اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال راجع یک مدار ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال راجع یک مدار ساده

سلام دوستان من یک سوال داشتم.من دستگاهی دارم واسه عملکردندستگاه باید یه ولتاژ 12 ولتی بهش تحریک کنم برای چند ثانیه بعدش دیگه ولتاژی به دستگاه تحریک نشه..به نظرتون از چه وسیله ای یا مداری استفاده کنم..ممنون میشم کمک کنید

پاسخ : سوال راجع یک مدار ساده

نوشته اصلی توسط mfarzadian
    سلام دوستان من یک سوال داشتم.من دستگاهی دارم واسه عملکردندستگاه باید یه ولتاژ 12 ولتی بهش تحریک کنم برای چند ثانیه بعدش دیگه ولتاژی به دستگاه تحریک نشه..به نظرتون از چه وسیله ای یا مداری استفاده کنم..ممنون میشم کمک کنید
    یه مقدار بیشتر توضیح میدادی. ولتاژ دستگاه هم 12 هست؟تحریکش باید با زمان بندی باشه؟ دستی باشه یا اتومات؟ میشه از یه مدار تایمر ساده استفاده کنی. با 555

دیدگاه

یه قطع کنه برقیه که نوشته روش باید ولتاژ12 ولت بهش تحریک بشه..دقیقا نمیدونم چقدر زمان میخواد.بعدشمن نمیخوام از تایمر استفاده کنم ..یه چیزی باشه چند تانیه ولتاژو بده بعد خودش اتومات قع بشه.ممنون میشم یه چیز دیگه معرفی کنید..

دیدگاه

این شیر قطع کن گاز برقی هست..اونو میگم..با چی بهش 12 تحریک کنم بعد چند تانیه دیگه قطع بشه و تحریک نکنه؟

دیدگاه

سلام
          بعد چند تانیه دیگه قطع بشه و تحریک نکنه؟
          خودتون صحبت از ثانیه میکنید، این یعنی تایمر.
          احتمالن 12VAC برای تحریک نیاز دارید.
          یک سوال: اینکه چند ثانیه تحریک کنید و دیگه ولتاژ ندید، شیر فعال خواهد شد، درسته؟ یعنی قصد دارید چند ثانیه عبور گاز قطع بشه؟
          از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mfarzadian
            یه قطع کنه برقیه که نوشته روش باید ولتاژ12 ولت بهش تحریک بشه..دقیقا نمیدونم چقدر زمان میخواد.بعدشمن نمیخوام از تایمر استفاده کنم ..یه چیزی باشه چند تانیه ولتاژو بده بعد خودش اتومات قع بشه.ممنون میشم یه چیز دیگه معرفی کنید..
            وقتی میگین چند ثانیه ولتاژ بده و بعد خودش قطع بشه میشه مدارات تایمر دیگه. و اینم بگید که شروع تحریک چجوری باشه؟ مثلا با فشردن دکمه یا مثلا یه پالسی از سنسوری چیزی باعث تحریک بشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X