اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ذخیره سیگنال انالوگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ذخیره سیگنال انالوگ

سلام دوستان من میخوام یه اسیلاسکوپ با سرعت اندازه گیری بالا بسازم البته سرعت خاصی مد نظرم نیست، ولی میخوام به حداکثر سرعت امکان برسونم و در این راستا میخوام از دوستان کمک بگیرم ،من بعد از چند ساعت مطالعه و گردش تو اینترنت و دیدن چند نمونه پروژه ساخته شده متوجه شدم که اکثر پروژه ها به وسیله میکرو انجام شده و البته میکرو قدرت اندازه گیری مستقیم فرکانس های بالا رو نداره منظورم میکرو های هشت بیتی هست ((البته میکرو های پرسرعتی هستند که فکر نکنم تو ایران پیدا بشه)) پس با این استدلال به این نتیجه رسیدم که اول سیگنال انالوگ رو به صورت مستقیم ذخیره کنمو سپس با میکرو تجزیه وتحلیلش کنم و در این راستا یه چند تا سوال دارم که امیدوارم اساتید پاسخ بدن
    سوال اولم : من موقع جستجو در اینترنت به مواردی مثل نوار مغناطیسی برخوردم که در ضبط صوت های قدیمی استفاده میشد ولی در اون تکنولژی صدا با یه فرکانس 100 کیلو هرتز ترکیب میشد و سپس روی شیارهای نوار مغناطیسی ذخیره می شد ،و حالا سوالم، ایا نوار مغناطیسی قدرت ذخیره در حد 10 مگاهرتز یا بیشتر داره؟

و سوال دومم اینکه: اگه نوار مغناطیسی قدرت اینکارو نداره میشه به جاش از دیسک مغناطیسی استفاده کرد که در هارد دیسک ها استفاده شده؟
    که البته من اطلاعی در مورد نحوه کارکردش ندارمو صرفا چون اسم این دو کنار هم مطرح شده بود این سوال پرسیدم ،ولی من یه بار یه هارد باز کردم تقریبا تکنولوژی شبیه ضبط صوت داشت یه چیز شبیه هد و به اضافه دو تا اهنربا و یک موتور گردان داخلش داشت :read:
    تایپیکی بهتر از اینجا واسه مطرح کردن سوالم پیدا نکردم. :redface:
    باتشکر :smile:
    سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.
لطفا صبر کنید...
X