اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نکات هدر فایل در C

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نکات هدر فایل در C

سلام به همه
    در زبان c محتویاتی که بهتره و یا باید در هدر فایل قرار بدیم چیا هستن؟
    من prototype توابعی که میخوام بنویسم ، متغیر ها ، پیش پردازنده ها رو داخلش قرار میدم
    کتابخانه هایی مثل math و... ر که خود فایل c بهشون نیاز داره رو مستقیم توی خود فایل c تعریف میکنم ، این کار درسته ؟ اگر بیام و توی فایل هدر تعریف کنم آیا اصولی هست؟
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children

پاسخ : نکات هدر فایل در C

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
    سلام به همه
    من prototype توابعی که میخوام بنویسم ، متغیر ها ، پیش پردازنده ها رو داخلش قرار میدم
    کتابخانه هایی مثل math و... ر که خود فایل c بهشون نیاز داره رو مستقیم توی خود فایل c تعریف میکنم ، این کار درسته ؟ اگر بیام و توی فایل هدر تعریف کنم آیا اصولی هست؟
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: oo: oo:
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
      :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: oo: oo:
      ممنون بابت پاسخ کاملتون
      فقط من کامل متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدین؟؟؟؟
      -----------------------------
      کسی نبود راهنمایی کنه؟
      اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
      شهيد دکتر مصطفي چمران
      ; C is not for children

دیدگاه

بستگی داره با چه کامپایلری کار میکنید
        اگر با کدویژن کار میکنید که کارتون مشکلی نداره
        ولی تو کامپایلر با هسته GCC این روش اضافه کردن فایلهایی با پسوند .c کامالا اشتباهه و اصولی نیست
        براي جوينده ي علم محدوديتي نيست. "ولو بالسين"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
          ممنون بابت پاسخ کاملتون
          فقط من کامل متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدین؟؟؟؟
          -----------------------------
          کسی نبود راهنمایی کنه؟
          آقا باور کنید من خودم تا به حال روحم از این پاسخ خبر نداره :cry: :cry: :cry:

باور کنید من چنین پاسخی ندادم
          آخه من که زبان C بلد نیستم چجوری اومدم تو نوشتن هدر به شما پاسخ بدم :eek: :eek:
          فکر کنم اشتباه شده دستم خورده یا اشتباه سیستم بوده oo:
          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m52r65
            بستگی داره با چه کامپایلری کار میکنید
            اگر با کدویژن کار میکنید که کارتون مشکلی نداره
            ولی تو کامپایلر با هسته GCC این روش اضافه کردن فایلهایی با پسوند .c کامالا اشتباهه و اصولی نیست
            ممنون بایت پاسختون اما سوال در مورد اضافه کردن فایل های سرآیند یا همون هدر فایل در فایل های c. هستش! نه فایل c. توی هدرفایل.
            شهيد دکتر مصطفي چمران
            ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
              سلام به همه
              روش های اصولی و صحیح در نوشتن کتابخانه
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=79291.0
              If the wind will not serve, take to the oars

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X