اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هشدار جدی در مورد مبدل های تقلبی FT232!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هشدار جدی در مورد مبدل های تقلبی FT232!!!

سلام
    من در بوردم از یک FT232RL استفاده کردم. امروز برای راه اندازی این بورد، قشنگ یکسال پیر شدم.
    داستان از این قراره که برادران عزیز چینی از بس از این چیپ کپی های مختلف زدند و بازار را به گند کشیدند شرکت FTDI در درایورهای جدیدش تصمیم گرفته که چیپ های تقلبی را تشخیص بده و آنها را ساپورت نکنه و چنانچه یک چیپ تقلبی در بوردتون استفاده شده باشه به جای نشان دادن اطلاعات دریافتی عبارت " Non Genuine Device Found" را نمایش میده!!! :angry: :angry:

این خیلی خبره بدیه! چون این چیپ در خیلی از تجهیزات استفاده شده! حتی برای دوستانی که از آردوینو تقلبی استفاده می کنند چون از در این بورد این چیپ استفاده شده ایجاد مشکل میکنه.
    اگر دوست داشتید در مورد این موضوع بیشتر بخونید یه سری بهاینجا بزنید!
    الان دارم دنبال یه راه حل براش میگردم. به محض این که خودم جواب گرفتم نتیجه اش را اینجا پست خواهم کرد.

پاسخ : هشدار جدی در مورد مبدل های تقلبی FT232!!!

قبلا در این انجمن در رابطه با این موضوع صحبت شده. ببخشید من این تاپیک را تازه پیدا کردم وگرنه تاپیک جدید نمی زدم.
    خلاصه این که خیلی مراقب این FT232 خبیث باشید.

دیدگاه

راستی این را هم اضافه کنم که به احتمال بسیار زیادی اگر این چیپ را در ایران تهیه می کنید تقلبی هست. من خودم از فروشگاه جام جام پاساژ امجد خریدم و فروشنده هم خیلی اصرار می کرد که این چیپ ما اصله اصله!! الان منظورش از اصل را فهمیدم.

دیدگاه

سلام دوستان
        آقا من یه یه ft232rl راه*اندازی کردم باهاش به مشکل خوردم اولش که باهاش کار کردم عین بنز جواب داد اما بعد یه روز عشقی کار میکنه یعنی هر موقع که دلش خواست کانکت میشه هر موقع هم که نخواد کانکت نمیشه! خوده ایسی رو از جای معتبر گرفتم و اولین کاری که به محض کانکت شدن چک کردم کد pid بودکه درست بود دیگه مخم به جایی قد نمیده مگر آنکه خوده کامپیوترم ویروسی چیزی داشته باشه! من منتظر جواب شما عزیزان میمونم مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sajad840 نمایش پست ها
          سلام دوستان
          آقا من یه یه ft232rl راه*اندازی کردم باهاش به مشکل خوردم اولش که باهاش کار کردم عین بنز جواب داد اما بعد یه روز عشقی کار میکنه یعنی هر موقع که دلش خواست کانکت میشه هر موقع هم که نخواد کانکت نمیشه! خوده ایسی رو از جای معتبر گرفتم و اولین کاری که به محض کانکت شدن چک کردم کد pid بودکه درست بود دیگه مخم به جایی قد نمیده مگر آنکه خوده کامپیوترم ویروسی چیزی داشته باشه! من منتظر جواب شما عزیزان میمونم مرسی
          سلام
          یکی از دوستان منم با این نوع مبدل ها مشکل تقریبا مشابهی داشت. تاجایی که بعدا اطلاع پیدا کردم، مشکل نرم افزاریه و به دلایلی درایور اون از کار میوفته.
          ظاهرا این مشکل برای نمونه های فیک این مبدل به وجود میاد. با سرچ کردن به زبان انگلیسی، باید راه حلی براش پیدا کنید. اگر اشتباه نکنم، دوست من توی یوتیوب آموزشی برای رفعش پیدا کرده بود.
          موفق باشید

دیدگاه

میشه لینک شو بزارید؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
            سلام
            یکی از دوستان منم با این نوع مبدل ها مشکل تقریبا مشابهی داشت. تاجایی که بعدا اطلاع پیدا کردم، مشکل نرم افزاریه و به دلایلی درایور اون از کار میوفته.
            ظاهرا این مشکل برای نمونه های فیک این مبدل به وجود میاد. با سرچ کردن به زبان انگلیسی، باید راه حلی براش پیدا کنید. اگر اشتباه نکنم، دوست من توی یوتیوب آموزشی برای رفعش پیدا کرده بود.
            موفق باشید
            میشه لینک شو بزارید؟

دیدگاه

اگر داشتم که همون ارسال قبلی براتون میذاشتم. سرچ کنید، حتما پیدا میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X