اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور می تونیم تو رشته خودمون باسواد بشیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور می تونیم تو رشته خودمون باسواد بشیم

:surprised:

پاسخ : چطور می تونیم تو رشته خودمون باسواد بشیم

سلام بزرگان

آقا ناصر
    به سایت خوش اومدی
    روش های مختلفی هست
    وقت های مرده ت رو کمتر کن. (نیاز نیست از اوقات فراغتت بزنی.)
    علاقتوبه درس خوندن ، مطالعه و درست بالا ببر. (اینجوری حتی تو اوقات فراغتت هم میتونی درس بخونی و حتی از اون لذت ببری و حتی موقع درس خوندنت هم برات اوقات فراغته.
    برنامه ی خوابتو بهم نریز (ولی زیاد نخواب)
    به درسای دانشگاه اکتفا نکن و دنبال چیزای بیشتری باش.
    برای رسیدن به یه چیز (مثلا یه تخقیق) اول تمام تلاشتو بکن ، بعد اگه نشد از بقیه بپرس.
    تو این سایت فعالیت کن.

مرسی...
    موفق باشی.
    Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام

بعد علاقه و پشتکار

زبان و اینترنت

اگه باد شرطه ام بیاد (روزگار به کام باشه)
      :wow: :wow: :wow: :wow: ما جز موفقا می شیم :wow: :wow: :wow:

زندگی یه فرصته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا خلیلی
        سلام

بعد علاقه و پشتکار

زبان و اینترنت

اگه باد شرطه ام بیاد (روزگار به کام باشه)
        :wow: :wow: :wow: :wow: ما جز موفقا می شیم :wow: :wow: :wow:
        سلام
        زدی تو خال
        اصل کاریا رو گفتی
        اینا رو یادم رفته بود.
        بعلاوه ی روحیه ی اعتماد به نفس و داشتن یه هدف بلند ، آرمانی و با ارزش و ایجاد انگیزه و انرژی مثبت برای کارات.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام
          چه جوری باید این کار رو کرد؟ :NO:
          نوشته اصلی توسط عابد بابازاده
          علاقتوبه درس خوندن ، مطالعه و درست بالا ببر.

دیدگاه

[quote=فارادی]
            سلام
            چه جوری باید این کار رو کرد؟ :NO:

سلام بزرگان

برای این کار شما باید انگیزه ی جدی تو خودتون برای ادامه ی درستون ایجاد کنین.
            مثلا اینکه به این توجه کنین که اگه به درستون اهمیت بدین و براش وقت بذارین چه نتیجه ای میده و اگه وقت نذارین چطور.
            البته اگه از ابتدا علاقه تون خیلی کمه ، باید از بازه های کوچیکتر زمانی برای بررسی نتایج کارتون استفاده کنین تا اینکه بتونین تواناییتون رو افزایش بدین.
            منظورم هم از انگیزه برای درس خوندن ، اثرات علمی و روحیش روی شماست، نه اینکه مثلا بیاین و به این فکر کنین که وای اگه من درسم رو تموم کنم چه پولی گیرمن یاد .
            اونوقت با پولا چه کارایی که نمی کنم.
            تجربه نشون داده که فکر کردن زیاد به درامد ، اونم در ابتدای کار ادم رو از مسیر اصلیش که کسب علمه ممکنه به مسیری ببره که فقط اونو به درامد میرسونه که حتی نه تنها این تشویقی برای ادامه ی درسش نیست ، بلکه یه سمه براش . (مثلا اینکه بیاد با پول باباش رستوران بزنه / یا حتی به شغل های کاذب مثل سیگارفروشی یا عضویت در شرکت های (البته سازمان های) هرمی روی بیاره. و ...)
            نمیگم که به درامد توجه نکنیم. ولی میگم که اونو هدفمون قرار ندیم .بلکه وسیله ای برای رسیدن به اهداف بالاتر و البته با ارزشتر.
            مثلا میتونیم لاقل در این حد بهش فکر کنیم که زندگی آینده ی ما از لحاظ درامد تعیین باشه (کارتون خواب نشیم ) تا بتونیم در سایه ی امنیتی که در خانواده برامون فراهم میشه ، بدون توجه بیش از حد معمول به تامین هزینه ی امرار معاش زندگی ، بتونیم اهداف ارزشمندمون رو از کسب تحصیل عملی کنیم.
            مثلا خودم دغدغه م اینه که یه استاد دانشگاه بشم (اگه خدا بخواد / شما هم برام دعا کنین) و بعد از اون در زندگی اینده م بتونم در کنار داشتن یه زندگی عادی (نه لزوما در رفاه کامل) بتونم به هدفی بالاتر از صرف کسب درامد برای خانواده م بپردازم. مثلا یه شرکت یا موسسه ی بازی سازی بزنم یا لااقل مقدمات کارشو فراهم کنم تا نسل های اینده ی ایران عزیز سر نخو بگیرن و کارو ادامه بدن. (البته اگه لیاقتشو داشته باشم) چون راستش میدونین سخت ترین قسمت این مدل کارهایی که تازه هستن شروع کردنشونه.

دانشمندا میگن که نوابغ علمی و ... اکثرا از بین اونایی هستن که دز ابتدای کارشون هدف نهاییشونو پول قرار ندادن . البته گرچه ممکن بود رسیدن به هدفشون براشون پولساز باشه. ولی هدفشون از حرکتشون رسیدن به پول نبوده. (نمونه های داخلی: پروفسور حسابی/ دکتر حسن رحیم پور ازغدی/ شهید مطهری/ شهید چمران و .... )

البته شتاب دهنده ی به نتیجه رسیدن اقداماتتون در راستای افزایش علاقه تون به درستون ، انتخاب گاهانه ی رشته تون به توجه به علاقه واستعدادتون و البته صفر کیلومتر نرفتن به دانشگاهه.

موفق باشین.
            نکته» چیزایی که عرض کردم نظرات بنده با توجه به تجربه ی اندکم هست و وحی منزل نیست. :nerd: :nerd:

دیدگاه

روزی یه بار هم این تاپیک رو بخون. :biggrin:
              دلا یاران سه قسمند ار بدانی
              زبانی اند و نانی اند و جانی
              به نانی نان بده از در برانش
              محبت کن به یاران زبانی
              و لیکن یار جانی را به دست آر
              به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

البته شتاب دهنده ی به نتیجه رسیدن اقداماتتون در راستای افزایش علاقه تون به درستون ، انتخاب گاهانه ی رشته تون به توجه به علاقه واستعدادتون و البته صفر کیلومتر نرفتن به دانشگاهه.
                خوب اگه کسی صفر کیلومتر رفت دانشگاه بعد هم خورد تو ذوقش باید چی کار کنه؟

چه جوری باید از درس خوندن لذت ببریم و به رشتمون علاقه مند بشیم؟
                درسته توجه به آینده شغلی باعث میشه آدم حواسش جمع باشه اگه درست درس نخونه باید مدرکش رو بزاره در کوزه...
                ولی نتیجه کار کسی که برای آیندش درس می خونه با کسی که همین الآنش هم از درس خوندن لذت می بره خیلی متفاوته، من که اینجوری فکر می کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فارادی

چه جوری باید از درس خوندن لذت ببریم و به رشتمون علاقه مند بشیم؟
                  درسته توجه به آینده شغلی باعث میشه آدم حواسش جمع باشه اگه درست درس نخونه باید مدرکش رو بزاره در کوزه...
                  ولی نتیجه کار کسی که برای آیندش درس می خونه با کسی که همین الآنش هم از درس خوندن لذت می بره خیلی متفاوته، من که اینجوری فکر می کنم
                  سلام بزرگان

بله آقای فارادی شما درست میفرمایین/
                  بنده هم اینو از اون جهت عرض کردم که اگه لذتی در حال حاضر وجود نداره ، لااقل این راه (توجه به نتایج خوب درس خوندن) شاید در بوجود اومدن علاقه به درس کمکی بکنه که البته نوع این علاقه با اون یکی میتونه فرق داشته باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فارادی
                    سلام بزرگان
                    آقای فارادی
                    راستش کسایی که قبلا یه چیزایی یاد گرفته بودن ، چون (امکان داره) کمتر احساس نیاز بکنن ، سرعت افزایش اطلاعاتشون یه جورایی (ممکنه) کمتر از بقیه ای که کمتر اطلاعات دارن ، باشه/
                    پس اگه کسی صفر رفت ، میتونه تو همون دو سه ترم اول با پرکاری بیشتر از بقیه سبقت بگیره/ اینو جدی عرض میکنم . ما تو دانشگاهمون همجین نمونه هایی داشتیم.
                    به طریقی که تو ترم های 4 به بعد تقریبا ممکنه نتونی حس کنی که کی از ابتدا اطلاعات داشته و کی نداشته .
                    ولی از طرفی نظر خودم اینه که دانشجو یا هر طالب علمی اگه الگوی خودش رو یه نابغه یا فردی مثالی بالاتر از دانشجوهایی که دور و برشن قرار بده (البته نباید زیاد خیال بافی کنه ، باید شرایط خودش واطرافیانش رو هم در نظر بگیره ) میتونه سرعت پیشرفت و علاقه ی بالاتری داشته باشه (انگار یه فنری وجود داره که یه سرش به خودمون و یه سرش به هدفمون و الگومون وصل شده ). این کار یک خصوصیت دیگه ای هم داره که باعث میشه طرف فکر نکنه اگه یه موقع نمیتونه از یه حدی بالاتر بره ، باید طرف مقابلشو زمین بزنه یا عقب بندازه تا ازش جلو بزنه (یعنی الگوش چون تحت دسترسیش نیست ، تنها راهش برای جلو زدن از اون الگو جلو کشیدن خودشه)

دیدگاه

برای پیشرفت در هر رشته فقط یک چیز لازمه و اونم عشق به اون رشته
                      اگه نداری ولشکن که عمرت رو تباه می کنه
                      ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

به هر حال ساعت شنی که یه جا نمیمونه که
                        یکی وارونش میکنه و روز از نو روزی از نو . . . :mrgreen:
                        و همینطور ادامه داره :icon_razz:
                        " مانند دریا باش که هر گاه کسی سنگی بر تو پرتاب کرد سنگ غرق شود نه تو متلاتم شوی "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X