدهند تا تصحیح کنم.یه توضیحی در مورد PCB بدم این که چون الان دقیق نمی دونم چه مقداری برای مقاومت شنت و ضریب تقویت کننده مناسب کارم هست طرح را به صورت ماژولار طراحی کردم که بخش های مختلف قابل تعویض باشند، به همین دلیل هست که بخش هایی از مدار به هم متصل نیست(از آقایان جورابلو و حریری هم تشکر می کنم چرا که از کتابخانه هایی که این دو عزیز طراحی کرده اند برای طراحی PCB استفاده کردم) 94/10/24

لینک دانلود
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    عکس از نمونه ساخته شده مدار اضافه شد. (94/10/29)

اضافه شده در تاریخ :
    سلام
    چقدر استقبال شده از این پروژه!! :biggrin: لطفا اگر وقت دارید یه نگاهی بهش بندازید و اشکالاتی که ممکن هست داشته باشه را به من بگید.
    ممنون

پاسخ : ساخت آنالایزر توان

سلام
    بنظر من بهتره بجای استفاده از مقاومت شنت از سنسور جریان بر مبنای اثر هال استفاده کنین اینطوری مدارتون ساده تر و قابل انعطاف تر میشه .

دیدگاه

سلام
      محسن جان چه سنسوری را پیشنهاد می کنید شما؟ دقتی که از این سنسورها میشه گرفت چقدر هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoudium
        سلام
        محسن جان چه سنسوری را پیشنهاد می کنید شما؟ دقتی که از این سنسورها میشه گرفت چقدر هست؟
        بسته به نوع پولی که می خوای بدی سنسور هست سنسور جریان از 5تومن هست تا 150 تومنی توی رنج های مختلفش زیاد تفاوت قیمت نداره بسته به نوع مارکش ودقتشه چه قدر می خواهی هزینه کنی؟
        Ali Reza Tarkesh Esfahani

Yahoo: amt_1390@yahoo.com

دیدگاه

سلام
          علی آقا دقت الان برام خیلی مهمه آیا سنسور جریانی وجود داره که با دقت میلی آمپر یا حتی کمتر جریان را اندازه گیری کنه؟ فرض کنید تا 100 هزار تومان بتونم هزینه کنم برای این سنسور.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoudium
            سلام
            سلام
            رنج جریانی تون چقدره
            سری asc712 دقتی در حدود 1.5 % دارند
            http://eshop.eca.ir/244-%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86

دیدگاه

سلام
              ماکزیمم جریان دائم از 800 میلی آمپر بیشتر نمیشه. اگر بتونم با دقت 0.5 میلی آمپر چیزی پیدا کنم خیلی خوب میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X