اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف متغیرهای عمومی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف متغیرهای عمومی

سلام به همه
    متغیرهای عمومی برای یک فایل رو با چه شیوه ای بهتره حذف کنم و فقط توی توابعی که باهاش سرو کار دارن استفاده کنم؟
    تعداد متغیرهای عمومی یک کتابخونم رسیده به 35
    حالا میخوام با شیوه ای اینهارو حذف کنم اما از اونجایی که توی توابع بسیار پر کاربردن راهی رو میخوام که باعث نشه فرم توابع تغییر کنه (منظورم استفاده از اشاره گر ها هست که اگر ازشون استفاده کنم باید برای تابع هم ورودی اشاره گر تعریف کنم و نمیخوام این اتفاق بیفته تا فردا کسی که از این کتابخونه استفاده میکنه اصلا کاری به این متغیر ها و ورودی های اضافی برای توابع نداشته باشه ، خلاصه اینکه راحت و بی دردسر باشه این کتابخونه)
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children

پاسخ : حذف متغیرهای عمومی

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
    سلام به همه
    متغیرهای عمومی برای یک فایل رو با چه شیوه ای بهتره حذف کنم و فقط توی توابعی که باهاش سرو کار دارن استفاده کنم؟
    تعداد متغیرهای عمومی یک کتابخونم رسیده به 35
    حالا میخوام با شیوه ای اینهارو حذف کنم اما از اونجایی که توی توابع بسیار پر کاربردن راهی رو میخوام که باعث نشه فرم توابع تغییر کنه (منظورم استفاده از اشاره گر ها هست که اگر ازشون استفاده کنم باید برای تابع هم ورودی اشاره گر تعریف کنم و نمیخوام این اتفاق بیفته تا فردا کسی که از این کتابخونه استفاده میکنه اصلا کاری به این متغیر ها و ورودی های اضافی برای توابع نداشته باشه ، خلاصه اینکه راحت و بی دردسر باشه این کتابخونه)
    توی فایلی که اینکلود میکنی اینا رو توش بنویس
    کد:
    #ifdef VAR
    #undef VAR
    #endif

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X