اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از ساعت عقربه ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از ساعت عقربه ای

با سلام

میخوام یه لامپ رو با استفاده از یک ساعت عقربه ای در یک زمان خاصی روشن و در زمان دیگری خاموش کنم.

دقیقا چه مواردی احتیاج هست و مدارش به چه صورت میشه ؟ آیا کنتاکتور هم میخواد ؟

اجزا این ساعتها چی هستن ؟ ورودی و خروجیش چیا هستن ؟ تا حالا ندیدم از نزدیک.

ممنون

پاسخ : استفاده از ساعت عقربه ای

به نظر من اگه لزوما نباید ساعت عقربه ای تو مدار باشه ،از یه ای سی DS1307 و یه Attiny13 استفاده کنید خیلی بهتره،اگه خواستید مدار و برنامشو براتون بذارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebrahim988
      به نظر من اگه لزوما نباید ساعت عقربه ای تو مدار باشه ،از یه ای سی DS1307 و یه Attiny13 استفاده کنید خیلی بهتره،اگه خواستید مدار و برنامشو براتون بذارم.
      دقیقا دلایلتون چیه ؟

دیدگاه

این لامپ داخل مدار نیست و مستقل هست البته یه لامپ نیست چندتا لامپ صد وات هست.

ضمنا شما لطفا مدارتون رو قرار بدید ضرر نداره شاید تغییر استراتژی دادیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ermiaa
          دقیقا دلایلتون چیه ؟
          سلام

دلیل نمی خواد استفاده از قطعات الکترونیکی دردسر کمتری داره

دیدگاه

این مدار رو خودم ساختم برنامشم نوشتم،کارم سیم کشی ساختمونه ،خیلی جاها ازش استفاده کردم،خوبیش به اینه که بدون تغییر برنامه میکرو میتونی ساعت روشن بودتش رو تنها با یه میکروسوییچ تغییر بدی (چون در فصل های مختلف طول روز و شب فرق میکنه لازمه که تغییر کنه)،S1 سه حالت داره،حالت اول که D2 خاموشه،یعنی خروجی مدار(D1) همیشه صفره بعبارتی حافظه خالیه،حالت دوم تعیین زمان استارت هست که در این حالت D2 روشن میشه و خروجی مدار هم یک هست،حالت سوم:زمان خاموش شدن هست،بعد از این حالت D2 چشمک میزنه یعنی این بازه زمانی ذخیره شده.مثلا اگر ساعت 6:30 بعد از ظهر حالت دوم و 9:03 حالت سوم باشه ،روز بعد دقیقا در این بازه خروجی یک میشود به عبارتی دوره زمانی (T) بیست و چهار ساعت هست. اگر یک بار دیگه S1 رو بزنی D2 خاموش میشه و حافظه پاک میشه و دوباره از اول.کمترین زمان روشن بودن هم یک دقیقه هست یعنی اگر بعد از حالت دوم زیر یک دقیقه دوباره دکمه رو بزنی LED نشانگر چشمک میزنه ولی بعد از یک دقیقه خروجی صفر میشه و این یک دقیقه در حافظه ذخیره میشه.واتچداگ هم داخلش استفاده کردم تا قابل اطمینان باشه،برای تغذیش هم میتونی از تغذیه خازنی استفاده کنی.فرکانس میکرو رو 9.6 مگ و فیوز بیت BODLEVEL رو 4.3 ولت بذار که به محتوای اپروم آسیبی نرسه.

دیدگاه

ممنون دوست من

نمیدونم بتونم از پسش بر بیام یا نه

ولی دستت درد نکنه چیز جالبی هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ermiaa
                ممنون دوست من

نمیدونم بتونم از پسش بر بیام یا نه

ولی دستت درد نکنه چیز جالبی هست
                چیز پیچیده ای نیست: