اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی باز کردن درب حیاط با ریموت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی باز کردن درب حیاط با ریموت

با سلام.
    درب حیاط هست که به آیفون تصویری وصله و فعلا با کلید یا دکمه آیفون تصویری باز میشه، حالا میخوام این درب رو با ریموت کنترل باز کنم، اساتید ارجمند بفرمایند چه لوازمی لازم هست بخرم که با کمترین هزینه این کار رو انجام بدم. لطفا قیمت قطعات لازم و کاری که باید انجام بدم رو واضح و دقیق بفرمایید؛یه کم سریعتر،فوری هست. با تشکر :NO:

پاسخ : چگونگ باز کردن درب حاط با رموت

با درود فراوان
    اولاً در متن شما غلطهای املایی بسیاری وجود دارد و این زیبنده یک فرد تحصیل کرده و لیسانس نمیباشد !!!!
    ولله دقیق من نفهمیدم که درب شما برای نفر میباشد و یا ماشین رو ...
    سوال خود را واضح بیان بکنید تا بتوان راهنمایی کرد !!!! :job:

دیدگاه

سلام داداش.اعصاب نداریا :biggrin:
      باید یه فرستنده گیرنده بخری مثل این http://roboeq.ir/products/detail/%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87%202%20%DA%A9% D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84%D9%87%202%20%D8%AD%D8%A7%D 9%84%D8%AA%D9%87%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%B1%DB%8C%D9% 85%D9%88%D8%AA%20%DA%A9%D8%AF%20%D8%AB%D8%A7%D8%A8 %D8%AA/
      بعد یکی از رله های گیرنده رو با اون درب باز کن دره حیاطتون سری ببندی.

دیدگاه

با سلام

باید موازی بسته بشود!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann
          با درود فراوان
          اولاً در متن شما غلطهای املایی بسیاری وجود دارد و این زیبنده یک فرد تحصیل کرده و لیسانس نمیباشد !!!!
          ولله دقیق من نفهمیدم که درب شما برای نفر میباشد و یا ماشین رو ...
          سوال خود را واضح بیان بکنید تا بتوان راهنمایی کرد !!!! :job:
          نمیدونم چرا حرف «ی» رو از داخل متنم حذف کرده سایت،متن تصحیح شد،حالا ببینم چی کار میکنی :applause:
          در من یک در معمولی آدم رو و ماشین رو و همه چی هست،که به آیفون تصویری وصله،همین

اضافه شده در تاریخ :
          نوشته اصلی توسط hossein951ann
          با سلام

باید موازی بسته بشود!!!!!!
          بالاخره سری یا موازی؟؟؟
          دقیقا با چی سری ببندمش؟

اضافه شده در تاریخ :
          نوشته اصلی توسط mmohamadd
          باید یه فرستنده گیرنده بخری مثل این http://roboeq.ir/products/detail/%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87%202%20%DA%A9% D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84%D9%87%202%20%D8%AD%D8%A7%D 9%84%D8%AA%D9%87%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%B1%DB%8C%D9% 85%D9%88%D8%AA%20%DA%A9%D8%AF%20%D8%AB%D8%A7%D8%A8 %D8%AA/
          واضحتر لطفا برام توضیح بده،الآن برم چی بخرم؟اسمشو بگو

دیدگاه

پاسخ : چگونگی باز کردن درب حیاط با ریموت

سلام دوست من چیزایی که لازم داری
            1.ماژول فرستنده یک کاناله(یک کاناله چون فقط برای درب حیاط میخوای) قیمت فکر کنم یک کانالش 4000 یا 5000 تومان
            2. ماژول گیرنده RF معمولا 315 Mhz قیمت 3500
            3.ای سی pt 2272 -m4
            4.یک عدد رله 5 ولتی + ترانزیستور bc337 + دیود 1n4007 مقاومت هم که دیگه لازمه یکی دو تا اینا هم خیلی باشه 2000

و از اخر باید یه سر رله رو به دوتا از سیم های ایفون وصل کنی با اتصال رله دو سیم به هم میچسبن و درب باز کن ایفون عمل میکنه

برا که بدونی کدوم دو تا سیم ها هست با یه چیز فلزی دوتا دوتا تست کن ولی معمولا سیم های شماره 3 و 4 هستند نقشه هم خواستی بگو کمکت کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط loverdead
              سلام دوست من چیزایی که لازم داری
              1.ماژول فرستنده یک کاناله(یک کاناله چون فقط برای درب حیاط میخوای) قیمت فکر کنم یک کانالش 4000 یا 5000 تومان
              2. ماژول گیرنده RF معمولا 315 Mhz قیمت 3500
              3.ای سی pt 2272 -m4
              4.یک عدد رله 5 ولتی + ترانزیستور bc337 + دیود 1n4007 مقاومت هم که دیگه لازمه یکی دو تا اینا هم خیلی باشه 2000

و از اخر باید یه سر رله رو به دوتا از سیم های ایفون وصل کنی با اتصال رله دو سیم به هم میچسبن و درب باز کن ایفون عمل میکنه

برا که بدونی کدوم دو تا سیم ها هست با یه چیز فلزی دوتا دوتا تست کن ولی معمولا سیم های شماره 3 و 4 هستند نقشه هم خواستی بگو کمکت کنم
              لطف میکنی بیشتر توضیح بدی،الآن این لوازم شماره ی ۴و۳و۲و یک رو طبق چه نقشه ای به هم وصل کنم؟؟تا حالا نساختم همچین چیزی؛خیلی ممنون اگه بیشتر و واضحتر توضیح بدی،
              بعد اینکه رله رو از یک سرش به دو سر کدوم سیما وصل کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmohamadd
                بیشتر بازش کن

دیدگاه

ماژول گیرنده vcc به + gnd به - دوتا پایه data داره که به datain ای سی 2272 وصل میکنی

vcc و gnd ای سی 2272 هم وصل کن پایه های OSC1 OSC2 ای سی 2272 یه مقاومت 82M Ohm وصل کن بعد ای سی چهار تا خروجی داره که یکیش با ریموت یک کانالت ست شده اونو پیدا میکنی

خروجیش یه ترانزیستور میزاری بیس به ورودی و امیتر به زمین و پایه دیگش رو به سر رله وصل میکنه و دویود رو حالت بایاس معکس میزاری از سر دیگه رله 5 ولت میدی!
                  چیزی فهمیدی ؟ :biggrin: نفهمیدی نقششو بکشم اخه تو پرتیوس 2272 و گیرنده نداره

دیدگاه

ماژول گیرنده vcc به + gnd به - دوتا پایه data داره که به datain ای سی 2272 وصل میکنی

vcc و gnd ای سی 2272 هم وصل کن پایه های OSC1 OSC2 ای سی 2272 یه مقاومت 82M Ohm وصل کن بعد ای سی چهار تا خروجی داره که یکیش با ریموت یک کانالت ست شده اونو پیدا میکنی

خروجیش یه ترانزیستور میزاری بیس به ورودی و امیتر به زمین و پایه دیگش رو به سر رله وصل میکنه و دویود رو حالت بایاس معکس میزاری از سر دیگه رله 5 ولت میدی!
                    چیزی فهمیدی ؟ :biggrin: نفهمیدی نقششو بکشم اخه تو پرتیوس 2272 و گیرنده نداره
                    نقششو بکش داا لطفا با پینتی فتوشاپی چیزی،حالا پروتیوس نبودم نبود،خیلی آقایی اگه نقشه کشی کنی برام

دیدگاه

خیلی خیط کشیدم درک کن دیگه painte :biggrin:

اون پایه ، پایینی ترانزیستور هم به زمین وصل میشه

دیدگاه

خیلی خیط کشیدم درک کن دیگه painte :biggrin:

اون پایه ، پایینی ترانزیستور هم به زمین وصل میشه
                        یک سوال دیگه ترانس آیفون ۱۲ولته،من ۵ ولت از کجا بیارم؟
                        و اینکه سیم اول آیفون به همون سر رله که به سر مثبته دیود وصله وصل شده؟

دیدگاه

اره ترانس ایفون 12 هست ac هم هست بخوای تبدیلش کنی باز قطعات میخواد بهتره از یه ترانس 5 ولت استفاده کنی اگه شارژر موبایل داری به دردت نمی خوره همون خوبه به همون وصل کن
                          **
                          اره به همون دو سر وصل کن

دیدگاه

اره ترانس ایفون 12 هست ac هم هست بخوای تبدیلش کنی باز قطعات میخواد بهتره از یه ترانس 5 ولت استفاده کنی اگه شارژر موبایل داری به دردت نمی خوره همون خوبه به همون وصل کن
                            **
                            اره به همون دو سر وصل کن
                            حالا عملیش کنم ادامه ی سوالامو میپرسم
                            خیلی خیلی خیلی ممنون

دیدگاه

سلام.اگه میتونی خودت بساز اگه نمیوتی همون لینکی که دادمو میتونی سفارش بدی واست میارن.اگه آمادشو بخری یه جوری طراحی شده که 2 تاشم با 12 ولت کار میکنه.میتونی یه جفت باطری 12 ولت بگیری.بعد یکی از سیم هایی که رفته داخل در باز کن (همونی که زنجیر بهش وصله) قطع ش کن سر راهش رله بزار.(سری کن باهاش) :|

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X