اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک کمک کمک لطفابرای افزایش شدت جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک کمک کمک لطفابرای افزایش شدت جریان

سلام بر اساتید محترم سوال فوق فوق العاده حیاطی دارم چطور میشه شدت جریان رو در موارد زیر افزایش داد:
    1) اگر یک ترانس 12 dc شش آمپر داشته باشیم بخایم شدت جریانو به 60 آمپر برسونیم
    2) آیا مدار الکترونیکی ای هست ک بتونه شدت جریانو افزایش بده اگه هست لطفا نقشه یا راهنمایی حتی اگه هزینه هم بخواید درسته خمس و زکات علمتونه اما بروی چشم
    3) ترانس 3 سیم تا چه آمپری جواب میده
    4) راهی برای کم نیاوردن یک مصرف کننده در اوج مصرف از یک مدار
    تشکر اگه خصوصی جواب بدید ممنون میشم :angry: :angry: :angry: :angry: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

اضافه شده در تاریخ :
    راستی آیا میشه ترانس هارو یهم وصل و مثل باتری ک دوتا یه ولتاژ یا آمپراژ بیشتری میده بهم بستو ازش استفاده کرد مثلا 2 تا 12 ولت ac شش آمپرو دو سیمو بهم و صل کرد و 24 ولت 12 آمپر گرفت
    ؟؟؟؟؟؟؟ :angry: :angry: oo: :read: :read: :read: :read: :read: :read:

پاسخ : کمک کمک کمک لطفابرای افزایش شدت جریان

دوست عزیز ترانس یه ولت آمپر مشخصی داره که اگه خواستی آمپرا بالا ببری ولتش کم میشه یعنی اون ترانس 12 ولت 6 آمپر را اگه خواستی جریان 60 آمپر بهت بده ولتاژش 1.2 ولت میشه.
    در یک توان مشخص ولتاژ و جریان رابطه عکس با هم دارند.
    مداری واسه افزایش جریان نیست.
    دو ترانس را هم در صورتی که دارای امپدانس درصد و ولتاژ مساوی باشند میشه موازی بست.در مورد شما باید دو ترانس دقیقا مثل هم باشند.
    واسه چه کاری هست حالا؟از منبع تغذیه سویچینگ نمیتونی استفاده کنی؟
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

مهندس جان ممنونم ک وقت میزاری... میخوام یه آمپ ماشینو + یه ضبط راه اندازی کنم خوب سوییچینگ برای کار من چطوری ؟؟؟ یکم برام بازش کن :read: :cry2: oo:

دیدگاه

ترانس با یه همچین جریانی خیلی گرون میشه در حد 200 تومن! ترانس 60 آمپری خودش یه پا ترانس جوشه!
        منبع تغذیه های سویچینگ آماده تو بازار هست با جریان بالا و قیمت مناسب.ولی نمیدونم واسه کارهای صوتی از نظر نویز مناسب هست یا نه.

دیدگاه

سلام
          شما باید یه چیزی داشته باشی که توی یه شوک کم نیاره...مثلا اگه ساب وصل کنی یه دفعه یه لحظه جریان زیاد می کشه....اگه کم بیاد صدا قط میشه یا کلا اصلا خاموش میشه واسه چن لحظه...
          یه باطری ماشین و یه ترانس 60امپر ه شاید کم باشه....چون روی ماشین که می بندن دینام 120امپر 2تا باطری 12ولت(یکیش جلوی ماشینه یکیش هم توی صندق عقب)اون موقع هیچ مشکلی نیس...
          شما نمی دونی جیریان کل چقدره؟؟؟؟شاید بشه با یه باطری ماشین و یه ترانس20یا30امپر راحت راه اندازیش کرد...
          در کل هزینه زیادی می بره...
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
            سلام
            شما باید یه چیزی داشته باشی که توی یه شوک کم نیاره...مثلا اگه ساب وصل کنی یه دفعه یه لحظه جریان زیاد می کشه....اگه کم بیاد صدا قط میشه یا کلا اصلا خاموش میشه واسه چن لحظه...
            یه باطری ماشین و یه ترانس 60امپر ه شاید کم باشه....چون روی ماشین که می بندن دینام 120امپر 2تا باطری 12ولت(یکیش جلوی ماشینه یکیش هم توی صندق عقب)اون موقع هیچ مشکلی نیس...
            شما نمی دونی جیریان کل چقدره؟؟؟؟شاید بشه با یه باطری ماشین و یه ترانس20یا30امپر راحت راه اندازیش کرد...
            در کل هزینه زیادی می بره...
            از این خازنهای چندفارادی نمیشه گذاشت؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori
              از این خازنهای چندفارادی نمیشه گذاشت؟
              اگه خازن هایی که توی ماشین می زارن واسه سیستم صوتی منظورته قیمت یه باطری نو رو داره و کار یه باطری نو رو انجام میده....
              من 7560رو با دوتا پاور یکی550وات و 350وات 16خازن220میکرو ویه 6800میکرو تونستم راهش بندازم با 4تا باند بدون این که جریان کم بیاد.....(پاور چون واسه جریان لحظه ای طراحی نشده یکی باشه کم میاره ...خزان بزاری و دوتا پاور مشکل حل میشه)
              موفق باشید
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ازین خازنها:
                [ftp=ftp://www.roboeq.ir/products/detail/%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86%20500%20%D9%81%D8%A7%D8%B 1%D8%A7%D8%AF%202.7%20%D9%88%D9%84%D8%AA/]http://www.roboeq.ir/products/detail/%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86%20500%20%D9%81%D8%A7%D8%B 1%D8%A7%D8%AF%202.7%20%D9%88%D9%84%D8%AA/[/ftp]
                http://www.roboeq.ir/products/detail/%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86%20500%20%D9%81%D8%A7%D8%B 1%D8%A7%D8%AF%202.7%20%D9%88%D9%84%D8%AA/

دیدگاه

ازین خازنها:
                  [ftp=ftp://www.roboeq.ir/products/detail/%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86%20500%20%D9%81%D8%A7%D8%B 1%D8%A7%D8%AF%202.7%20%D9%88%D9%84%D8%AA/]http://www.roboeq.ir/products/detail/%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86%20500%20%D9%81%D8%A7%D8%B 1%D8%A7%D8%AF%202.7%20%D9%88%D9%84%D8%AA/[/ftp]
                  http://www.roboeq.ir/products/detail/%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86%20500%20%D9%81%D8%A7%D8%B 1%D8%A7%D8%AF%202.7%20%D9%88%D9%84%D8%AA/
                  نه من ظورم این خازن ها نیس....منظورم از خازن سیستم های صوتی اینه:
                  همون استوانه ای که بقل امپلی فایر قرار داره رو میگم که دورش هم خط قرمز کشیدم
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

منظورم این بود ازون خازنها که گفتم نمیشه بجا این خازن که شما میگی بذاریم؟ و این خازن ساب دقیقا چیه؟فقط خازنه توش یا چیز دیگه هست؟

دیدگاه

منظورم این بود ازون خازنها که گفتم نمیشه بجا این خازن که شما میگی بذاریم؟ و این خازن ساب دقیقا چیه؟فقط خازنه توش یا چیز دیگه هست؟
                      اره از اون خازن هام میشه گزاشت...ولی باید تعداد زیادیشو بزاری.....
                      اون خازن هم که گزاشتم فقط یه خازنه
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

این خازن ساب ظرفیتش چقده؟ اون که من گفتم 500 فاراده ها؟! که چون ولتاژش کمه باید 4-5 تاش را سری کرد و ظرفیتشم خب تقسیم میشه.

دیدگاه

این خازن ساب ظرفیتش چقده؟ اون که من گفتم 500 فاراده ها؟! که چون ولتاژش کمه باید 4-5 تاش را سری کرد و ظرفیتشم خب تقسیم میشه.
                          حدود 3 فاراد ولتاژش هم دقیقا نمی دونم...ولی 12رو تحمل داره....مثل یه باطری اضافه عمل می کنه.....یعنی به جای این میشه یه باطری هم گزاشت
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ولی خازن بهتر از باتریه چون باتری عمرش کمه.

دیدگاه

ولی خازن بهتر از باتریه چون باتری عمرش کمه.
                              اره...واسه همین اون خازن رو میزارن.....واسه کسایی که ساب می زارن باید باشه....حالا چ ساب ضعیف چ ساب قوی
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X