اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال در پرینتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال در پرینتر

سلام
    من وقتی می خوام پرینترم را نصب کنم ... کلی مشکل دارم چون این وسیله شناخته نمیشه و به هر کدام از پورتهای usb که وصل می شه واسه همون پورت unknow port می ده
    حالا هر جور که بود بعد از یه عالمه تلاش نصب می شه ... وقتی می خوام پیرینت بگیرم ... علامت پرینتر پایین descktopظاهر می شه و بعد از چند ثانیه می ره و پرینتر هیچ عکس العملی نشون نمی ده
    کسی می دونه اشکال از کجاست ؟

پاسخ : اشکال در پرینتر

جنس پیرینترتون چیه؟ HP ؟

اگه HP هست ، طریقه نصب بدین صورت هست که

1- پیرینتر خاموش باشه
    2- سی دی نصب را بگذارید و نصب کنید
    3- در مرحله آخر نصب از شما خواسته میشه که پیرینتر راروشن کنید، روشن کنید و صبر کنید تاگزینه finish ظاهر بشه...

اما با این چیز هایی که توضیح دادید ، 1 درصد اشکال از بورد پیرینتر هستش که گارانتی تعویض داره . و اگه از سالم بودن پورت USP کامپیوترتون مطمئن هستید ، 99 درصد اشکال از کابلیه که به پیرینتر وصل می کنید. کابل پیرینتر ها باید حتما USP 2 اونم از نوع مرقوبش باشه. قیمتش هم یه کم زیاده ، من 6 تومن خریدم. سعی کنید از فروشگاه های خدماتی پیرینتر تهیه کنید
    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

سلام بزرگان
      مذل پرینترتون چیه و چند وقته که خریدین و ازکی اینطور شده؟
      قبلا سالم بوده؟

این مورد برای پرینتر خیلی اتفاق میفته
      لااقل من زیاد دیدمش.
      دلایلی که تا حالا دیدم:
      سیم رابط usb قطعی داره
      کانکتور usb رو کابل یا پرینتر یا کامپیوتر ایراد داره
      کابل رابط پرینتر usb2 نیست.
      درایور نا مناسب یه ناسازگار با سیستم عامل نصب شده
      پورت مجازی پرینت usb صحیح نصب نشده یا اشتباه انتخاب شده (در مورد بعضی مدل های پرینتر ، نه همه شون)
      خیلی موارد دیگه هم هستن که برای هر کدوم راه حل های مختلفی هست.

شما میتونید به device manager برید و از منوی view گزینه ی show hidden devices رو انتخاب کنید
      بعد هر دستگاه پرینتر یا ناشناخته یا مشکل دار رو حذف کنید.
      البته قبل از اون درایور پرینترتونو از کنترل پنل حذف کنین. (همراه با نرم افزار های مربوطه ش)
      بعدم یه ریست کنید و دوباره از روی روال نصب پرینتر پیش برید. (عجله نکنید)
      همونطور که آقای ابطحی گفتن اکثر پرینترا برای نصب نیاز دارن خاموش باشن
      این کارا رو انجام بدید.

نتیجه رو بگید. چون راستش این از مواردیه که خیلی عمومیه و از راه دور عیب یابیش سخته و نیاز به همکاری خودتون هم داره.
      مثل اینکه به دکتر از راه دور ایمیل بزنید بگید که من سرفه میکنم ، چه بیماری دارم. البته من چیکاه بیدم که دکتر کامپیوتر باشم. :mrgreen:

شرمنده اگه زیاد دقیق جواب ندادم.
      Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام

راستی اینا رو یادم رفت.
        اگه یه دستگاه به اسم pci to usb یا همچین اسمایی دیدین تو device manager اونو uninstall کنین. اگه جواب نداد disable ش کنین. پرینتر تون روشن و وصل باشه.
        بررسی هم بکنید که دریور usb2.0 برای ویندوزتون نصب شده
        ویندوزتون چیه؟
        سرویس پک چنده؟
        نتیجه رو بگین.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام بزرگان

یکی از دلایل دیگه ی مرسومی که وجود داره و خیلی خیلی خیلی زیاد رخ میده (لااقل برای من اینطور بوده) وجود الکتریسیته ی ساکن تو کیسه.
          سیم برق کیسو بکشین و بدنه شو دست بزنین.
          یه دقیقه صبر کنین و دوباره برقو وصل کنین و روشن کنین کیسو
          امتحان کنین و نتیجه رو بگین.

سعی کنین کیستونو با ی سیم که لای پیچ پشتیش وصل میکنین به شیر اب وصل کنین. (بعنوان اتصال زمین)
          این کار هم از جمع شدن الکتریسیته ی ساکن در بعضی موارد خاص جلوگیری میکنه و برای سلامت قطعات مخصوصا در اب و هوای خشک مفیده.

دیدگاه

سلام بزرگان

این فایل رو هم پلود کردم دانلود کنین.

اجرا کنین و yes بزنین.
            یه ریست کنین.
            دوباره پرینتر رو امتحان کنین ببینین شناخته میشه؟

http://www.4shared.com/file/61117639/c75d53f/Disable_Selective_Suspend.html

نتیجه رو بگین.

دیدگاه

سلام

داشتم دکمه ی پاسخ رو میزدم اشتباهی دستم به دکمه ی تشکر خورد. :nerd:

خب اینم یه جور تشکره دیگه :nerd: :nerd:

دیدگاه

سلام
                مراحل نصب مشکل نداره ... همان زمان که باید روشنش کنی تا نصب ادامه پیدا کنه ... شناسایی نمیشه و نصب پرینتر همون جا گیر می کنه و مجبور می شم از نصب خارج بشم ... یعنی هیچی به هیچی
                --------------------
                اما الان پرینتر نصب شده ولی به محض روشن شدن وسیله ... پایین دسکتاپ نماد پورت usb میاد و دقیقا همون درگاهی که پرینتر بهش وصله را نشون می ده و میگه usb device شناخته نمی شه
                توی device manager هم همین اتفاق می افته
                من فکر می کردم پورت مشکل داره چون از کارت pci پورت usb استفاده می کنم اما جالب اینه که همون وقت که پرینتر شناخته نمی شه هر وسیله دیگه ای مثلا فلش جایگزینش در همون درگاه بشه ... راحت جواب می ده
                خودم به کابلش شک دارم اما مطمئن نیستم
                البته قطعی نداره چکش کردم اما راجع به کابلهای usb اطلاعاتی ندارم اصلی بودن و نبودنش چه فرقی داره ... نمی دونم
                پرینتر hp laserjet 1020 چند ماهه که خریدم
                روز اولی که خریدمش با همین مشکل روبرو شدم ... فکر کردم نصبشو وارد نیستم ... خلاصه با یه مدت کلنجار راه افتاد و تمام این مدت به خوبی کار کرد
                یه بار هم ویندوز از اول نصب کردم ... باز همون مشکل نصب پیش اومد ولی اینبار خیلی سریع برطرف شد
                و باز شروع به کار کرد
                الان کار نمیکنه
                به نتیجه ای جدیدی رسیدم می گم

دیدگاه

سلام بزرگان

خب پس معلوم شده که با احتمالی بالا کابلتون رو باید عوض کنید.
                  برا اسکنر منم همین مشکل وجود داشت که کابلشو عوض کردم.
                  شما یه کابل usb2.0 باید تهیه کنین.
                  خب فکر کنم حدود 5 هزار تومنی قیمتش باشه.
                  البته قبل از خرید یه کابل usb2.0 امانت بگیرین تا امتحانش کنین.
                  این واقعا یه جنایته که بعضی از افراد این کابلا رو عوض کنن تا مشتری رو مجبور کنن که اونو جدا بخره.
                  نظر من اینه که به همون فروشنده ش این کابلو پس بدین و یکی دیگه رو بگیرین. (البته اگه خواست پول اضافی بگیره کابلو تو حلقش فرو کنین. :twisted
                  نتیجه رو بگین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X