اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد ارسال دیتا از دو میکرو به یک میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد ارسال دیتا از دو میکرو به یک میکرو

:biggrin: :biggrin:با سلام و خسته نباشید. در یک بخش از پروژه ام پایه های TXDدو میکرو را به هم وصل و اونها رو به پایه RXD میکرو ی دیگه ای وصل کردم و و می خواهم به صورت متناوب زمانی که باس متصل به پایه RXD میکرو ی سوم خالی است دیتا به میکرو سوم بفرستم ولی عملا به میکرو ی سوم دیتاییی ارسال نمی شه .برنامه را که چک کردم متوجه شدم همینکه پایه های TXD دو میکرو که به هم متصل است را به پایه RXD میکروی سوم وصل می کنیم این اتفاق می افته چون به تنهایی که پایه های TXDمیکرو ها که به پایه RXD وصل می کنم دیتا ارسال می شه. حدس می زنم به خاطر کم شدن جریان پایه RXD میکروی سوم باشه . آیا دلیلی دیگه ای داره چون از لحاظ تئوری نباید ایرادی داشته باشه . برای حل این مشکل باید چکار کنم .خیلی فوری ممنون

پاسخ : کمک در مورد ارسال دیتا از دو میکرو به یک میکرو

سلام
    ارسال داده ها به صورت سریال از طریق UART خیلی به زمان بیتها یا همون Timing وابسته است و روی اون بسیار حساسه. اگر فرض کنیم که متصل کردن دوتا TxD به هم به لحاظ مداری مشکلی نداشته باشه، در صورت ارسال همزمان داده توسط دو تا میکروکنترلر ارسال کننده، تمامی این زمانبندی ها یا همون Timing ها به هم می خوره. پس اول از همه نباید دو تا میکروکنترلر ارسال کننده، با هم در یک زمان شروع به ارسال کنند. باید از یک روشی استفاده کنی که قابل استفاده بودن باس رو برای میکروکنترلرهای ارسال کننده بیان کنه. البته این قضیه برای دو تا دریافت کننده یا بیشتر مشکلی بوجود نمیاره. جدا از اون مشکل مداری اون هم باید بررسی بشه. به طور مثال می تونی یک دیود 1N4148 رو روی هر خط TxD بذاری و با این کار مانع برگشت جریان به اونا بشی. البته من امتحان نکردم ولی فکر کنم گذاشتنشون بهتر از نذاشتنشون باشه.
    موفق باشی

دیدگاه

پاسخ : کمک در مورد ارسال دیتا از دو میکرو به یک میکرو

سلام ................

همونطور که جناب _e_ فرمودن ، نسبت به همزمانی ارسال خیلی باید دقت کنید .

برای دوری از این حالت می تونید یه روال تعریف کنید که وقتی یکی داره به ارسال یا دریافت اقدام میکنه، اون یکی در حالت idle باشه یا در اصطلاح در حال گوش دادن به خط باشه . حالا اگه امکان داره برنامتون رو بذارید تا روی اون صحبت کنیم . موفق باشید .
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X