اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف نویز از روی این تصویر توسط opencv

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف نویز از روی این تصویر توسط opencv

سلام دوستان خسته نباشید :bye
    دوستان من بصورت live scan تصویر اثر نگشت و دریافت کردم و به باینری تبدیل کردم اما چون بصورت زنده این عمل را انجان دادم دوربین حامل برخی از نویز ها میباشد که این نویزها هم تقریبا ناشی از نور led های قرار گرفته به دور منشور میباشد
    حال سوال من این است که چگونه میتوانم نویزهارو حذف کنم و فقط تصویر اثر انگشت باقی بماند ؟(opencv)

مشخصات من در لینک زیر
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.msg698645#msg698645

www.********

پاسخ : حذف نویز از روی این تصویر توسط opencv

سلام دوست عزیز.
    خسته نباشی.
    سوال رو دقیق متوجه نشدم شاید، همونطور که تو متلب فیلتر داریم، تقریبا با همون شکل تو opencv هم تعریف شده است.
    بیشتر توضیح بدی شاید سوادم رسید کمکت کنم.
    رو به خودت نسبت هستی مده!**دل به چنین مستی و پستی مده! //زانچه نداری ز چه افسردهآ‌ای*و زغم و اندوه دل آزردهآ‌ای؟!//گر ببرد ور بدهد دست دوست*ور بِبَرد ور بنهد مُلک اوست//ور بِکِشی یا بکُشی دیو غم **کج نشود دست قضا را قلم//آنچه خدا خواست همان میآ‌شود**وآنچه دلت خواست نه آن میآ‌شود.
    ....

دیدگاه

سلام مهندس . راستش تصویری که از وبکم اثر انگشت میخونم پس زمینه نویزهای زیادی داره . میخوام این نویز ها بره و فقط تصویر اثر انگشتم باقی بمونه . تو open cv چه راهکاری پیشنهاد میکنید ؟
      مشخصات من در لینک زیر
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.msg698645#msg698645

www.********

دیدگاه

فیلتر medianblur , laplacian که فیلتر های بالاگذر و میانه ای هستند رو پیشنهاد میکنم که فیلتر میانه برای نویزهای فلفل-نمکی خوبه. حالا شما با پارامترهاشون بازی کن،ببین کدوم یکیش و با کدوم پارامترها خروجی بهتری بهت میده.
        موفق باشی :nerd:
        رو به خودت نسبت هستی مده!**دل به چنین مستی و پستی مده! //زانچه نداری ز چه افسردهآ‌ای*و زغم و اندوه دل آزردهآ‌ای؟!//گر ببرد ور بدهد دست دوست*ور بِبَرد ور بنهد مُلک اوست//ور بِکِشی یا بکُشی دیو غم **کج نشود دست قضا را قلم//آنچه خدا خواست همان میآ‌شود**وآنچه دلت خواست نه آن میآ‌شود.
        ....

دیدگاه

با این خیلی از تاریخ سوال میگذره ولی سلام . والا ما که خاک پای اساتید هستیم ولی به نظر من روش تصویر برداری رو عوض کنید .
          یه اسکنر ساده خودتون بسازید ...
          هر وقت خواستید داخل یه لیوان بدون طرح چایی بخورید ، از داخل لیوان به اثر انگشتتون نگاه کنین ، قشنگ و بدون نویز مشخصه ...
          دیگه فکر کنم خودتون دستگیرتون شده باشه ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X