اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فازمتر فشار قوی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فازمتر فشار قوی

سلام میخواستم بدونم فازمترهای فشار قوی(مثل 20کیلو ولت)بر چه اساسی کار میکنند؟چون مثل فازمترهای معمولی که باید نول رو به سر دیگه لامپ بدیم نیست.دسته فازمترهای فشار قوی کاملا عایقه و وقتی به سیم حامل جریان وصل میشه مدار هشدار دهنده اون(ال ای دی و بازر) فعال میشه

پاسخ : فازمتر فشار قوی

سلام.خسته نباشید.فازمتر های فشار قوی که بهشون دتکتور ولتاژم میگن داخلشون مدار داره همچنین میتونن بدون اتصال مستقیم برق به فاز متر از وجود برق با خبر شین(فقط نوک فازمترو به عایق سیم میزنین)مدارشم اینجوریه که ظرفیت خازنی نسبت به بدنو میسنجه.یه لامپ القایی هم داره که نسبت به ولتاژ نورش کمو زیاد میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kelaran
      سلام میخواستم بدونم فازمترهای فشار قوی(مثل 20کیلو ولت)بر چه اساسی کار میکنند؟چون مثل فازمترهای معمولی که باید نول رو به سر دیگه لامپ بدیم نیست.دسته فازمترهای فشار قوی کاملا عایقه و وقتی به سیم حامل جریان وصل میشه مدار هشدار دهنده اون(ال ای دی و بازر) فعال میشه
      با سلام :
      در مدار داخلی آن ها از چندین مقاومت صد ها مگا اهمی بصورت سری جهت کاهش ولتاژ استفاده می گردد.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

فکر نکنم فرق چندانی با فازمتر معمولی داشته باشه.
        در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
        2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
        3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmohamadd
          سلام.خسته نباشید.فازمتر های فشار قوی که بهشون دتکتور ولتاژم میگن داخلشون مدار داره همچنین میتونن بدون اتصال مستقیم برق به فاز متر از وجود برق با خبر شین(فقط نوک فازمترو به عایق سیم میزنین)مدارشم اینجوریه که ظرفیت خازنی نسبت به بدنو میسنجه.یه لامپ القایی هم داره که نسبت به ولتاژ نورش کمو زیاد میشه
          چطور ظرفیت خازنی رو نسبت به بدن میسنجه وقتی دسته اونها کاملا عایقه؟میشه بیشتر توضیح بدین؟مداری تو این زمینه وجود داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kelaran
            چطور ظرفیت خازنی رو نسبت به بدن میسنجه وقتی دسته اونها کاملا عایقه؟میشه بیشتر توضیح بدین؟مداری تو این زمینه وجود داره؟
            این لینک فکر کنم بتونه کمکت کنه
            http://ekahroba.ir/electrica/singlePage.php?post_id=269

دیدگاه

ممنون این سایت رو قبلا دیده بودم.دارم روی مدارش کار میکنم تا ببینم چی مبشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X