اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل پروگرام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل پروگرام

سلام دوستان خسته نباشید یه مشکلی دارم تو پروگرام کردن سرچ کردم اما چیزی نفهمیدمو بیشتر گیچ شدم :eek:
    پروگرامرم USBASP هست میکروم هم mega48 هست ارورر Chip enable programer Erorr رو میده دقیقا باید چه کار کنملطفا کمک کنید

[img]http://letsma****bots.com/files/imagecache/robot_fullpage_header/field_primary_image/usbaspver2.jpg[/img]

پاسخ : مشکل پروگرام

خطای فوق نشان میدهد که شما بدرستی پروگرامر را بر روی کامپیوتر نصب کردید و ارتباط بین کامپیوتر و پروگرامر برقرار است. اما پروگرامر با میکرو نمیتواند ارتباط برقرار کند که میتواند به یکی از دلایل زیر باشد :

-- ممکن است کلاک مورد نیاز میکرو تامین نمیشود :
    در این پروگرامر فقط پیش بینی برای تامین کلاک میکرو محسوب نشد و در صورتیکه میکرو بر روی کلاک خارجی و یا RC خارجی و یا کریستال تنظیم شده باشد توسط این پروگرامر قادر به پروگرام نخواهید بود. میتوانید از پروگرامر سانا استفاده کنید. و یا کلاک مناسب را تهیه و اعمال کنید.

-- ممکن است، سرعت کلاک پروگرامر از سرعت میکرو بالاتر باشد؛
    میتوانید سرعت پروگرامر را بصورت نرم افزاری کاهش دهید.

-- ممکن است اتصالات بدرستی برقرار نباشد و یا تغذیه وصل نباشد :
    کابل و اتصالات به میکرو را چک کنید. مطمئن شوید تغذیه میکرو وصل است.

-- ممکن است فیوز بیت SPIEN را غیر فعال کرده باشید :
    در این حالت توسط این پروگرامر قادر به برنامه ریزی میکرو نیستید.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

jp3 اگه وصل بشه پروگرمر میره روی حالت پروگرم کردن با سرعت پایین ، شما اونرو یه جوری وصلش کنید و تست کنید ، احتمالا جواب بگیرید.
      به صورت نرم افزاری هم فرکانس رو روی 1MHz بزارید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط loverdead
        سلام دوستان خسته نباشید یه مشکلی دارم تو پروگرام کردن سرچ کردم اما چیزی نفهمیدمو بیشتر گیچ شدم :eek:
        پروگرامرم USBASP هست میکروم هم mega48 هست ارورر Chip enable programer Erorr رو میده دقیقا باید چه کار کنملطفا کمک کنید

[img]http://letsma****bots.com/files/imagecache/robot_fullpage_header/field_primary_image/usbaspver2.jpg[/img]
        آخه اینها چیه میرن میخرن
        بابا 10 تومن زیاد هزینه کنید یه پروگرمر بخرید
        برای یه پیرهن آت آشغال به قول خودشون ترک 200 تومن میدن ولی.....(این قسمت منظورم با همه بود)
        از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
        --------------------------------------------------------
        تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
        --------------------------------------------------------
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
          آخه اینها چیه میرن میخرن
          بابا 10 تومن زیاد هزینه کنید یه پروگرمر بخرید
          برای یه پیرهن آت آشغال به قول خودشون ترک 200 تومن میدن ولی.....(این قسمت منظورم با همه بود)
          10 تومن بیشتر بدید پروگرمر بخرید؟ مگه این چیه؟ پروگرمر نیست؟
          اتفاقا بهترین پروگرمر (غیراز سری xMEGA) همین usbasp هست ، من که خیلی ازین پروگرمر خوشم میاد :
          مزایا:
          شماتیک و pcb تو نت هست
          کیفیت عالی
          مهمتر از همه تو جیب جا میشه :biggrin: (نمونه بازاری اندازه یک فلش هست)

باید بگم پروگرمر های دیگر هم خیلی هاشون همین رو قابلیت تشخیص خودکار میکرو روی زیف سوکت بهش اضافه کردند.....
          به نظر من با همین پروگرمر میشه به راحتی کار کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X