اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه جوش ارگون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه جوش ارگون

سلام
    دوستان کسی مدار دستگاه جوش ارگون رو داره بذاره می خوام بسازم برای جوش الومینیوم الیاژی استفاده کنم البته بنده می خوام هواپیمای تک نفره فوق سبک بسازم. اسکلت بدنه و بال اصلی رو از الومینیوم الیاژی t6 6061 بسازم که دیگه برای جوش کاری به تعمیر گاها مراجعه نکنم. ممنون از همکاری شما دوستان

پاسخ : ساخت دستگاه جوش ارگون

با سلام
    من قبلا تحقیق کردم
    دوتا ایراد داره
    قطعاتش کم گیر میاد
    هزینه ساخت از خریدش بیشتر میشه
    .
    شما یک اینورتر جوش 200تا300امپر بگیر
    حدود 500تا یک تومن
    یک کپسول ارگون با بارومتر
    یک ترچ جوش الومنیوم
    .
    فکرکنم حدود یک و نیم خوبش بشه اگر فیلر رو دستی بزنید که اونم مهارت میخواد و تجربه
    .
    اتوماتیک با پمپ و فیلر تزریقی 3تومن به بالاست

دیدگاه

!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ekf2000
        با سلام
        من قبلا تحقیق کردم
        دوتا ایراد داره
        قطعاتش کم گیر میاد
        هزینه ساخت از خریدش بیشتر میشه
        .
        شما یک اینورتر جوش 200تا300امپر بگیر
        حدود 500تا یک تومن
        یک کپسول ارگون با بارومتر
        یک ترچ جوش الومنیوم
        .
        فکرکنم حدود یک و نیم خوبش بشه اگر فیلر رو دستی بزنید که اونم مهارت میخواد و تجربه
        .
        اتوماتیک با پمپ و فیلر تزریقی 3تومن به بالاست
        من یه اینورتر 200 آمپر دارم اگه بخوام بتونم قطعات المینیوم خشک رو هم بهم جوش بزنم دیگه چیا لازم دارم؟

دیدگاه

سلام اینورتر شما باید قابلیت جوش تیگ رو داشته باشه(یه کلید اضافه روی اینورتر هست که حالت جوشو به تیگ تغییر میده) بقیه وسایلشم که دوستان اشاره کردن.شما با مراجعه به فروشگاه های اینورتر میتونید راهنمایی های بهتر و دقیقتری دریافت کنید

دیدگاه

با درود
            جوشکاری آرگن با رکتیفایر معمولی قابل انجام هست و فقط باید ترچ جوشکاری آرگن هوا خنک استفاده بشود ....
            و ترج به قطب منفی و اتصال به قطب + باید وصل بشود ......

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر محتشم
              من یه اینورتر 200 آمپر دارم اگه بخوام بتونم قطعات المینیوم خشک رو هم بهم جوش بزنم دیگه چیا لازم دارم؟
              با سلام
              اول اینجا رو بخون
              .
              diemohammadi.persianblog.ir/page/12345
              .
              حالا لوازمی که لازم داری
              یک کپسول یا سیلندر خالص ارگون
              فقط ارگون خالص رو الومنیوم جواب میده
              .
              یک تورچ هوا خنک که خودش دارای شلنگ و کابل و تنگستن وسرامیک و کل و... هست
              .
              یک بارومتر برای تنظیم خروجی ارگون از کپسول
              .
              یک عدد دستکش جوش ارگون که از چرم بسیار نرم و مخصوصه باید بگی دستکش ارگون میخوام
              .
              لباس کار کاملا قرمز یا زیرپیراهن و زیرپوش قرمززیر لباس کار برای جلوگیری از سوختگی و سرطان
              چون اشعه ایکس و ماورابنفش در ارگون و بخصوص الومنیوم تولید میشه به شدت پوست و چشم رو خراب میکنه درجا سوختگی رو احساس میکنی
              .
              یک ماسک کلاهی با شیشه فیلتر شماره 10 تا 13
              به همراه مقنعه کار برای محافظت گردن
              .
              فیلر مناسب الومنیوم همون سیم جوشش هست
              البته میشه تورچ را تنظیم کرد بدون فیلر هم جوش داد ولی دوام بالا نداره
              .
              درضمن در محلی که جوش میدی حتما باید تهویه باشه ولی مستقیم باد روی جوش نخوره
              چون موقع جوش به شدت گاز ازون و اکسید سمی تولید میشه که خطرش کمتر از اشعه نیست
              هیچوقت جایی که تهویه نداره کار نکنید
              البته هیچ وقت هم نباید باد و رطوبت مستقیم به مذاب برسه
              چون تولید حباب و شکست جوش در کار میکنه
              .
              .
              اما نکته اخر
              حتما جوش برق کار کردین
              جوش ارگون زمین تا اسمون زدنش فرق داره حتما نیاز به راهنما و استاد داری
              .
              از تنظیم گاز و نوک تنگستن گرفتن
              تا تورچ چرخونی و تزریق همزمان فیلر
              در کل کلاس بری
              فقط یک هفته یک لوله tشکل بهت میدن روی کاغذ و کاربن بچرخونی هم مچت گرم بشه و هم قلق کار دست بیاد
              چون در استاندارد اجرا باید بدون جدا کردن سرامیک تورچ از قطعه با حرکت مارپیچ روی فیلر حرکت کرد و رفت جلو
              نباید تنگستن به قطعه بخوره یا زیاد دور بره
              فیلم هاش زیاده بگیر ببین اگر دیدی میتونی اجرا کنی لوازم بخر
              موفق باشید

دیدگاه

ببینین من میخوام قطعات آلمینیوم رو بهم جوش بدم این همه دردسر داره؟چون یه مدل دیدم طرف با همین اینورتر های معمولی و سیم جوش آلمینیوم جوش میزد قطعات رو دقیقا مث جوشکاری برق
                اون چه مدلی هست؟

دیدگاه

سلام
                  ممنون از نظرات دوستان استفاده کردیم الان تصمیم گرفتم از لوله استیل به ضخامت یک میل استفاده کنم برای جوش استیل که خیلی محکم باشه به چه جوشی نیاز دارم؟ مرسی :read:

دیدگاه

با درود

برای جوشکاری استیل باید از الکترود استیل استفاده بکنید و اگر قطعات شما نازک میباشد استفاده از جوشکاری آرگن خیلی بهتر و تمیز تر میباشد و با استفاده از اینورتورهای جوشکاری و تورج جوشکاری آرگن قابل انجام میباشد !!!!!

دیدگاه

ببینین من میخوام قطعات آلمینیوم رو بهم جوش بدم این همه دردسر داره؟چون یه مدل دیدم طرف با همین اینورتر های معمولی و سیم جوش آلمینیوم جوش میزد قطعات رو دقیقا مث جوشکاری برق
                      اون چه مدلی هست؟
                      با سلام :
                      برای جوشکاری آلومینیموم با برق، شما باید از الکترود آلومینیوم که درست به اندازه الکترود معمولی آهن اما به رنگ سفید می باشد با دستگاه جوش کاری معمولی برق استفاده کنید.
                      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
                        با سلام :
                        برای جوشکاری آلومینیموم با برق، شما باید از الکترود آلومینیوم که درست به اندازه الکترود معمولی آهن اما به رنگ سفید می باشد با دستگاه جوش کاری معمولی برق استفاده کنید.
                        سلام
                        ایا الکترود استیل هم موجود هست. من برای جوش کاری استیل استفاده کنم دیگه نیازی به گاز ارگون نداشته باشم ضمن اینکه خیلی محکم هم باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadof
                          سلام
                          ایا الکترود استیل هم موجود هست. من برای جوش کاری استیل استفاده کنم دیگه نیازی به گاز ارگون نداشته باشم ضمن اینکه خیلی محکم هم باشه
                          با سلام :
                          الکترود استیل هم وجود دارد درست ماننده الکترود جوشکاری آهن. جوشکاری با این الکترود با دستگاه جوش برق معمولی درست مثل جوش آهن می باشد، یکی از موارد بسیار مهم از آن، برای جوش کاری شفت گیربکس خودرو که خرابی و خوردگی داشته باشند بوسیله این جوش آن نقطه پر و سپس با دستگاه تراش قسمت اضافه برداشت و سپس با سنگ برقی نرم درست، مثل روز اول می شود. ( ترمیم انواع شفت ها)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
                            با سلام :
                            خیلی ممنون از جوابتون
                            بعدش موتور جوش من اینورتر هست از 10 تا 200 درجه داره برای جوشکاری المینیوم باید روی چه درجه ای بذارمش؟

دیدگاه

خیلی ممنون از جوابتون
                              بعدش موتور جوش من اینورتر هست از 10 تا 200 درجه داره برای جوشکاری المینیوم باید روی چه درجه ای بذارمش؟
                              با سلام :
                              برای جوش کاری ورق های آلومینیوم 2 میلی متر ضخامت، معمولا آمپر 50 کافیست. اما در مورد اینورتر شما که بین 10 الی 200 مدرج شده، آیا حد اکثر آمپر دهی آن 200 آمپر می باشد.؟ اگر این طور است روی درجه 50 اگر نه لطفا توضیح دهید. جوشکاری با آلومینیوم را فقط با تمرین زیاد می توانید بخوبی انجام دهید، چون نرم است کمی سخت تر از آهن می باشد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X