ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2015/07/01
    12
    0

خواهشا کمک کنيد براي مبدل ولتاژ به جريان

سلام
    دوستان به خدا ديگه خسته شدم از بست حرفاي متفاوت براي تبديل ولتاژ به جريان شنيدم توي مشهد دو جا طراح مدار الکترونيکي رفتم گفتم من 10 ولت از يک دينام مي گيرم بدون بار و جريان /مي خوام يک خروجي 7 ولت ازش بگيرم که به من با عبور از مداري يا.. 7 ولتم بشه 5 ولت و 1 امپر اما مي گن نمي شه حتما بايد جريان باشه طبق وات مي خوان جلو برن مشکل من اينجاست چه طور مبدل ماشين هست که باطري 12 ولتي ماشين رو مي کنه 220 ولت يعني از جريان باطري کم مي کنه که مي شه 220 ولت درسته ؟ چه طور مبدلي نمي شه ساخت که سيگنال ولتاژ را به جريان تبديل کنه يعني 1 ولت بشه 1 امپر يا نيم امپر .... لطفا کسي هست راهنمايي دقيق بفرمايه يا اگر کسي مي تونه همچين چيزي برام بسازه اعلام هزينه بکنن !
    اين فرمول ولتاژ مساوي با جريان ضرب در مقاومت از اين فرمول مگر نمي شه استفاده کرد براي تبديل به سيگنال جريان دوستان ؟ حالا جاي بحثم اينه دقيقا که مي کن توي مبدل ولتاژ به جريان اصلا کاري به جريان ندارن حتي جريان 0/0001 باشه خوب حالا با ولتاژ 10 ولت داشته باشيم مگر نمي شه 1 ولت از 10 ولت را به 9 ولت 1 امپر تبديل کنيم که مشود 9 وات بدون تبديل چنين چيزي ما داشتيم 10 ولت ضرب در 0.0001 = 0.00010 وات از يک ور دوستان چنين حرفايي مي زنن که جريان در نظر نگيريم مي شه ولتاژ به امپر تبديل کرد خب با اين مثال توانمونم تغيير مي کنه ديگه چه طور مي گيد توان هم تو مبدل ولتاژ و جريان هم مهمه ؟ اصلا ولتاژ بدون جريانم داريم ؟
    با اين بحثا نشون مي ده که وات مهم نيست تو مبدل که ؟
    با تشکر از دوستان خواهشا کمک کنيد .
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,397

پاسخ : خواهشا کمک کنيد براي مبدل ولتاژ به جريان

نقل قول نوشته اصلی توسط arashnpe
    سلام
    دوستان به خدا ديگه خسته شدم از بست حرفاي متفاوت براي تبديل ولتاژ به جريان شنيدم توي مشهد دو جا طراح مدار الکترونيکي رفتم گفتم من 10 ولت از يک دينام مي گيرم بدون بار و جريان /مي خوام يک خروجي 7 ولت ازش بگيرم که به من با عبور از مداري يا.. 7 ولتم بشه 5 ولت و 1 امپر اما مي گن نمي شه حتما بايد جريان باشه طبق وات مي خوان جلو برن مشکل من اينجاست چه طور مبدل ماشين هست که باطري 12 ولتي ماشين رو مي کنه 220 ولت يعني از جريان باطري کم مي کنه که مي شه 220 ولت درسته ؟ چه طور مبدلي نمي شه ساخت که سيگنال ولتاژ را به جريان تبديل کنه يعني 1 ولت بشه 1 امپر يا نيم امپر .... لطفا کسي هست راهنمايي دقيق بفرمايه يا اگر کسي مي تونه همچين چيزي برام بسازه اعلام هزينه بکنن !
    اين فرمول ولتاژ مساوي با جريان ضرب در مقاومت از اين فرمول مگر نمي شه استفاده کرد براي تبديل به سيگنال جريان دوستان ؟ حالا جاي بحثم اينه دقيقا که مي کن توي مبدل ولتاژ به جريان اصلا کاري به جريان ندارن حتي جريان 0/0001 باشه خوب حالا با ولتاژ 10 ولت داشته باشيم مگر نمي شه 1 ولت از 10 ولت را به 9 ولت 1 امپر تبديل کنيم که مشود 9 وات بدون تبديل چنين چيزي ما داشتيم 10 ولت ضرب در 0.0001 = 0.00010 وات از يک ور دوستان چنين حرفايي مي زنن که جريان در نظر نگيريم مي شه ولتاژ به امپر تبديل کرد خب با اين مثال توانمونم تغيير مي کنه ديگه چه طور مي گيد توان هم تو مبدل ولتاژ و جريان هم مهمه ؟ اصلا ولتاژ بدون جريانم داريم ؟
    با اين بحثا نشون مي ده که وات مهم نيست تو مبدل که ؟
    با تشکر از دوستان خواهشا کمک کنيد .
    با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
    متن نگارش و سوال شما آن قدر مبهم می باشد که یک نفر بخواهد شما را راهنمایی کند خودش دچار سردر گمی می شود. چون ما تبدیل ولتاژ به جریان و تبدیل جریان به ولتاژ نداریم ولی فقط تبدیل توان داریم آن هم در مدار های اینورتر و کانورتر، که فقط از مدارات اوسیلاتور استفاده می کنند. کاربر گرامی، اگر خروجی دینام شما 10 ولت و متناوب است و توانایی یک جریان یک آمپری را دارد. ( توان 10 ولت آمپر) شما می توانید این 10 ولت خروجی را به یک پل دیود و با یک خازن 1000 میکرو فارادی 25 ولت وصل کنید. خروجی مدار را که حدود 14 ولت D.C می باشد به یک رگولاتور 5 ولت از نوع K که توانایی خروجی 5 ولت با بیش از یک آمپر را دارد وصل و مشکل شما صدرصد قابل حل می باشد. امتحان کنید و نتیجه را اعلام کنید تا در صورت نیاز کمکی بود در خدمتم.

علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2014/11/14
    ECA
    4,229
    2,833

سلام
    شما یه کار کن...ولتاژ و جریان خروجی رو بگو چقدره..
    کاری هم میخوای بکنی و ولتاژ و جریان مورد نیاز هم بگو....شاید بشه بهتر راهنمایی کرد
    Proudly @real_ahmadi
    (P&Q)
    2015/07/01
    12
    0

با سلام
    دوستان من امروز جریان و ولتاژ اون دبنام رو سری کردم به یک موتور موتور الکتریکی 3 ولت هست دینام به من ولتاژ 0.11 با جریان 0.06 امپر داد که توانش 0.0066 وات شد .
    حالا من اون دینام رو بدون گذاشتن مصرف کننده به طور مستقیم ولتاژش گرفتم با من بینdc 12 تا dc 13 ولت داد و دوباره به طور موازی جربانش گرفتم چرخیدن موتورم سفت تر شد یعنی زمانی که من روی مولتی متر جای دو تا سیم را برای جریان گرفتن عوض می کنم و روی 20 امپر می زارم موقع جریان گرفتن از دینامم به طور مستقیم چرخشی که به دینام می دم سفت تر می شه و به من بین0.06 امپر تا 0.07 امپر داد ...
    حالا با این شرایط چون من شنیده بودم مبدل ولتاژ به جریان می تونه ولتاژ را به سیگنال امپر تبدیل کنه ایا با این شرایطی که دارم بدون در نظر گرفتن جریان و توان خروجی دینام اون 12 تا 13 ولت را مثلا 4 ولت از 12 ولت خروجی دینام کم کنم و اون 4 ولت رو به جریان تبدیل کنم یعنی بشه :
    8 ولت ... 4 ولت تبدیل بشه 2 امپر ! در اصل داشته باشم 8 ولت 2 امپر .
    چون دو نفر گفتن می شه و دو نفر دیگه ام گفتن نمیشه منم هنوز شک دارم ...
    دوستانی که گفتن نمی شه به این دلیل گفتن امکان نداره که توی مبدل وات ورودی باید مساوی با وات خروجی بشه اما چیزی که من می گم وات ورودی کم تر و وات خروجی بیشتر .... بیشترم به این دلیل شک دارم اینه که من وقتی 12 ولت دیسی دارم می شه این 12 ولت رو چند ولتش را با استفاده قطعه ی یا مداری سیگنالش به جریان تغییر بدم می خوام ازمایش کنم صد در صد روشن بشه یکی از دلایلیم که شکاکم رو این موضوع به خاطر تجربه کم بودن و کم بودن دانش برقیه در کل ببخشید دوستان .. این متن کامل چیزیه که می خوام نظر قطعیتون چی هست که دیگه پست را ببندیم
    مرسی اقای تحیری و احمدی
    2011/05/07
    تبریز
    794
    151

اینکه میگید 4 تا از ولتاژو تبدیل کنیم به آمپر برداشت درستی نیست
    دینام شما در صورتی که منبعی بهش وصل نباشه یهولتاژینشون میده که اون زیاد مد نظر نیست

شما اول باید تست کنید ببینید توان خروجی دینام چقدره بعد یه مبدل براش بذارید و اینکه بفرمایید دینام رو با چی میچرخونید؟ با دست یا ...

راحتترین راهی که میشه به این پی برد اینه که یه مقاومت 1 کیلوو اهمی (یا صد اهم) وصل کنید به دینام و ولتاژ دو سر مقاومت رو اندازه بگیرید

سه تا مثال میزنم برای مقاومت های 1 کیلو ، 100 و 10 اهمی

سری وصل کردن مقاومت یک کیلو اهمی:
    ولتاژ دو سر مقاومت رو اندازه بکیرید و ضربدر خودش کنید و در آخر هم تقسیم بر هزار کنید این میشه توان مصرفی مقاومت 1 کیلو اهمی

سری وصل کردن مقاومت 100 اهمی:
    ولتاژ دو سر مقاومت رو اندازه بکیرید و ضربدر خودش کنید و در آخر هم تقسیم بر صد کنید این میشه توان مصرفی مقاومت 100 اهمی

سری وصل کردن مقاومت 10 اهمی:
    ولتاژ دو سر مقاومت رو اندازه بکیرید و ضربدر خودش کنید و در آخر هم تقسیم بر صد کنید این میشه توان مصرفی مقاومت 10 اهمی

برای بدست آوردن توان واقعی که دینام میده اینا کافی نیست ولی یه دید کلی در باره توان دینام بهمون میده
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را میجوییم که لب چشمه ی امید ، اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ می نگریم ...
    2015/07/01
    12
    0

سلام .
    مشکل حل شد.
    اقایان efceeaglee2013 - ali ahmadi - علی احمدی ... مرسی دوستان
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6