ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2006/09/05
    22
    0

مطالبي در رابطه رباطها و روش پروگرم كردن آنها

با سلام خدمت دوستان عزيز خودم.
    هر كسي در رابطه با رباهاي اطلاعات دارد لطفا من را راهنمايي نمايد لازم به ذكر ميباشد كه رباط مورد نظر من زياد پيچيده نمي باشد من مي خواهم اطلاعاتي در رابطه با رباتي داشته باشم كه توسط سه موتور (استپ موتور يا سروو موتور) كنترل شود در سه محور ( X,Y,Z )كه اين سه محور بر روي يك ميز در راستاي طول،عرض و ارتفا نصب مي شوندو براي من بتوانند شكل بكشند ويا هر برنامه اي كه به آنها بدهيم اجرا نمايد مثلا بتوانيم توسط پينت يا وورد هر شكلي يا هر نوشته اي را كه خواستيم دربياوريم.
    از دوستان مي خواهم كه اگر مقدور مي باشد مدار الكترونيكي درايور استپ موتور و نيز مدار الكترونيكي كنترولگر اين سه محور و نيز نرم افزار آن را برايم ارسال نماييد.

با تشكر قبلاً از زحمات شما متشكرم
    ا همه مسافريم پس بياييد به هم كمك كنيم
    2005/12/28
    تبريز
    4,230
    1,210

سلام دوست عزيز خوب هستين؟
    ببينيد اين پروژه اي كه شما مي خواهين زياد هم ساده نيست. فكرم نكنم مدار آمداش دست كسي باشه كه همرو يك جا براتون بفرسته پس بايد باهم كم كم روش كار كنيم و كامل كنيم البته اگه حوصله و علاقش رو داشته باشين.
    يك سوال كه همين اول كاري به ذهنم رسيد : براي كشيدن شكل 2 بعد كافيه بعد سوم رو براي كار هاي ديگه مي خواهين؟ مثلا چه كاري؟
    2006/03/21
    1,034
    5

سلام
    شما برای درایو هر موتورتون می تونین از آس سی های موجود ، مثل ULN2003 و یا L298 و ....استفاده کنید یا با ترانزیستور مدار مناسب رو طراحی کنید، آی سی L298 می کنم،احتمالا این روبات نقاش شما باید سیاه سفید نقاشی کنه پس شما می تونید با نرم افزار صفحه رو به پیکسل های کوچیک تقسیم کنید(بسته به دقت استپ موتورها) ، بعد اطلاعات رو به شکل یه آرایه بدید به یک میکرو کنترلر .
    توسط دو تا از موتورها به پیکسل مورد نظر برید و با موتور سوم هم اون پیکسل رو سیاه کنید، اگه یه چیزه ساده بخواید از نظر سخت افزاری فکر نکنم زیاد مشکل باشه. ولی از لحاظ نرم افزاریش رو نمی دونم.
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست
    2006/09/05
    22
    0

جواب برخي از ابهامات كه سئوال شده است(آقاي امير علي)

دوست عزيز از توجه شما خيلي ممنون هستم.
    در جواب سئوال شما در رابطه با موتور سوم اين ميباشد كه در بعضي نقاط اگر ما بخواهيم عمق را كم يا زياد نماييم ازاين موتور استفاده مي كنيم .اميدوارم كه توانسته باشم منظورم را به شما رسانده باشم.

با تشكر فراوان
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    35

سلام . خوبي دوست عزيز؟
    من هم با بعد ارتفاع مشكل دارم ببينيد در نهايت شما مي خواهيد كه يه تصوير رو يا يه چيز 2 بعدي رو ترسيم كنيد ديگه نيازي به ارتفاع نداره .

علل الحساب بهتره كه يكي از موتور ها رو حذف كنيد تا بشه 2 بعدي بعد هم كنترل اون 2 تا موتور ساده ميشه . فقط بحث سر مكانيكش هست اهرم هاي ربات و ... خيلي مهم هست . تازه شما مي خواهيد نقطه اي كار كنيد يا خط بكشيد؟ اگه بناباشه كه خط بكشه شما فقط شكل هاي پيوسته رو ميتونيد بكشيد و اگه پيكسلي باشه مكانيكش سخت ميشه .
    موفق باشيد.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2006/09/05
    22
    0

اطلاعات بيشتر

دوست عزيز سلام از همكاري شما متشكرم لطفا بيشتر من را راهنماي نماييد و در صورت امكان راهنماييهاي شما همراه نقشه هاي الكترونيكي باشد چون تنها با راهنمايي كار پيش نمي رود من نياز به برد الكترونيكي و نيز نرم افزاري كه بتوانيم با آن برنامه بدهيم . من منتظر جواب شما هستم متشكرم.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6